Valuutaturud 26. aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 26. aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Võttes lühidalt kokku eilse päeva, siis Euroopa sessioonil oli peamine sündmus Suurbritannia esimese kvartali SKT tulemuste avaldamine ja vastu ootusi näitas majandus 0,2% langust ehk saareriik on nüüd ametlikult taaskord majanduslanguse faasis. Naelsterling müüdi tulemuste peale algselt jõuliselt ära, kuid õhtuks tehti kogu langus tagasi ja täna on GBPUSD teinud juba uue ligi kaheksa kuu tipu $1,6190 tasemel, millega jätkub eelmisel nädalal alguse saanud tõus.

  Õhtul tegi Föderaalreserv teatavaks oma intressimäära otsuse, millega üllatusi ei kaasnenud ja keskpank jättis vastavalt ootustele intressimäära muutmata vahemikku 0-0,25%. Nagu tavaliselt on intressimäära otsuse kõrval tunduvalt olulisem keskpanga otsusega kaasnevad kommentaarid, millest turuosalised üritavad aimu saada Fedi edasiste plaanide kohta.

  Eilsest kohtumisest jäi peamise ideena kõlama lause, et keskpank on jätkuvalt valmis kasutusele võtma edasisi meetmeid kui majanduse taastumine peaks näitama raugemise märke. Konkreetsemalt ei välistatud uue QE programmi käivitamist, kuigi Bernanke ütles, et see pole eelistatud variant, viidates sealt tulenevale inflatsioonisurvele. Bernanke lisas veel, et siiani antud lubadus hoida intressimäärasid rekordmadalatel tasemetel 2014. aasta lõpuni sõltub pigem majanduslikest näitajatest ehk olukorra paranemisel võib keskpank alustada monetaarpoliitika normaliseerimist juba varem.

  USA dollar on jätkuvalt olnud kerge müügisurve all, langedes euro vastu täna hommikul uude kolme nädala põhja $1,3237 tasemeni. AUDUSD on praeguseks hetkeks teinud kogu nädalase languse tagasi ja kaupleb hetkel $1,0375 tasemel. Enim on USD langenud Uus-Meremaa dollari vastu, kaubeldes hetkel koguni 0,6% madalamal.

  Tänastest makronäitajatest väärivad tähelepanu kell 12 ilmuvad eurotsooni tarbija- ja majandususalduse indeksid ja kell 15 avaldatavad Saksamaa tarbijahinnaindeksid. USA sessioonil tuleb iganädalased töötuabiraha taotlejate andmed, Chicago Fedi indeks ja pooleliolevate kodumüükide näidud. • Eurotsooni tarbijausalduse indeks langes eelmise kuu -19,8 pealt 0,1 punkti võrra -19,9 peale aprillis. Majandususalduse indeks tegi suurema languse, kukkudes 94,4 pealt 92,8 punktini vs oodatud 94,2 punkti.
  Tööstussektori indeks langes -7,2 pealt -9,0 punktini vs oodatud -7,0.
  Teenustesektori indeks langes -0,3 pealt -2,4 punktini vs oodatud -0,5.

  EURUSD on taandunud kolme nädala tippudest ja kaupleb hetkel kerges miinuses, päeva põhjades $1,3202 taseme juures.
 • Saksamaa aprillikuu tarbijahinnaindeksid vastavalt ootustele +0,1% (M/M) ja aastasel baasil 2,0%. Eelmisel kuul vastavalt 0,3% ja 2,1%.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon