Valuutaturud 27. aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 27. aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Aasia sessioonil oli üheks oodatuimaks sündmuseks Jaapani keskpanga (BOJ) kohtumine, kust valdavalt oodati, et keskpank teeb teatavaks uued majanduse stimuleerimise meetmed. Intressimäärad jäeti tänasel kohtumisel küll muutmata niigi rekordmadalale tasemele vahemikku 0-0,1%, kuid see-eest laiendati võlakirjade ostmisprogrammi 10 triljoni jeeni (u 94,3 miljardit EUR) võrra ehk enam kui turosalised ootasid. Ühtlasi lubas keskpank osta nüüdsest pikemaajalisemaid valitsuse võlakirjasid. Keskpank jättis oma inflatsioonisihtmärgi 1% peale, kuid lisas, et eesmärk võidakse saavutada juba 2014. aastaks. Lisaks teatas BOJ, et nad suurendavad riskantsemate varade ostmist ETFide ja kinnisvaraga seotud fondide (REIT) näol. Jeen küll algselt nõrgenes keskpanga otsuse peale, kuid on vastu hommiku taastunud ja kaupleb dollari vastu hetkel 0,25% kõrgemal ja euro vastu 0,6% kõrgemal.

    Euro on nädala viimasel kauplemispäeval sattunud müügisurve alla mitte ainult jeeni, vaid ka kõikide ülejäänud peamiste valuutade vastu. Üheks oluliseks teguriks riskisentimendi langusel on S&P otsus langetada Hispaania reitingut kahe pügala võrra BBB peale. Lisaks on negatiivselt mõjunud ka Hispaania peaministri kommentaarid, et riigi rahastamisvõime on ohus ja eelarvekärped on vajalikud, võttes arvesse suurt eelarvedefitsiiti. EURUSD kaupleb hetkel üle 0,4% miinuspoolel $1,3158 juures.

    Tänastest makronäitajatest avaldati hommikul Saksamaa GfK tarbijausalduse indeks, mis lisas samuti omalt poolt eurole survet, kui indeks langes eelmise kuu 5,8 pealt 5,6 punktini vs oodatud 5,9. Prantsusmaa tarbijatekulutused kahanesid märtsis 2,9% vs oodatud -1,9% (M/M) ja aastasel baasil oli langus 2,0% vs oodatud -0,2%. Eelmise kuu näidud olid vastavalt +2,9% ja +0,2%. Euroopast on täna veel tulemas Šveitsi KOF juhtiv indikaator (kell 10) ja itaalia jaemüügi näidud, mis ilmuvad kell 11.

    USA sessioonil avaldatakse kell 15.30 esimese kvartali erakulutuste andmed, SKT esialgne näit ja kell 16.55 Michigani ülikooli usaldusindeks.Teemade nimekirja