Balti börsid 7. mai - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 7. mai

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kuigi eelmise nädala kahel viimasel päeval olid Balti börsid kergelt miinuses, suudeti eelmine nädala kokkuvõttes lõpetada plussis, kui Balti indeks oli +1,59% ja OMX Tallinn +1,76% kõrgemal. Tehinguid tehti 4,5 miljoni euro eest. Meie poolt jälgimise all olevatest ettevõtetest avaldasid kvartali majandustulemused eelmisel nädalal Olympic, Apranga, Ekspress ja Tallinna Vesi (lisaks avaldas tulemused Harju Elekter).
 • Eelmise nädala TOP 5 tõusjad:
  1. Invalda +14,36%
  2. Linas Agro +7,55%
  3. Apranga +4,63%
  4. Olainfarm +4,26%
  5. Pieno žvaigždes +4,05%

  TOP 5 langejad:
  1. Lietuvos energija -11,40%
  2. Lietuvos dujos -3,91%
  3. Premia Foods -3,03%
  4. Ekspress Grupp -2,85%
  5. Baltika -2,44%

  TOP 5 enim kaubeldud:
  1. Olympic (0,809 mln EUR; +0,21%)
  2. Šiauliai bankas (0,77 mln EUR; -0,76%)
  3. Invalda (0,49 mln EUR; +14,36%)
  4. TEO LT (0,41 mln EUR; -0,31%)
  5. Tallink (0,34 mln EUR; +1,25%)

  Invalda teatas eelmine nädal aktsiate tagasiostmisest.
 • Börsikalendrist:
  Täna on dividendi ex-kuupäeva TEO LT aktsial. Ehk täna aktsiat ostes dividendile enam õigust ei ole. (0,20 litti aktsia kohta).

  Neljapäeval on tulemas Baltika ja Nordeconi tulemused.
 • Hommikune suurim üllatus tuli Premia Foodsilt, kes lisaks dividendile (0,01 eurot aktsia kohta) vähendab ka aktsiakapitali (0,10 eurot aktsia kohta). Seega oleks investorite rahaline tootlus (0,11 eurot) ca 17,2% reedese sulgumishinna pealt.
  Dividendisaajate nimekiri fikseeritakse 12. juuni ja kapitalitagastuse saajate oma 29. august.
 • Küsimus seoses Invalda aktsiate tagasiostuga: mida aktsiate tagasiost juurde annab? Ilmselt peale tagasiostu nad tühistatakse (kas tühistatakse või on sagedased olukorrad, kus mingi moment paisatakse uuesti turule müüki?) ja seeläbi olemasoleva aktsia väärtus kogupotis suureneb ehk näiteks järgmiste dividendide korral makstakse aktsia kohta suuremat dividendi?
 • Premia üritab seega parandada omakapitali tootlust, suurendades leverege'i.
  Arvestades, et nende marginaalid on väga väiksed, siis on see ka ilmselt ainus viis omakapitali tootlikkuse kasvatamiseks.
 • Seoses eelmise aasta Sanitase müügiga on Invaldal liiga palju likviidseid vahendeid hetkel ning eks aktsiate tagasiost ole üks võimalus. Ettevõtte suuromanikud on samas ka ettevõtte juhid ning eks neid ka huvita võibolla oma osaluse suurendamine seeläbi. Seega aktsiate tühistamine paistab kõige tõenäolisem.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon