Valuutaturud 22. mai - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 22. mai

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Üldise riskisentimendiga positiivselt korreleeruvad valuutad on näitamas teist päeva taastumise märke, mis tundub vähemalt hetkel olevat puhtalt tehnilist laadi. Euro jõudis eile $1,2825 tasemeni, kuid tänasel Aasia sessioonil on euro olnud surve all ja kaupleb hetkel päeva põhjades $1,2785 juures. USA dollari vastu on hetkeseisuga kerges plussis kauplemas ainult toorainevaluutad Austraalia, Uus-Meremaa ja Kanada dollar.

    Euroopas on poliitikud üritamas turge rahustada, kinnitades, et Kreeka jääb eurotsooni liikmeks, kuid turuosalised suhtuvad sellistesse kinnitustesse (õigustatult) ettevaatlikult. Enamus küll mõistavad, et Kreeka eurotsooni lahkumise kulud on tõenäoliselt suuremad kui eurotsooni jätmise kulud, kuid ühtlasi mõistetakse ka seda, et pelgalt poliitikute kinnitus, et Kreeka jääb eurotsooni, ei maksa üksinda suurt midagi.

    Turgude meelestatuse seisukohast on oluline kolmapäevane eurogrupi kohtumine, kus on peamine tähelepanu suunatud ilmselt Angela Merkelile -- nimelt mis sorti ettepanekutega ja plaanidega tema nõus on. Siiani on ühe võimaliku lahendusena (või õigemini turgude rahustamise meetmena) välja pakutud eurotsooni ühiseid võlakirju, kuid Saksamaa on sellele ideele tugevalt vastu seisnud ja pelgalt eilse päeva jooksul kinnitasid kolm erinevat Saksamaa ametnikku, et nende seisukoht pole selles küsimuses muutunud.

    Tänane makrokalender on Euroopa sessioonil suunatud peamiselt Suurbritannia näitajatele: kell 11.30 ilmuvad aprillikuu tarbijahinnaindeksid. Ootuste kohaselt langeb inflatsioonimäär 40 baaspunkti võrra 3,1% peale (Y/Y) ja baasinflatsiooninäit poole protsendipunkti võrra 2,0% peale. Lisaks avaldatakse avaliku sektori võlatasemed ja jaemüügi hinnaindeks. Sarnaselt eurole on ka GBPUSD kergelt taastumas, olles reedel teinud ligi kahe ja poole kuu põhjad $1,5730 taseme juures. Hetkel kaubeldakse avanemistaseme suhtes kerges plussis $1,5845 tasemel.  • USD/JPY spike'mas seoses Jaapani krediidireitingu langetamisega. Jaapani reitingut on varemgi korduvalt kärbitud, kuid riigi intresse vaadates pole nee kuigi palju mõju avaldanud.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon