Valuutaturud 6. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 6. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tänasel Aasia sessioonil avaldati Austraalia esimese kvartali SKT andmed, mis tulid korralikult üle ootuste: eelmise kvartaliga võrreldes kasvas Austraalia majandus 1,3% vs oodatud 0,6% ja aastasel baasil oli kasv 4,3% vs oodatud 3,3%. Suurim panus tugevatesse SKT näitudesse tuli majapidamiste kulutustest ja ehitustegevusest. Alles eilsel kohtumisel langetas Austraalia keskpank intressimäärasid 25 baaspunkti võrra 3,5% peale, et toetada majanduskasvu, mis on tänu Euroopa võlakriisile ja Hiina majanduskasvu aeglustumisele sattunud suurenenud riski alla. Austraalia dollar on uudise peale kenasti tuge saamas ja kaupleb hetkel 1% jagu plusspoolel $0,9840 juures ehk viimase nädala kõrgeimal tasemel.

  Suurim tähelepanu on täna aga suunatud Euroopa Keskpanga kohtumisele, kus on peamine küsimus see, kas keskpank otsustab võtta kasutusele lisameetmeid võlakriisist räsitud Euroopa toetamiseks või mitte. Kui midagi üldse tehakse, siis tõenäoliselt võidakse langetada intressimäärasid praeguse 1% pealt 0,75% peale, kuid suures osas on see juba hindadesse sisse arvestatud ja suurt efekti see ilmselt endaga kaasa ei too. Tõenäolisem on see, et ECB võib mõne uue meetme välja kuulutada alles pärast Kreeka valimisi.

  Eilne G7 konverentsikõne ei omanud turgudele mingisugust mõju, kuigi liikusid isegi kuulujutud, et Saksamaa suutis veenda Hispaaniat aktsepteerima abipaketti. Üldiselt loodetakse näha liikumist suurema rahandus- ja fiskaalliidu suunas. Järgmine oluline sündmus on kuu lõpus toimuv G20 kohtumine Mehhikos ja ELi tippkohtumine. EURUSD kaupleb hetkel 0,3% kõrgemal $1,2490 taseme juures. • Kindlasti on keeruline teha analüüsi enne EKP tulemuste teada saamist, kuid jätkan praegu eile tehtud analüüsidega USD/CAD ja USD/JPY paarile. Kui täna kell 14:45 intressimäär teatavaks tehakse võib turg analüüsile ebasoodsal viisil ka reageerida.

  Peale eilset volatiivset põiklemist vastupanu ja toetusala vahel, sulges USD/CAD kolmnurga alast allpool, mis andis kauplejatele müügisignaali. Praegu suundub USD/CAD 1,0300/1,02750 taseme suunas. Enne seda võib hind pöörduda tagasi 1,03600 juurde. Juhul kui hind ei pöördu enne 1,0300 alani jõudmist, võib ta seda teha hiljem kogulangusest 50% tasemele.  USD/JPY sai eile kauplemisel kõvasti hoogu sisse, millega osteti paari aina ülespoole. Täna on USD/JPY julgelt sulgenud üle erinevate vastupanualade ja on oodata, et hind jõuab 79,400/79,500 vahemikku. Selles vahemikus tekib otsustav moment, kus saab näha, kas USD/JPY paaril on veel piisavalt nõudlust, et sulgeda hind sellest vahemikust kõrgemale. Arvan, et tänaseks õhtuks konsolideerub valuuta selles alas ja homme juba saab näha, mis suuna USD/JPY võtab.

 • EURUSD ei näita sisuliselt mingit reaktsiooni ECB otsusele jätta intressimäärad muutmata. Olulisem on Mario Draghi pressikonverents kell 15.30.
 • Euroopa Keskpank otsustas jätta intressimäärad muutmata 1% peale. Inflatsioon jääb Draghi sõnul mitmeks kuuks üle 2% piiri, enne kui langeb 2% tasemest allapoole. Tulevikku vaadates peab keskpanga monetaarpoliitika hoidma Draghi sõnul hinnad eurotsoonis stabiilsena, mis aitab tulevikus inflatsioonil jääda alla 2%. Samuti näeb EKP Euroopa majanduskasvu vahemikus 0-2%, võrreldes eelnevalt prognoositud 0% kuni 2.2%. Majanduse kasv jääb endiselt nõrgaks ja väljavaateid võivad ohustada mitmed riskid. Draghi sõnul jätkab EKP ka kommertspankadele suunatud laenude andmist 15. jaanuarini 2013 ning mittestandardsed meetmed on Draghi sõnul ajutised. Lõpetuseks andis Draghi teada, et eurotsooni majandus on järkjärgult taastumas ja lisas, et pangad peavad tugevdama oma bilansiseisu.

  EUR/USD langes Euroopa Keskpanga juhi pressikõne ajal jõudsalt hinnani 1,2440 olles mõjutatud Draghi sõnadest eurotsooni majanduse kohta. Uuel tunnil kaubeldi hind aga kohe ka üles, sulgedes eelmisest 1h küünlast kõrgemal.

  Usun, et EUR/USD vaated on lähiajaks positiivsed. Endiselt ootan EUR/USD kosumist teise tsooni alale, murdes välja tunnelist tänu tugevale ostujõule. Esimene ja teine tsoon on mu enda arvates kohad, kus EUR/USD on valmis peatuma ja kauplema allapoole.  USD/CAD testis vahemikku, mida ma oluliseks pidasin, kuid oluliselt varem, olles mõjutatud EKP uudistest. Hetkel kaupleb hind allapoole ja liigub alale, mis on mul graafikul märgistatud kastiga. Võib juhtuda ka see, et hind liigub sellest tasemest allapoole ja peatuda võib alles 1,02500 kandis.  Sarnaselt EUR/USD paarile liigub paralleelselt ka GBP/USD kõrgemale, olles mõjutatud Draghi sõnadest suhteliselt vähe. GBP/USD on selgelt moodustamas pea ja õla kombinatsiooni, ohustades paari negatiivselt. Siiski lähiaja perspektiivis näen GBP/USD tõusmas 1,5650 ala juurde või kogulanguse 50% alasse, milleks on 1,5780.

Teemade nimekirja