Valuutaturud 7. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 7. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kõik riskantsemad varaklassid on viimastel päevadel teinud läbi korraliku taastumise. Nii Euroopa kui ka USA aktsiaindeksid lõpetasid eile üel 2% plusspoolel ja Itaalia FTSE MIB indeks koguni 3,5% kõrgemal. Suuremad hirmud eurotsooni võlakriisi osas tunduvad hetkel olevat taandunud, kuid eks see ole pigem aja küsimus, millal reaalsus turgudele tagasi tuleb -- midagi sisulist ju muutunud ei ole, kuigi loodetakse, et praegust kriisi suudetakse taltsutada ja eurotsooni lagunemist vältida. Üheks tõukeks riskivarade taastumisel on olnud uudis, mille kohaselt on Saksamaa koostamas plaani Hispaania pankade päästmiseks.

  Lisaks on optimism taastunud ka tänu Euroopa Keskpanga juhi Mario Draghi kommentaaridele pärast eilset intressimäära otsust toimunud pressikonveretsnil, kus Draghi tõi välja, et keskpank on omalt poolt valmis tuge pakkuma, kui selleks peaks vajadus tekkima. Intressimäärad jäeti eile aga muutmata 1% peale.

  Euro jõudis eile õhtul pooleteise nädala tippudesse $1,2585 tasemeni, kuid on tänasel Aasia sessioonil vaikselt taandumas ja kaupleb hetkel avanemistaseme suhtes 0,22% madalamal $1,2550 juures. Küll aga on Austraalia dollar taastumas tunduvalt jõudsamalt: AUDUSD on täna hommikul jõudnud kolme nädala tippudesse ja läheneb tagasi pariteedile, kaubeldes hetkel $0,9950 juures. Austraalia dollarile on omalt poolt tuge pakkumas ka täna öösel avaldatud töötururaport, mille kohaselt lisandus maikuus 38 900 uut töökohta vs oodatud 0. Töötusmäär tõusis samas 10 baaspunkti võrra 5,1% peale.

  Tänasel Euroopa sessioonil on fookuses Inglismaa keskpanga intressimäära ja stiimulprogrammi mahu otsus (kell 14). Kõikide eelduste kohaselt jäetakse intressimäär muutmata 0,5% ja stiimulprogrammi maht 325 miljardi GBP peale, kuid potentsiaalne kolmas järjestikkune negatiivse majanduskasvuga kvartal lisab keskpangale survet majanduse toetamiseks. UK inflatsioon on oma eelmise aasta septembri tippudes 5,2% tasemelt taandunud ja jõudis aprillis 3% peale, mis annab keskpangale võimaluse monetaarpoliitikat lõdvendada, kuigi endiselt ollakse inflatsioonimääraga üle keskpanga enda sihiks oleva 2% taseme. GBPUSD oli hommikul surve all, kuid on Euroopa turgude avanemise järgselt taastumas ja kaupleb hetkel veel 0,2% miinuspoolel $1,5465 tasemel. • EUR/USD toetusalaks on kujunemas eelmine tipp 1,2540. Kui hind testib toetuspunkti sellest allpool leida, võib selleks kujuneda 1,2520 ala või tulla isegi allapoole. Praegu toetub hind ka täpselt punktis, kus ristuvad 1,2540 toetusalajoon ja tunneli joon. Loen sellest välja üsna tugeva koha. Kui neljatunnine küünal sulgeb sabaga, siis ootan hinna liikumist esimese tsooni alale.  USD/JPY jõudis alale, mida eile oluliseks pidasin (tähistatud kastiga). Arvasin, et hind jõuab sinna varem ja jääb konsolideeruma, aga tegi seda hoopis varem. Nüüd ei ole enam ootamist, mis suuna USD/JPY võiks edaspidi endale võtta. Usun täna, et paar asub allapoole liikuma.

  Selgitan paari lausega ka seda, miks ma arvasin, et USD/JPY just selles kastiga märgistatud alas peatub. Kui vaadata samal tasandil vasakule on seal näha konsolideerumist, mis tekitas vastupanuala ning müügisurve tekkimist ning viis USD/JPY järsule langusele. See koht, mis oli otsustavaks momendiks müügisurve tekkimiseks, ongi kastiga märgistatud ala vasaku poole peal. Paljud kauplejad said erinevaid signaale vastavalt oma strateegiatele ja asusid valuutat müüma. Kastiga ala ja see joon on peamine koht, millest allapoole järjest rohkem kauplejaid valuutat lühikeseks müüsid. Kui valuuta allapoole liikumisega jätkas, määrati stop lossid kas breakeveni või sellest allapoole (vähemalt saada natuke kasumit kui hind tagasi pöördub). Aga hind seda teebki ja pöördub tagasi, et need kasumis kauplejad turult välja võtta.
  Kui seda sama rakendada ka päevasel või nädalasel graafikul, saab näha sarnaseid kohti, mille tõttu usun USDJPY langemist allapoole.

 • Inglismaa Keskpank ei muutnud intressimäära, hoides seda 0.5% tasemel ning hoides stiimulprogrammi mahu 325 miljardi GBP peal.

  GBP/USD rallib praegu uudise peale tugevalt ülespoole ning võib sihtida 1,5600 ala. Vastupidi GBP/USD-le läks tugevasse langusesse USD/CAD.
 • USD/CAD konsolideerus umbes pool päeva kastiga märgistatud alas ning murdis Inglismaa Keskpanga uudise peale allapoole. Esimene tsoon on mul märgistatud kohta, kus peale korrektsiooni oli toimunud eelnevalt tugev päevane liikumine ülespoole. Usun, et USD/CAD aeglustub juba esimese tsooni peal või selle sees. Nagu USD/JPY puhul kirjeldasin on see koht, kus algas tugev ostmine ja stop-lossid on tõenäoliselt selle sama kohapeal või sellest ülevalpool.

 • USD/JPY on kogunud ostujõudu ja liigub Inglismaa Keskpanga poolt avaldatud uudiste mõjul üles koos teiste riskantsemate valuutapaaridega (GBP/USD, AUD/USD ja EUR/USD). USD/JPY suunaks arvan olevat 79,60 ja äärmisel juhul 80,0.
 • Merkel on täna võlakriisi teemal kommentaare jagamas:
  No single response will solve the crisis in Euro.
  Will take "few years" to resolve Euro crisis.
 • EURUSD on lähenemas olulisele vastupanutasemele $1,2625 juures, mis oli jaanuaris tehtud pooleteise aasta põhjaks ja nüüd maikuus põrgati sealt kaks korda tagasi:

 • Tõmban päeva kokku ja teen väikese ülevaate, mis selleks hetkeks turul toimunud on. Vastupanu koht, mida Risto eelnevas postituses välja tõi oli üsna tugev EUR/USD jaoks. Vastupanupunktist on valuutapaar kukkunud 67 punkti ning leidnud toetust tunneli ülemise joone peal 1,2555 hinna juures. Ühtlasi oli vastupanupunkt ka 61,8% langusest. Praegu võib EUR/USD veel natuke langeda, kuid homme või järgmisel nädal olen valmis hinda nägema esimeses tsoonis.  USD/CAD on kenasti toetust saamas märgistatud esimese tsooni alas ning võib jääda õhtuks sinna konsolideeruma. Homme ootan USD/CADi liikumist ülespoole kastiga märgitud alasse ning juba järgmisel nädalal edasi liikumist allapoole suunaga. Sellega moodustab USD/CAD pea ja õlad kombinatsiooni ning USD/CAD langust toetab ka EUR/USD tõus, mis liigub tihtipeale vastupidiselt USD/CAD paarile.  USD/JPY on liikunud kõrgemale kui ootasin ning võib täna isegi külastada 80,00 ala. USD/JPY puhul näitavad erineva ajavahemikuga graafikud erinevaid suundi. Näiteks neli kuud tagasi toimus tugev liikumine ülespoole ja viimased kuud on aeglaselt tulnud tagasi kohta, kus neli kuud tagasi tugev liikumine algust sai. See viitab USD/JPY kosumisele, mis võiks toimuda juuni kuu sees. Kirjeldasin sellest meetodist täna oma esimeses postituses.  Lühiajalisemas vaates ootan ära, mis USD/JPY plaanib tänasepäeva jooksul teha ning ootaksin homme langust 79,00 hinna juurde ning sealt kosumist edasi ülespoole.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon