Valuutaturud 12. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 12. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Hispaania pangandussektori bailoutiga tulnud esialgne entusiasm lahtus eile turgudel kiiresti ja euro jõudis õhtuks tagasi reedeste põhjade lähedale $1,2450 taseme juures. Ka teised riskisentimendiga tugevamalt korreleeruvad valuutad tulid eilse päeva jooksul tagasi alla. AUDUSDi jaoks on pariteet osutunud viimase nädala jooksul jätkuvaks vastupanutasemeks ja hetkel kaubeldakse $0,9890 juures. GBPUSD jõudis eelmisel nädalal $1,56 juurde, kuid pole selle tasemeni enam uuesti tagasi liikunud ja hetkel kaupleb paar avanemistaseme suhtes kerges miinuses $1,5470 juures.

  Aasia aktsiaindeksid on täna olnud surve all, tingituna suures osas muredest, mille kohaselt ei suuda Hispaania pankade rekapitaliseerimine eurotsooni võlakriisist päästa. Olukorda ilmestavad ka Hispaania ja Itaalia võlakirjad, mille tulusused tegid eile läbi korraliku tõusu. Lisaks Hispaaniale on jätkuvalt ebakindluse õhkkonda tekitamas ka Kreekaga seotud sündmused ja eelkõige eesolevad parlamendi kordusvalimised. Fitch teatas täna hommikul, et Kreeka väljumine eurotsoonist viiks AAA riikide reitingu langetamiseni.

  IMF teatas täna, et kuigi Jaapani jeen on nende hinnangul keskpikas perspektiivis ülehinnatud, survestades sellega ekspordisektorit, usub valuutafond, et Jaapani majandus jätkab taastumist ja tänavuseks majanduskasvuks oodatakse 2% ja järgmise aasta kasvuks 1,7%. Pikemalt saab selle kohta lugeda siit. USDJPY kaupleb hetkel 0,25% kõrgemal 79,65 juures.

  Euroopa sessioonil ilmuvad täna kell 11.30 Suurbritannia tööstus- ja töötleva tööstuse aprillikuu näidud ja kell 17 avaldatakse NIESR maikuu SKT hinnanguline näit. Kell 18 avaldab Euroopa Keskpank oma finantsstabiilsuse ülevaate. USA näitajatest on täna olulisemaks kell 21 avaldatav igakuine eelarveraport. • EUR/USD langes eile gapi sulgemisest madalamale ja jõudis reedel tehtud madalaima punkti juurde, moodustades pika sabaga küünla tunnise graafiku peal, mis näitab tugeva ostujõu tekkimist. Eelmisest nädalast saadik on EUR/USD valmistunud trendi muutuseks, mille tõttu on hind teinud palju üles-alla liikumist.

  Avasin tehingu EUR/USD paaril, ostes seda hinnaga 1,2516. Hind tuli peale esimest rallimist allapoole ning otsustasin seda veel osta parema hinnaga 1,2506 ja 1,2495.  USD/CAD, mis tihtipeale liigub pöördvõrdeliselt EUR/USD paaril, rallis allapoole, kui EUR/USD tegi oma esimese ralli. Hetkel on turul palju volatiivsust ja toimub teadmata suunaga kõikumine.

  Kuid USD/CAD graafiku põhjal saan selgelt näidata oma meetodit, mille järgi vaatan hinna suunda ja pöörduspunkte. Kui vaadata USD/CAD paaril tehtud tänast tippu, siis tipust vasakule, kus on mul tõmmatud ka joon, on 15-minutilise graafiku peal näha väikest pini ja peale seda pikemat küünalt. Paljud kauplejad kasutavad selliseid kohti tehingute tegemiseks. Arvavad, et turg on pöördumas ning järgides oma meetodit, sisenevad turule siis, kui antud graafikul liigub pikem küünal madalamale kui pini alumine saba. Alates sellest kohast on paljud kauplejad teinud tehinguid allapoole ja oma stop lossid seadnud umbes sinna, kus tehingu ka tegid. Minu nägemusel liigub turg alati sinna, kus on tehtud massiliselt tehinguid ja sellega ka stop losse. Täna suundus USD/CAD tagasi punkti, kus veel viimased suuremas koguses stop lossid paiknesid. Lühidalt – turg liigub, kuna kuskil on massiliselt stop losse.  USD/JPY on testimas ülemist trendijoont olles leidnud kaks kord juba toetust 79,16 hinna juurest. Testimise käigus võib USD/JPY ülemise trendijoone juures mõnda aega konsolideeruda aga üsna suure tõenäosusega liigub sellest kõrgemale. • Sulgesin oma EUR/USD positsioonid kuna tekkis ootamatu turu liikumine. Avasin kokku kolm tehingut, mille keskmine punkti kaotus on -32 punkti.
 • Suurbritannia aprillikuu tööstustoodang 0,0% vs oodatud +0,1% ja eelmisel kuul -0,3% (M/M) ning aastasel baasil vastavalt ootustele -1,0% ja eelmisel kuul -2,6%.

  Töötleva tööstuse näit tuli oodatust kehvem: eelmise kuuga võrreldes -0,7% vs oodatud -0,1% (eelmisel kuul +0,9%) ja aatasel baasil -0,3% vs oodatud +0,4% (eelmisel kuul -0,9%).

  GBPUSD hetkel kauplemas avanemistaseme $1,5485 juures.
 • Riskantsemad valuutad tegid väga kiired rallid ning tõid minu jaoks natuke hirmu turgudele. EUR/USD puhul hakkasin juba kahtlema positiivses liikumises ja tekkisid kahtlused, et EUR/USD võib asuda oma eelmist põhja testima. Õnneks läks siiski plaanipäraselt ning peale väikest rallit allapoole liigub EUR/USD taas ülespoole. Hinnasiht on graafikul joonega märgistatud.

  USD/JPY on endiselt testimas ülemist trendijoont, kuid sulgedes üle selle on mul märgistatud graafikul kastidega alad, kuhu hind suunduda võiks.

  Avasin uuesti tehingu EUR/USD paaril ostes seda hinnaga 1,2510 ja hinnasihiks on 1,2622.
 • Ostsin EUR/USD lisaks eelmisele ostule hinnaga 1,2490, mille kavatsen ka sulgeda, kui EUR/USD liigub veel allapoole. Teise positsiooni katteks müün sellisel juhul GBP/USD.
 • Enne EUR/USD rallit sulgesin 1,2490 hinnaga ostetud tehingu 1,2484 (-6) ja jõudsin müüa ka GBP/USD paari hinnaga 1,5525 ja sulgesin 1,5536 (-11). Ühesõnaga ebaõnnestunud katmine ja oleks pidanud kindlaks jääma kohe alguses.

  Hetkel liiguvad EUR/USD ja GBP/USD ülespoole, kuid varsti saab näha kas valuutapaarid leidsid lõpuks suuna ja kauplevad päeva lõpuks üles või jäävad uuesti segaduses konsolideeruma.

  USD/JPY on endiselt konsolideerumas ülemise trendijoone juures.
 • Sulgesin päeva alguses tehtud EUR/USD tehingu, mille sisenemise hinnaks oli 1,2510 ja sulgesin 1,2472 (-38). Tänaseks on piisavalt miinuseid kogutud ja turg liiga ebastabiilne seega lõpetan tänaseks tehingute tegemise ja teen lühikese ülevaate täna toimunust.  EUR/USD volatiilne konsolideerumine suutis mängida minuga mitmel erineval moel, mille tõttu kaotasin 55 punkti. Hetkel on EUR/USD testima enne lõunat tehtud madalaimat punkti ning USD/CAD on viie tunni jooksul samuti volatiilselt konsolideerunud, kuid küünalde järgi on kujunemas ülespoole liikumine. EUR/USD jaoks on hinnasihi leidmine raske kuna allapoole liikumisel ootab EUR/USD paari ees mitmed erinevad toetuspunktid: 1,2452, 1,2440, 1,2413, 1,2387 ning tugeva liikumise korral võib hind jõuda ka 1,2325 punktini või isegi testida madalaimat punkti.  Kahjuks eirasin täna ka oma põhi meetodi, mida kasutan hinna suuna leidmisel. Nimelt oli eilse languse korral tekkinud päevasel graafikul väga pikk küünal ja väiksemas perspektiivis oli näha head müügi kohta, mis on esimesel graafikul tähistatud joonega. Tagantjärele vaadates oleks võinud see olla isegi hea müügi koht.

  Samuti USD/CAD andis selgelt signaale ülespoole liikumiseks olles liikunud üsna täpselt eilse päevase küünla 50% tasemele, kus pidevalt osteti ka valuutapaari üles.  Kokkuvõtlikult sai viga tehtud olles ülespoole liikumises liialt kindel, jättes eilse päeva liikumise tähtsusetuks. Kindlasti võivad EUR/USD ja USD/CAD kohe ka pöörduda, kuid praegu liiguvad paarid jõudsalt vastassuunas. Järgmistel päevadel võib analüüs minna keeruliseks, kui EUR/USD jätkab alumiste toetuspunktide testimisega.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon