Valuutaturud 22. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 22. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Euro oli koheses languses, kui Moody’s otsustas langetada eile õhtul 15 peamise finantsinstitutsiooni krediidireitinguid, mille hulka kuulusid ka Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan ja Morgan Stanley ning Euroopa pankadest Barclays, BNP Paribas ja Credit Suisse. Hispaania pankade stressi test näitas, et pangandussektor vajab ligi 60 miljardit eurot lisakapitali, mis on õnneks väiksem, kui nädala alguses arvatud 100 miljardit. Hispaania pikaajaliste võlakirjade tootlikkus tõusis nädala keskel üle 7%, kuid langes tagasi nädala lõppedes.

  Euroopa Keskpangalt on positiivseid uudiseid Hispaania pankade jaoks, lõdvendades reegleid tagatise nõuetele, et saavutada likviidsust. Järgneda võib ka otsus vähendada reitinguagentuuride rolli oma tegevustes.

  Pärast neljapäevast eurotsooni rahandusministrite kohtumist ütles kohtumist eest vedanud Juncker, et Madridilt võib tulla pankadele abi osutamiseks ametlik taotlus.

  Kindlasti on liiga vara ka oletada, et turud on pöördumas, sest riigivõla kriis domineerib endiselt ja saab pidevalt auru juurde Euroopa majanduse halvenemisest. Kreeka parteidel õnnestus lõpuks saavutada konsensus ja nõustuti koalitsiooniparteiga. Samuti pole Hispaania kiirustanud küsima abipaketti, mis on eurotsoonile ka piisavalt aega andnud, et välja selgitada peamised probleemid, mis lahendusi vajavad. • Kanada tarbijahinnaindeks (THI) langes mais ootamatult viie kuu jooksul 0,1 protsenti, mis oli peamiselt tingitud kütusehindade märkimisväärsest vähenemisest. Bloomberg News uuring ennustas THI-le 0,2-protsendilist tõusu. Energiaindeks kukkus aastasel baasil 1,6 protsenti, mis oli esimene langus alates 2009. aasta oktoobrist ning mis oli peamiselt mõjutatud maagaasi hindade langusest (-16,6%) ja bensiini hindadest (-2,3%). Sarnaselt langesid ka riiete ja jalatsite hinnad 0,3 protsenti, võrreldes eelmise aasta mai kuuga ja 2,4-protsendilise tõusuga aprillis.

  USD/CAD on ületanud eelmise tipu ning konsolideerub selle tipu lähistel. Kui see tasand ei paku piisavalt toetust võib hind testida ka alumise joonega tõmmatud ala.  USD/JPY tõusis kastiga märgitud alasse ning võib arvata, et langeb tagasi 79,70 tasemele, kuid langus võib ulatuda ka 79,00 tasemele. Sealt edasi võib ainult ülekäe spekuleerida, kuid usun, et hind leiab toetuspunktidest piisavalt nõudlust, et liikuda järgmise kastiga märgitud alani.  GBP/USD on tänase päeva jooksul testinud eelmisel nädalal moodustunud vastupanuala. Hetkel testitavat toetuspunkti võib pidada üsna oluliseks ning võib arvata, et järgmise nädala alguses rallib hind sealt ka üles.

Teemade nimekirja