Valuutaturud 29. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 29. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • USA dollariga seotud riskantsemad valuutapaarid müüdi eile õhtul veel madalamale, arvates et Euroopa Liidu juhid ei suuda leida uusi võimalusi ja konsensust. Kuid turusentiment muutus oluliselt Aasia sessioonil, kui Eli juhid tegid otsuse: pakkuda pankadele otsest ligipääsu päästefondi rahadele; moodustada eurotsooniülene panganduskomitee; võlakirjaomanike eesõigused, mille peale rallisid EUR/USD ja GBP/USD tugevalt üles.

    Teen kokkuvõtte kolme analüütiku Marc Ostwaldi, Michael Hewsoni ja Holger Schmieding arvamuse Eli poolt tehtud otsuste kohta. Kõige kriitilisemalt hindavad EFSFi Ostwald ja Hewson, mis võib nende hinnangul varsti „tühjaks joosta“ ning peab rahalisi vahendeid juurde hakkama küsima avatud turgudelt. Samuti lisati, et kuigi need otsused võisid anda lühiajalise tõuke, on turgudel endiselt palju vastusteta küsimusi. Euroopa Liidu juhtide otsus lasta EFSFil ja ESMil osta Itaalia ning Hispaania võlakirju võib Schmiedingu arvates hiljem tuua negatiivse tagasilöögi, kuna rahalised vahendid on nendel fondidel piiratud.

    EUR/USD tõusis otsuste tegemise peale 177 punkti kõrgemale, läbides algselt 1,2600 taseme ning konsolideerudes praegu 1,2585 juures. GBP/USD tõusis 95 punkti kõrgemale, kuid peale korrektsiooni tõusis hommikul veel 70 punkti kõrgemale 1,5675 alani ning kaupleb hetkel 1,5640 hinna juures.

    Inglismaa Keskpanga juht Mervyn King võtab sõna täna kell 12:30 ning Kanada SKP raport ilmub 15:30.Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon