Valuutaturud 4. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 4. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Austraalia dollar langes täna varahommikul ligi kuue nädala põhjadesse $1,0220 tasemeni, kuid on Euroopa sessiooni eel taastunud ja kaupleb hetkel avanemistaseme suhtes 0,3% kõrgemal $1,0275 juures. Varahommikul toimus Austraalia keskpanga kohtumine, kus jäeti intressimäär vastavalt ootustele muutmata 3,5% peale. Olulisem oli aga keskpanga otsusega kaasnenud kommentaarid, mis oma olemuselt polnud nii pessimistlik, kui turgudel eeldati. Pigem jäi keskpank suhteliselt samale seisukohale, võrreldes eelmise kuu kohtumisega. Nimelt keskpank alles hindab aasta esimese pooles langetatud intressimäärade mõjusid ja samal ajal jälgides arenguid seoses Euroopa võlakriisi ning USA ja Hiina majandusliku seisuga.

    Hommikul avaldati ka Šveitsi teise kvartali SKT tulemused, mis tulid oodatust kehvemad: eelmise kvartaliga võrreldes langes majandus 0,1% vs oodatud +0,2% (eelmises kvartalis +0,5%) ja aastatagusega võrreldes oli kasv oodatud +1,6% asemel +0,5% (eelmises kvartalis +1,2%). USDCHF on hetkel kauplemas kahe kuu põhjades 0,9510 tasemel, samas kui EURCHF püsib viiendat kuud kõigest mõned punktid 1,20 tasemest kõrgemal.

    Euroopa sessioonil on täna veel avaldamisel Suurbritannia PMI ehitussektori indeks, mis peaks langema eelmise kuu 50,9 pealt 50,0 punktini augustis. Eile pakkus naelsterlingile tuge oodatust parem PMI tootmissektori indeks, mis tõusis juulikuu 45,2 pealt 49,5 punktini augustis, ületades ühtlasi oodatud 46,1 punkti. GBPUSD kaupleb hetkel kerges plussis $1,59 taseme juures.

    Lisaks on täna veel Euroopast tulemas eurotsooni juulikuu tootjahinnaindeksid ja USA sessioonil ISM tootmisindeks ja ehituskulutuste andmed. EURUSD kaupleb hetkel 0,2% kõrgemal kahe kuu tippude lähedal $1,2620 taseme juures.Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon