Valuutaturud 18. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 18. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tänasel Aasia sessioonil oli peamiseks kalendripõhiseks sündmuseks Austraalia keskpanga (RBA) viimase kohtumise protokollide avaldamine. Võrreldes üleeelmise kohtumisega, tundub täna avaldatud protokollide järgi, et keskpank on suuremas valmidusastmes lõdvendamise jätkamisel, kuigi keskpanga asejuht leidis, et senine RBA monetaarpoliitika on majandusse väga edukalt üle kandunud. Peamine probleem Austraalia majanduse väljavaadetel on RBA hinnangul tugevnev Austraalia dollar ja selle kõrval Austraalia majanduse ühe alustala -- kaevandussektori -- kasvu aeglustumine. Võttes aga arvesse Euroopa Keskpanga ja Föderaalreservi otsuseid kriisi leevendamiseks ja majanduse toetamiseks, siis ilmselt järgmisel kohtumisel veel RBA intressimäärasid ei langeta. AUDUSD on hetkeseisuga suurim päevasisene langeja, kaubeldes 0,4% madalamal $1,0445 tasemel.

    Euroopa sessioonil on tähelepanu all Suurbritannia tarbijahinnaindeks (kell 11.30), mis peaks ootuste kohaselt langema 10 baaspunkti võrra 2,5% peale. Baasinflatsioon peaks samas langema 20 baaspunkti võrra 2,1% peale. GBPUSD liikus eile vaikselt kõrgemale, tehes uue nelja ja poole kuu tipu $1,6275 tasemel, kuid on hetkel kauplemas avanemistaseme suhtes 0,15% madalamal $1,6225 juures.

    Lisaks on täna ilmumas Saksamaa ZEW indeksid. Majandussentimendi indeks peaks ootuste kohaselt paranema -25,5 pealt -20 punkti peale. Euro on Euroopa sessiooni alguses sattunud koos teiste riskivaluutadega kerge surve alla ja kaupleb hetkel 0,3% madalamal $1,3075 juures.Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon