Valuutaturud 19. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 19. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Täna varahommikul üllatas Jaapani keskpank oma otsusega laiendada teiste keskpankade eeskujul omapoolset majanduse stimuleerimist, laiendades oma praegust programmi 10 triljoni jeeni (97 mld EUR) võrra. Erinevate programmide kogumaht ulatub nüüd 80 triljoni jeenini. Lisaks langetas keskpank majanduse väljavaateid, tingituna teiste riikide majanduste jahtumisest. Intressimäärad jäeti muutmata vahemikuu 0-0,1%. Jeen on keskpanga otsuse peale sattunud müügisurve alla, kaubeldes dollari vastu 0,44% ja euro vastu 0,65% madalamal.

    Keskpanga teemal jätkub ka Euroopa sessioon, kui kell 11.30 avaldab oma viimase kohtumise protokollid Inglismaa keskpank. Kuna Suurbritannia tarbijahinnaindeks on aastaga langenud 5,2% pealt 2,5% peale (Y/Y), siis see annab ka Inglismaa keskpangale vabamad käed raha majandusse juurde pumpamisel. Viimasel kohtumisel otsustati küll intressimäärad hoida 0,5% peal ja stiimulprogrammi maht 375 miljardi GBP peal. GBPUSD kaupleb jätkuvalt nelja ja poole kuu tippudes $1,6265 juures.

    Euroopa sessioon on alanud täna positiivsel toonil, kui kõik riskantsemad valuutad kauplevad USA dollari suhtes kerges plussis ja ka Euroopa indeksid on avanenud kõrgemal, mis on omakorda tingitud ka Jaapani keskpanga tänasest otsustest, aidates Aasia turgudel samuti tõusta.

    Täna päeval Euroopa makronäitajatest midagi olulist avaldamisel ei ole ja ka USA kalender on suhteliselt hõre: kell 15.30 ilmuvad augustikuu ehituslubade ja alustatud koduehituste arvud ning kell 17 tuleb olemasolevate kodude müüginäidud.Teemade nimekirja