Valuutaturud 24. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 24. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Uus nädal on turgudel alanud negatiivsel toonil, kui nädalavahetusel selgus, et Euroopa võlakriisi lahendamisel on tekkimas järjekordsed probleemid. Nimelt tekkis Angela Merkelil ja Prantsusmaa presidendil Hollande'il lahkarvamus seoses Euroopa pangandussektori järelvalvemehhanismi ajagraafiku kehtestamisega, mis iseloomustab selgelt kahe riigi omavahelisi pingeid. Kui Hollande sooviks ühtset pangandusliitu luua nii pea kui võimalik, siis mitmed teised riigid, eesotsas Saksamaaga, ei poolda Euroopa Keskpangale pakutavat rolli kogu finantssektori järelvalve teostamisel. Euro kaupleb hetkel taas allpool $1,30 taset.

    Lisaks mõjus Aasia turgudele negatiivselt Hiina tootjate ja jaemüüjate langenud optimism riigi majanduse väljavaadete suhtes.

    Kõik riskivaluutad kauplevad Euroopa sessiooni eel madalamal: NZDUSD -0,65%, AUDUSD -0,45%, EURUSD -0,31%, GBPUSD -0,08%, USDCAD +0,25% ja USDCHF +0,33%. Riskisentimendi langusest on tuge saamas ka Jaapani jeen, mis kaupleb hetkel dollari suhtes 0,13% kõrgemal ja euro suhtes 0,45% kõrgemal.

    Euroopa sessioon on makronäitajate suhtes suhteliselt hõre. Ainsa näitajana ilmuvad täna Saksamaa IFO indeksid, mis peaksid ootuste kohaselt jääma suhteliselt muutumatuks, võrreldes eelmise kuu näitudega. USA sessioonil avaldatakse Chicago Fedi aktiivsusindeks ja Dallas Fedi tootmisindeks.

    Tuletaks ka meelde, et tänasest käivitus LHV valuutamäng Baltic FX Open 2012, mis kestab 5. oktoobrini. Edukat kauplemist!Teemade nimekirja