Valuutaturud 27. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 27. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Suurem osa riskivaluutadest tegid eile uued paari nädala põhjad, kuid on vastu tänast uuesti tuge saamas ja kauplemas hetkel USA dollari suhtes jälle veidi kõrgemal. Suurimaks taastujaks on hetkeseisuga Austraalia dollar, mis kaupleb USD vastu 0,4% kõrgemal $1,0415 tasemel. AUDUSD kõrval on taastumas ka Uus-Meremaa dollar, mis kaupleb 0,3% kõrgemal.

  Nii AUD kui ka NZD on tuge saamas Hiina keskpanga stiimulmeetmete laiendamisest: teisipäeval süstis keskpank finantsturgudesse 290 mld jüaani (35 mld EUR) ja täna teatati veel täiendava 180 mld jüaani lisamisest, mis on ühtlasi rekordiline nädalasisene maht Hiina keskpaanga jaoks. Samala ajal aga langes Hiina tööstussektori kasumid viiendat järjestikkust kuud 3,1% võrra (Y/Y), mis annab veelgi enam alust Hiina kasvu edasise aeglustumise stsenaariumile.

  Euroopas on põhitähelepanu suunatud Hispaaniale ja Kreekale, kus kokkuhoiuvastased protestiaktsioonid võivad kujuneda Hispaania jaoks peamiseks takistuseks ametliku finantsabi taotlemisel, ja lisaks tekitab omakorda pingeid Kataloonia võimalik lahkulöömine Hispaania alt. Kataloonia majandus moodustab ligi 19% Hispaania SKTst, olles seega majanduslikult suurim regioon (ja ühtlasi suurem kui Iirimaa ja Portugal). Kataloonia maksab hetkel keskvalitsuse kukrusse rohkem kui nad sealt ise saavad, millest tulenevalt kannataksid teised regioonid, kui Kataloonia peaks sissemaksed katkestama. Hispaania 10-aastase võlakirja tulusus tõusis eile taaskord 6% piirist kõrgemale ja on täna käinud 6,108% peal.

  Euro on dollari vastu jõudnud täna $1,29 tasemeni ja üpriski tihe makrokalender võib täna tekitada suuremaid liikumisi. Kell 10.55 avaldatakse Saksamaa töötururaport, kell 11 Itaalia äriusalduse indeks, kell 12 eurotsooni ärikliima ja tabijausalduse indeksid ja lisaks korraldab Itaalia täna 5- ja 10-aastaste võlakirjade oksjoni.

  Suurbritanniast tuleb täna teise kvartali lõplikud SKT näidud, mis peaksid ootuste kohaselt jääma muutmata nii eelmise aasta kui ka eelmise kvartali suhtes ehk -0,5% peale. Lisaks sellele avaldatakse 2Q jooksevkonto, mille puudujääk peaks tõusma 11,2 mld pealt 12,2 mld naelsterlingi peale. GBPUSD tegi eile samuti kahe nädala põhja $1,6135 tasemel ja kaupleb hetkel avanemistaseme suhtes 0,15% kõrgemal $1,6190 juures.

  USA sessioonil avaldatakse augustikuu kestvuskaupade tellimuste andmed, mis peaksid langema eelmise kuu +4,2% pealt -5,0% peale. Lisaks ilmuvad 2Q SKT kolmas näit, lõpetamata kodumüükide andmed, eratarbimiste kulutuste näidud ja traditsioonilised töötuabiraha taotlused.Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon