Valuutaturud 16. oktoober - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 16. oktoober

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile alguse saanud riskivarade tõus on jätkumas ka täna nii Aasia turgudel kui ka Euroopa sessiooni alguses, tingituna peamiselt eile avaldatud USA jaemüügi tulemustest, mis ületasid arvestatalt ootusi ja lisaks revideeriti üles ka eelmise kuu näitusid. Jaapani jeen on tänu positiivsele riskisentimendile sattunud surve alla ja langes täna USA dollari suhtes nelja nädala madalaima taseme 78,92 juurde, kaubeldes hetkel 0,3% miinuspoolel.

  Aasia sessioonil avaldas Austraalia keskpank (RBA) on viimase kohtumise protokollid, kus mäletatavasti langetati intressimäärasid 25 baaspunkti võrra 3,25% peale. Protokollidest selgub, et RBA hinnangul on inflatsioonisurve piisavalt madal, mis õigustab keskpanga edasist intressimäärade langetamist, kui jahenev majanduskeskkond peaks seda nõudma. AUDUSD on eilse $1,02 tasemelt tõusnud praeguseks hetkeks $1,0280 peale.

  Hetkeseisuga on tänaseks suurimaks tõusjaks euro, mis kaupleb dollari suhtes 0,4% kõrgemal $1,30 taseme juures ehk ühe nädala tippudes. Euroopa Keskpanga nõukogu liige Knot ütles eile, et kõik riigid peavad oma võlataseme hoidma allpool 60% piiri SKTst ja selleni peaks jõudma läbi rahvusriikide enda seadusandluse, viidates saejuures, et keskpank pooldab vastavate eelarveseaduste sisseviimist riikide põhiseadusse.

  Riskisentimendile ja seega ka euro tugevnemisele on kaasa aidanud Hispaaniaga seotud uudised, mille kohaselt teatas kõrgem rahandusministeeriumi ametnik, et riik on kaalumas ametlikku finantsabi palumist, eesmärgiga vältida probleemide kontrolli alt väljumist. Pikemalt saab lugeda WSJ loost.

  Euroopast on täna tulemas üksjagu palju olulisi makronäitajaid. Kell 12 avaldatakse eurotsooni tarbijahinnaindeksid ning eurotsooni ja Saksamaa ZEW indeksid. Lisaks toimuvad täna Hispaania ja Kreeka võlakirja oksjonid.

  Kell 11.30 ilmuvad Suurbritannia tarbija- ja tootjahinnaindeksid. Inflatsioonimäär peaks ootuste kohaselt langema septembris eelmise kuu 2,5% pealt 2,2% peale (Y/Y), mis oleks kolme aasta madalaim tase. Naelsterling kaupleb hetkel 0,22% kõrgemal $1,6105 taseme juures ehk sarnaselt euroga ühe nädala tippudes.Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon