Valuutaturud 19. oktoober - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 19. oktoober

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile alanud ELi liidtrite tippkohtumisel, mis on sel aastal juba neljas ja alates Kreeka probleemide esile kerkimisest 2009. aasta lõpust juba 22. kohtumine, keskenduti euroalaülese pangandusjärelvalve loomisele, mille raames tahetakse Euroopa Keskpangale anda kandev roll finantssüsteemi kontrollijana. Praeguste plaanide kohaselt peaks plaanitav süsteem käivituma uue aasta alguses ja lõplikult paika loksuma 2014. aastaks. Lisaks on plaanis teha ESMi laenukraanid avatuks otse pankadele, mis peaks idee poolest pakkuma tuge tähelepanu keskpunktis olevale Hispaania pangandussektorile.

  Kui vaadata võlakirjaturge, siis võiks väita, et turuosalised on rahul praeguste lubaduste ja plaanitavate käikudega: Hispaania 10-aastase võlakirja tulusus on langenud tänaseks 5,34% peale, kus kaubeldi viimati aprilli alguses. Itaalia 10-aastase võlakirja tulusus kaupleb hetkel märtsikuu tasemetel 4,77% juures. Küll aga räägivad valuutaturud teist juttu: euro on alates kolmapäeval tehtud nelja nädala tippudes $1,3140 juurest taandumas ja kaupleb hetkel avanemistaseme suhtes 0,13% madalamal $1,3050 juures.

  Teisest küljest saab euro ja teiste riskivaluutade müügisurvet seletada üldise riskisentimendi langusega, mis on peamiselt tingitud eilsetest tehnoloogiaettevõtete oodatust kehvematest tulemustest ja USA töötuabiraha taotlejate vastu ootusi kasvanud arvust. Hetkel kauplevad nii Euroopa kui ka USA indeksite futuurid kerges miinuses.

  Jaapani jeen on sel nädalal olnud müügisurve all ja langenud dollari suhtes enam kui kaheksa nädala põhjadesse. Täna lisas jeenile survet spekulatsioon, et Jaapani keskpank võib jätkata oma järgmisel kohtumisel kuu lõpus monetaarpoliitika lõdvendamisega. USDJPY kaupleb hetkel 0,1% kõrgemal 79,32 juures. Varahommikul avaldati Jaapani juhtivindeks, mis langes eelmise kuu 93,6 pealt 93,2 punktini. Kõikide tööstussektorite aktiivsusindeks tõusis samas -0,6% pealt +0,1% peale.

  Makronäitajatest avaldati hommiku Saksamaa tootjahinnaindeksid, mis tõusid septembris 10 baaspunkti võrra 1,7% peale (Y/Y). Eelmise kuuga võrreldes langesid tootjahinnad samas 0,5% pealt 0,3% peale.

  Kell 11.30 avaldatakse Suurbritannia avaliku sektori võlatasemed. GBPUSD kaupleb hetkel kerges plussis $1,6050 taseme juures. USA sessioonil ilmuvad Kanada tarbijahinnaindeksid ja USA lõpetamata kodumüükide näidud.


  EURUSD


  GBPUSD


  USDJPY


  AUDUSD

Teemade nimekirja