Valuutaturud 24. oktoober - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 24. oktoober

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile olid kõik riskantsemad varaklassid ja ka toorained üpriski korraliku müügisurve all. Valuutadest tegid euro, Austraalia dollar, Uus-Meremaa dollar ja Suurbritannia naelsterling järsu languse, samas kui Kanada dollar oli küll päeva esimeses pooles surve all, kuid Kanada keskpanga otsus jätta intressimäärad muutmata 17. järjestikkust kuud 1% peale pakkus CADile tuge, mille tulemusena lõpetas USDCAD 0,99 taseme juures, olles enne seda jõudnud kahe ja poole kuu tippudesse 0,9975 juurde. Pikemalt saab Kanada keskpanga otsuse kohta lugeda siit.

  Tänase kauplemispäeva fookus on suunatud makrokalendrile. Aasia sessioonil avaldati Austraalia tarbijahinnaindeks, mis tõusis kolmandas kvartalis 1,2% pealt 2,0% peale vs oodatud 1,6% (Y/Y). Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid hinnad 1,4% vs oodatud 1,0% ja olles eelmises kvartalis tõusnud 0,5%. Austraalia dollar on tulemuste peale taastumas eilsest langusest ja kaupleb hetkel 0,38% kõrgemal $1,03 taseme juures. AUD on tulemustest tuge saamas, sest turuosaliste jaoks võib kiirenev inflatsioon tähendada seda, et keskpank ei pruugi intressimäärade langetamisega nii pea veel jätkata.

  Inflatsiooninäidu kõrval on toorainevaluutadele tuge pakkumas ka öösel avaldatud Hiina HSBC Flash tootmissektori PMI indeks, mis tõusis eelmise kuu 47,9 pealt 49,1 punktini oktoobris, mis viitab vähemalt selle näidu põhjal tootmissektori paranemisele. 50 punktist madalam tase näitab siiski sektori aktiivsuse langust.

  Euroopast on täna tulemas mitmed makronäitajad. Esmalt kell 10 avaldatakse Prantsusmaa PMI tootmissektori indeks, mis peaks ootuste kohaselt samuti näitama paranemise märke eelmise kuu 42,7 pealt 44,0 punktini oktoobris. Kell 10.30 ilmuvad Saksamaa tootmis- ja teenuste sektori PMI indeksid ja analüütikute ootuste kohaselt peaksid ka need tulema eelmise kuuga võrreldes paremad. Kell 11 avaldatakse eurotsooni PMI indeksid ja lisaks ka Saksamaa IFO indeksid.

  Suurbritanniast täna ühtegi näitajat tulemas ei ole, kuid oluline oleks välja tuua, et GBPUSD langes eile läbi psühholoogiliselt olulise $1,60 toetustaseme, jõudes õhtuks $1,5910 juurde. Naelsterling on hetkeseisuga koos kõikide teiste riskantsemate valuutadega taastumas ja kaupleb avanemistaseme suhtes 0,15% kõrgemal $1,5970 juures.

  USA sessioonil ilmuvad PMI indeks, majahindade indeks ja uute kodude müüginäidud. Peamise tähelepanu all on samas Föderaalreservi intressimäära otsus (kell 21.15). Intressimäärad ise jäetakse suurima tõenäosusega muutmata vahemikku 0-0,25%, kuid võttes arvesse üleeilset uudist, mille kohaselt arutab Fed selle nädala kohtumisel stiimulprogrammi mahu suurendamist, mis samas käivitati alles eelmisel kuul. Siiani on keskpankurid oma programmide eduga ilmselgelt rahulolematud, sest loodetud tulemusi pole veel kusagilt otsast näha.

  EURUSD on jätkuvalt püsimas ülevalpool juulis alguse saanud trendijoont ja kaupleb hetkel avanemistaseme suhtes kerges plussis $1,2990 taseme juures. • Euro on Saksamaa PMI tulemuste peale surve alla sattunud ja kaupleb 0,35% miinuspoolel, nüüd juba allpool juulis alanud tõusutrendi.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon