Valuutaturud 13. detsember - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 13. detsember

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • USA Föderaalreserv pakkus eilsel kohtumisel turgudele täpselt seda, mida oodati. Fed jätkab kinnisvaraga tagatud väärtpaberite soetamist 40 mld dollari eest kuus ja alustab valitsuse pikemaajaliste võlakirjade ostmist esialgu 45 mld dollari eest kuus, kui senine Operation Twist aasta lõpus läbi saab. Otsusega kaasnenud kommentaaris lisati, et kui tööturu olukord ei parane märgatavalt, siis võetakse kasutusele lisameetmeid mis ei saa tähendada muud, kui et trükitakse veelgi rohkem raha juurde ning millega loodetakse tuua pikaajalised intressimäärad allapoole, pakkuda jätkuvat tuge kinnisvaraturule ja muuta üleüldised tingimused finantssektoris kasvu toetavamaks.

  Huvitav on see, et kui siiani oli Fed rääkinud ajalisest horisondist stiimulprogrammide rakendamisel, siis nüüd öeldi selgelt välja, et programmide kestus jätkub vähemalt seni, kuniks töötusmäär langeb 6,5% peale (hetkel 7,7%) ja inflatsioonimäär jääb alla 2,5%.

  Turgude reaktsioon Fedi otsusele oli vägagi tagasihoidlik. USA dollar oli küll terve päeva surve all, kuid dollar langes euro vastu pärast otsuse teatavaks tegemist kõigest 45 punkti, müüdi õhtuks alla tagasi ja päev lõpetati avanemistaseme siuhtes kõigest 53 punkti kõrgemal $1,3065 juures. Aasia sessioonil on euro küll uuesti tugevnemas, olles jõudnud $1,31 taseme juurde.

  Toorainetest said kuld ja hõbe küll algselt kerge tõuke, kuid on täna tugevama surve all, kaubeldes hetkel vastavalt 1,2% ja 2,4% madalamal. USA aktsiaindeksite jaoks ei mõjunud Fedi otsus kuidagi julgustavalt: SP500 lõpetas sisuliselt nullis ning Dow ja NASDAQ lõpetasid koguni punases.

  Valuutaturgudel sai eile aga enim müüki Jaapani jeen, mis kukkus dollari vastu 0,85% ja euro vastu 1,25%. Jeenile avaldab jätkuvalt survet ootused, et sealne keskpank annab valitsuse survele järgi ja laiendab oma stiimulprogramme veelgi. Selleks annab veel alust eelmise nädala Jaapani kolmanda kvartali SKT tulemused, mille kohaselt on Jaapani majandus nüüd tehniliselt tagasi majanduslanguses. USDJPY on hetkel kauplemas 0,3% kõrgemal 83,50 juures ja uus üheksa kuu tipp tehti täna varahommikul 83,66 tasemel. EURJPY kaupleb sarnaselt kaheksa ja poole kuu tippudes 109,25 juures.

  Suurbritannia naelsterling tegi eile dollari vastu uue kuu nädala tipu $1,6170 juures ja on hetkel kauplemas kerges miinuses $1,6135 tasemel. Naelsterlingile pakkus eile tuge oodatust paremad töötururaporti tulemused, mille järgi vähenes töötuabiraha taotlejate arv 3000 inimese võrra, samas kui oodati 7000 inimese lisandumist. Claimant töötusmäär jäi samas püsima 4,8% peale (ja kolme kuu ILO töötusmäär jäi samuti püsima 7,8% peale).

  AUDUSD tegi eile uue kolme kuu tipu $1,0585 taseme juures ja kaupleb hetkel 30 punkti madalamal avanemistaseme juures. Austraalias avaldati täna tarbijate inflatsiooniootus, mis langes koguni 40 baaspunkti võrra 1,8% peale.


  EURUSD


  GBPUSD


  USDJPY


  AUDUSD
 • Šveitsi keskpangal (SNB) lõppes äsja selle aasta viimane kohtumine, kus otsustati jätta intressimäärad (täpsemalt SNB 3-kuu LIBOR sihtmärktase) muutmata 0% peale ja ühtlasi otsustati jätta paika euro ja Šveitsi frangi minimaalne lubatud vahetuskurss 1,2 peale, kuid seejuures tõdeti, et frank on endiselt (liiga) tugev.

  SNB teatas ühtlasi, et nad on valmis ostma piiramatus koguses välisvaluutat. Inflatsioonimäära prognoos lõppevaks aastaks on -0,7% ja järgmisel aastal -0,1%. 2013. aasta majanduskasvuks oodatakse 1-1,5%.

  EURCHF kaupleb hetkel 1,21 juures ja USDCHF kaupleb seitsme kuu põhjade 0,9250 lähedal (-0,1%).

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon