Skano Group (SKN1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • YHIse maakleril lõi põhja alt ära, aga õnneks pole tal palju jäänud müüa, 58k. Nii et astuge ligi ja saage allahindlusest osa, sest just see koht on väikestele kindlaim ja parim teenimise võimalus, kui suured ennast liigutavad.
 • Kes on YHIse maakler (korduvalt mainitud siin foorumis)?

  Marginaal ning P/E meeletult kukkunud võrreldes 9m 2011. Teab keegi mis juhtunud on? Mõningad kehvad tehingud või laienetakse? Nibin-nabin peaks Skanko see aasta nulli tulema nagu ma aruandest eeldan...

  Skanko 9m 2012
  P/B: 0,81 [1]
  P/E: 68.50 [1]


  [1] http://www.nasdaqomxbaltic.com/upload/reports/skn/2012_q3_en_eur_con_00.pdf
 • indrek1989,

  Jamad on seotud Püssi tehasega, mis saadi küll 2,5M alla turuväärtust kätte, aga mille käivitamise ja toodangu müügiga on olnud probleeme. Aga lootust peaks andma Q3 aruandes olev lause:
  Oktoobrikuus oli toodete keskmine omahind ca 18% madalam kui kolmanda kvartali keskmine.

  Selle lause tõeväärtus on 60 000 euri, ehk 180 000 euri kvartalis.
 • Fake McCoy
  indrek1989,

  Jamad on seotud Püssi tehasega, mis saadi küll 2,5M alla turuväärtust kätte, aga mille käivitamise ja toodangu müügiga on olnud probleeme. Aga lootust peaks andma Q3 aruandes olev lause:
  Oktoobrikuus oli toodete keskmine omahind ca 18% madalam kui kolmanda kvartali keskmine.

  Selle lause tõeväärtus on 60 000 euri, ehk 180 000 euri kvartalis.


  Seda ma vaatasin jah et aruandes 2011 oli ühekordne tulu midagi ~2,4... mil. Kas ma saan õigesti aru, et nad ehitasid valmis tehase, siis müüsid selle 2011 2,5M eest maha ning nüüd rendivad seda tänu millele on neil võimalik toota ~18% odavamalt?
 • Ei saa õigesti aru..
  loe varasemat viisnurga teemat alates 2011. maist - https://fp.lhv.ee/forum/invest/116726?postId=2245082

  Ma isiklikult ei mõista uue foorumiteema vajalikkust, kas parem/mugavam ei oleks muuta vana jutulõime pealkirja skanoks ning jätkata sealt?
 • Selge, nüüd sain aru: "...muude äritulude hulgas on kasum Püssi kiudplaadivabriku allahindlusega ostust 2 455 tuh. EUR." ehk 2,5 mill on puhas õhk mida paberil näidatakse.
 • Puhas õhk läheb tulevikus aina enam hinda.
 • Pühade ajal Püssi kanti sattudes kuulsin kohalike käest, et selle Püssi tehasega olevat mingi täis jama. Jutt oli selline, et tehasesse paigaldatud liin ei võimaldanud nõutavas mõõdus plaate toota. Kogu toodang oli täielik praak, sest plaadid olid lihtsalt täiesti pudedad. Nüüd nad pidid mingisuguseid väikesemõõdulisi plaadikesi seal pressima, mille kasutusala on aga väga piiratud. Müügimehed ja kliendid olevat mustas masenduses. Ettevõttelt endalt pole vist ametlikult küll mingisuguseid uudiseid selle kohta tulnud? Oma allika usaldusväärsust ei saa paraku 100% garanteerida aga no kus suitsu seal tuld, eksole. Teab keegi äkki midagi konkreetsemat?
 • Viimases kvartaliaruandes on Püssi kohta kirjas: "Ettevõtte juhtkonna prioriteediks on jätkuvalt Püssi
  tehase toodangule müügi kindlustamine maksimaalse tootmisvõimsuse tagamiseks ning selles
  suunas tehakse pidevat tööd. Lisaks tööle müügimahtudega teeme pidevalt tegevusi tehase
  tootmisefektiivsuse tõstmiseks. Oleme tõstnud tootmisliini maksimumkiirust ning seeläbi
  vähendanud toodete omahinda. Oktoobrikuus oli toodete keskmine omahind ca 18% madalam
  kui kolmanda kvartali keskmine. Selline efektiivsuse tõstmine vähendab kahjumit madala
  tootmismahu korral kuid täielik efekt avaldub siis, kui müügimahud on kasvanud."
 • Keegi lasi hirmuga oma paki turgu selle jutu peale :D
 • jep, kõik oma 47 aktsiat millega varem oli bidis pikemat aega istunud laksas mulle sisse
 • Fake McCoy
  YHIse maakleril lõi põhja alt ära, aga õnneks pole tal palju jäänud müüa, 58k.

  Kuidas sel YHI alt müüjal on vahepeal edenenud?

 • WN, SKN long? Kaalun isegi aga see likviidsuslõks ei lase kunagi sobival hetkel välja ju.
 • Aktsiaraamat näitab:
  ING LUXEMBOURG S.A. 44 502 0,9891 %, millest peaks juba 9,9k müüdud olema.
 • Lenz - ega liiga tõsiselt ei julge sisse kolida jah just selle pärast et SKN on nagu maffia - kummastki sa just liiga lihtsalt välja ei saa. Aga nii 5-10% läheb küll käesolevaks aastaks ehitusplaatide alla küll- isegi meie vanasõna ütleb et mõnikord teeb ka püssiplaat pauku. Suurem müüja on ka nähtavasti oma pakist lahti saanud/saamas, hea vähemalt sisse saada
 • fake - YHI on viimase kuuga 50K müünud, kas see on siis keegi muu müüja olnud?
 • 30.11.12 seisuga oli:
  ING LUXEMBOURG S.A. 81 523 1,8120 %
  31.12.12 seisuga:
  ING LUXEMBOURG S.A. 44 502 0,9891 %

  Aktsiaraamatus avaldatud andmed on 3 pangapäeva taga võrreldes tehingustatistikaga.
 • White Nigga
  Lenz - ega liiga tõsiselt ei julge sisse kolida jah just selle pärast et SKN on nagu maffia - kummastki sa just liiga lihtsalt välja ei saa. Aga nii 5-10% läheb küll käesolevaks aastaks ehitusplaatide alla küll- isegi meie vanasõna ütleb et mõnikord teeb ka püssiplaat pauku. Suurem müüja on ka nähtavasti oma pakist lahti saanud/saamas, hea vähemalt sisse saada


  Mulle meeldib Balti "rämpsust" hetkel Invalda natuke rohkem kui Baltika, Arco või Skano, usun mõistlikku tootlikust lähimal ajal ja suuremat likvideerimisväärtust kui market capi. Siiski hoian Skanol kätt tugevalt pulsil, sest minetea, vb teeb püssiplaat tõesti pauku :)
 • Ega see Skano püssiplaat vast väga kõva pauku ka ei tee, niipalju kui tahtsin on ka käes ja eks näis mis sellest saab. Rohkem on mul usku HAE-sse, usun et see on suht kindel bet aastaks 2013, sealt loodan särtsu saada küll
 • HAE on natuke teise liiga mängija ja käib rohkem gruppi Bluechipid kui "rämpsupoiste" sekka. Aga ma saan su poindile pihta küll ja nõustun, eks kenade kasvudega OEG-s ja TAL-is peab hakkama vaikselt ümber paigutama suurema potensiaaliga paberitesse.
 • ING LUXEMBURG S.A. sai oma pakist lahti, ostjaks Eesti tuntud erainvestor. See mees juba põrsast kotis ei osta, ilmselt käis ikka enne Püssis kohal :)
 • Ütleks nii, et ega see 1,2 eur-ine hind ettevõtte väärtust kuigi õiglaselt ei peegeldanud. Kui ettevõte suudab normaalselt oma tootmisressursi käima saada, siis aasta teises pooles loodaks näha hinda 2,... eur-i.
 • Skanosse investeerimine on küll suht kahtlane. Sirvisin just erialaajakirja ja sela oli fookus plaaditootmisel L-Amerikas. Kohe-kohe on seal käima minemas meeletu suured ja ülikaasaegsed plaaditootmistehased. Puiduressurss ei ole probleem. Seega saab hinnasurve plaadile olema väga suur.
 • fon
  Ütleks nii, et ega see 1,2 eur-ine hind ettevõtte väärtust kuigi õiglaselt ei peegeldanud. Kui ettevõte suudab normaalselt oma tootmisressursi käima saada, siis aasta teises pooles loodaks näha hinda 2,... eur-i.


  Mille põhjal selline järeldus?
  Kuigi Revenue suureneb, siis Cost of sales suureneb veel enam ettevõttel, mis pmst. annab juba kahjumeid.

  Ei maksa niisama lahmida, et mis, kui palju väärt on!
 • Mulle meeldib see lause : Oktoobrikuus oli toodete keskmine omahind ca 18% madalam kui kolmanda kvartali keskmine.
 • See, et kusagil kaugel suur tehas avatakse, ei tähenda, et see plaat tingimata tuhandete kilomeetrite taha jõuab ja seal enam konkurentsivõimeline on. Kui saaks lingi siis prooviks välja selgitada kas jutt üldse sama tüüpi plaatidest.
 • Fake McCoy
  ING LUXEMBURG S.A. sai oma pakist lahti, ostjaks Eesti tuntud erainvestor. See mees juba põrsast kotis ei osta, ilmselt käis ikka enne Püssis kohal :)


  Fake - kust selline info?
 • ei saa ikka pihta - üleeile ütlesid et ING-l veel 35K müüa, kahe päevaga ainult puru liikunud ja nüüd järsku kogu pakist lahti?
 • Selge, tänud. Huvitav kas börsiväliseid tehinguid ei näidatagi siis enam turutehingute statistikas või tuleb tagantjärgi...
 • Nt. TAL-s olen märganud, et kõiki ei olegi. Võibolla ei oska otsida.
 • oskab keegi öelda miks http://investor.ap3.ee/stocks_list.html?exchange=XTAL&in_currency=EUR&order_by=muutus&dir=desc&lang=est näitab Skano P/E ~2 midagi, kuigi ettevõte on ju viimase aasta ainult kahjumit teeninud?
 • Saada kiri Äripäeva börsitoimetusse. Elu näitab, et need arvud tuleb kõik ise läbi arvutada. Isegi OMX-i veebis on sarnaseid vigu.
 • White Nigga
  Fake McCoy
  ING LUXEMBURG S.A. sai oma pakist lahti, ostjaks Eesti tuntud erainvestor. See mees juba põrsast kotis ei osta, ilmselt käis ikka enne Püssis kohal :)


  Fake - kust selline info?


  http://www.ap3.ee/article/2013/1/7/toivo-annus-tousis-skano-groupi-teiseks-aktsionariks

  Skype'i üks asutajaid Toivo Annus on läbi temale kuuluva Activity OÜ tõusnud puidutöötlemisettevõtte Skano Group (vana nimega Viisnurk) suuruselt teiseks aktsionäriks.
 • Püssis või nende teistes tehastes-kontorites ei ole käinud.
 • Täna Äripäevas selline kommentaar:
  AS Repo Vabrikud juhataja Tiit Kolk märgib, et peale küttepuidu põletamise lõpetamist Narvas on selle hind langenud umbes 15% ja seda on nüüd piisavalt nii kohalikele katlamajadele kui ka tööstusele

  http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=2faa2221-3370-47c6-a73a-45249f099b5a
 • tundub selline tagasihoidlik bisness
 • Aasta teises pooles lubatakse rahamasin uuesti käima saada.
  Eelmise aasta lõpus vahetasime turunduspartnerit ja oleme oma turundustegevust Soomes 2013. aastal oluliselt laiendamas. Samuti oleme sõlminud strateegilise koostöölepingu Soomes, mille edukal käivitumisel loodame laiendada Püssi tehase toodete sortimenti ning prognoosime Püssi tehase tootmismahu märkimisväärset kasvu 2013 aasta teisel poolaastal.
 • Fake McCoy
  Härrad valisid Soomes ühe firma välja keda rahaga loopida, et need puitkiudplaate reklaamiks?
  Kas see "Püssi kohe kohe läheb käima" jutt pole ostmisest saadik olnud?

  Soome vist hetkel pigem jahtumas ehituses.
 • 2012 aastal Q1 töötas Püssi vabrik ~50% võimsusel, Q2/Q3/Q4 ~70% võimsusel.

  Q1 müük 733k, kahjum 237k
  Q2 müük 709k, kahjum 203k
  Q3 müük 799k, kahjum 230k
  Q4 müük 822k, kahjum 139k

  Kasumlikkus tundub vaikselt paranevat, kuid müük võiks kiiremini kasvada.
 • Õhtuleht, 14.08.2012
  "Möödunud kevadel sai Balti elektrijaam Narvas valmis 14,6 miljonit eurot maksnud biokütuste etteandesüsteemi, et kõrvuti põlevkiviga kasutada elektritootmisel hakkpuitu. Eile teatas Eesti Energia ootamatult, et lõpetas seal hakkpuidust taastuvenergia tootmise.

  “Selle nädala algusest põletame hakkpuidu asemel sajaprotsendiliselt põlevkivi. See on küll suurema keskkonnamõjuga, kuid kuna kavandatav seadusemuudatus jõustuks tagasiulatuvalt 1. jaanuarist 2012 peatasime hakkpuidu kasutamise, et firma ei saaks kahjumit,” selgitab Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo. Tema sõnul oleks aga põlevkivi ja hakkpuidu koospõletamine odavaim viis taastuvelektri tootmiseks ja vajaks kõige väiksemat toetust."

  http://www.tuuleenergia.ee/2012/08/eesti-energia-lopetas-narvas-taastuvenergia-tootmise/

  Skano Q3
  "Oleme tõstnud tootmisliini maksimumkiirust ning seeläbi vähendanud toodete omahinda. Oktoobrikuus oli toodete keskmine omahind ca 18% madalam kui kolmanda kvartali keskmine. Selline efektiivsuse tõstmine vähendab kahjumit madala tootmismahu korral kuid täielik efekt avaldub siis, kui müügimahud on kasvanud."
 • Käesolev aasta algab Skanole palju lubavamalt kui eelmine. Kui 2012 olid plaadi tooraine hinnad kõrged ja müügipool nõrk, siis peale puidu põletamise lõpetamist Narvas on tooraine hind neljandas kvartalis miskit 15% langenud ja nendel tingimustel peaks see 2013 hakkama kajastuma ka Skano kasumireal. Müügipool siiski endiselt nadi, aga ehk paraneb. Lubatakse !?
  Mööblipool on toimetanud kasumlikult, nii tootmine kui ka jaemüük mõlemad kasumis 2012. Seni on plaat selle kasumi ära söönud. Kui plaat kasumisse jõuab, saaks teistsuguse pildi. EBITDA siiski mill positiivne.
  Investori seisukohast hind rohkem kui veerandi võrra soodsam kui aasta eest, ehk et väiksema papi eest pakutakse paremas seisus ettevõtet. Mine tea, äkki on ostukoht!
 • fon
  Käesolev aasta algab Skanole palju lubavamalt kui eelmine. Kui 2012 olid plaadi tooraine hinnad kõrged ja müügipool nõrk, siis peale puidu põletamise lõpetamist Narvas on tooraine hind neljandas kvartalis miskit 15% langenud ja nendel tingimustel peaks see 2013 hakkama kajastuma ka Skano kasumireal. Müügipool siiski endiselt nadi, aga ehk paraneb. Lubatakse !?
  Mööblipool on toimetanud kasumlikult, nii tootmine kui ka jaemüük mõlemad kasumis 2012. Seni on plaat selle kasumi ära söönud. Kui plaat kasumisse jõuab, saaks teistsuguse pildi. EBITDA siiski mill positiivne.
  Investori seisukohast hind rohkem kui veerandi võrra soodsam kui aasta eest, ehk et väiksema papi eest pakutakse paremas seisus ettevõtet. Mine tea, äkki on ostukoht!


  Hinnatase on alla tulnud tõesti, viimati oli aktsia sellisel tasemel 11.10.2010 ehk 2,5 aastat tagasi.
 • Peaks 2012 eest andma positiivse hinnangu mööblidivisjonile, kelle 670 tuhat ärikasumit on viimase 7 aasta tugevaim tulemus. Plaaditootmise parim tulemus 908 tuhat pärineb aastast 2007, mis kokku kombineerituna oleks 1,58 mln. Püssi ka positiivse panuse annaks, siis ei oleks 2 mln ka võimatu :)
  Koduleht on aasta jooksul saanud kobedama väljanägemise http://www.skano.com/et/
 • See tooraine 15% hinnalanguse jutt on mõnele mehele palga sisse kirjutatud, et ta peabki seda rääkima. Praktikas asi nii lineaarne ei ole, Narva ärakukkumine viis vahepeal hakkpuidu hinnad ikka vastu maad lausa, sest nõudlus kukkus ikka palju rohkem kui 15% (aga Püssi tehas kasumisse ikka ei jõudnud). Nüüd hakkab olukord vaikselt stabiliseeruma, aga plaaditehase kahjumis Narva jaama süüdistada ei ole siiski väga reaalne põhjus ning Skano minu teada ei tee seda ka. Repo mehele on selline jutt rohkem tema isiklik kaubamärk, seda ei maksa kogu sektorile laiendada.

Teemade nimekirja