Börsipäev 27. detsember - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 27. detsember

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • USA eelarvekõneluste osas ei ole viimastel päevadel erilisi uudiseid olnud ning kuigi see annaks investoritele võib-olla põhjust väljapääsu suunas joosta, siis suuremat müügisurvet pole järgnenud, kui paljud turuosalised on ilmselt pikemalt pühasid nautima sõitnud ning teema võetakse luubi alla järgmise nädala teises pooles. Obama naaseb täna Washingtoni, et koos Senati liikmetega tuleva aasta eelarvet edasi arutada.

  Paralleelselt teatas Ühendriikide rahandusminister Tim Geithner, et valitsus saavutab tuleval esmaspäeval Kongressi poolt ette nähtud 16,394 triljoni dollari laenulimiidi ning sealt edasi tuleb hakata rakendama erakorralisi meetmeid, mis võimaldaks valitsusel heal juhul veel paar kuud probleemideta funktsioneerida.

  Makrost tuli eile avaldamisele S&P/Case-Shilleri oktoobrikuu majade hinnaindeks, mis näitas aastataguse perioodiga võrreldes 4,3% tõusu (septembris 2,97%), ületades sellega analüütikute prognoositud 4,0% ootust. Richmond Fedi töötleva tööstuse küsitlus peegeldas aga detsembris jahedamat ettevõtlus keskkonda, kui indeks langes novembri punkti pealt 5 punktile vs oodatud 8 punkti.

  S&P/Case-Shilleri kinnisvara hinnaindeks


  Tulles tänase päeva juurde, siis Euroopas võiks huvi köita Itaalia ettevõtete ja Prantsusmaa tarbijate kindlustunde indeksid. USAs tulevad avaldamisele möödunud nädala töötu abiraha taotluste arv, tarbijate detsembrikuu kindlustunde indeks ja novembrikuu uute majade müük.

  09.45 Prantsusmaa tarbijate kindlustunde indeks (detsember)
  11.00 Itaalia ettevõtete kindlustunde indeks (detsember)
  15.30 USA möödunud nädala töötu abiraha taotluste arv
  17.00 USA uute majade müük (november)
  17.00 USA tarbija kindlustunde indeks (detsember)

  USA indeksite futuurid kauplevad hetkel nulli lähedal.
 • Prantsusmaa tarbijate kindlustunne paranes indeksi näol detsembris kahe punkti võrra 86 punkti peale, mis oli oodatud 84 punktist parem.
 • Huvitav, kuidas Jaapani uue peaministri kommentaarid on jeenilt safe haven tiitli täielikult röövinud ning suutnud panna turuosalised arvama, et kõvem rahatrükk viib ühiskonna inflatsioonini, mida keskpank on põhimõtteliselt üritanud aastakümneid saavutada. Positiivne on jeeni nõrgenemine muidugi Jaapani eksportijatele, kui Toyota jaoks tähendab näiteks JPY nõrgenemine USD vastu ühe jeeni võrra 35 miljardit (0,3 mld EUR) jeeni täiendavat ärikasumit aastas. Nissani puhul suureneb ärikasum väidetavalt 20 miljardi jeeni ja Honda puhul 16 miljardi jeeni võrra. Kui arvestada sellega, et kuni oktoobrini oli tagasivaatavalt USD/JPY 12 kuu keskmiseks kursis 79 jeeni ja praegust taset suudetakse hoida, siis kiire arvutus näitab, et see tooks see Toyotale järgmise aasta jooksul sisse 245 miljardit jeeni täiendavat ärikasumit ehk 2,16 miljardit eurot (2013.a märtsis lõppeva majandusaasta ärikasumiks oodatakse hetkel näiteks 10,5 miljardit eurot).
  USD/JPY
 • Kreeka börsil täna kõrgeim tipp alates 2011.a septembrist, YTD +34%
 • Itaalia ettevõtete kindlustunne paranes 0,4 punkti võrra 88,9 punkti peale detsembris (analüütikud ootasid 0,1 punkti võrra nõrgemat tulemust)
 • HSBC koostatav Venemaa töötleva tööstuse detsembri PMI kukkus tervelt 2,2 punkti võrra täpselt 50,0 punkti peale, mis märgib 15 kuu madalaimat taset. Nädalavahetusel avaldatakse detsembri lõplik näit ka Hiina kohta ja näis, kas Venemaa on erand või kinnitab ka Hiina välisnõudluse uut jahenemist.
 • Võitlus office'i turul jätkub. Google-l väga uljad plaanid Google docsi arendamisel, mis annab lootust, et ka edaspidi on uusi täiendusi oodata.

  http://www.newsfactor.com/news/Google-Targets-90--of-MS-Office-Users/story.xhtml?story_id=1220020T57AU
 • Gapping up
  M&A news: BCDS +96% (Diodes to acquire BCD Semiconductor for $8/share in cash).

  Financial related names showing modest strength: NBG +4.3%, LYG +2.9%, DB +2.4%, GS +1.2%, BCS +1.1%, BBVA +1.1%, HBC +0.9%, BAC +0.7%.

  Select metals/mining stocks trading higher: MT +3%, VALE +1.6%, CLF +1.5%, BBL +1.4%, BHP +1.1%.

  Select oil/gas related names showing strength: TOT +2.4%, RDS.A +1.5%, SDRL +1.4%, STO +1.2%, RIG +0.8%, SD +0.8% (TPG-AXON Management discloses 6.7% stake in amended 13D filing; up from 6.5% reported on 11/30), BP +0.8%.

  A few telecom related names modestly higher on light volume: FTE +2.1%, TEF +1.3%, VOD +0.8%

  Other news: SWHC +2.4% (authorized an additional $15.0 million for common stock repurchases through June 30, 2013), CCL +1.1% (still checking for anything specific), SIG +1% (modestly rebounding), RIMM +0.9% (continued strength after yesterday's +10% move).

  Analyst comments: CHMT +2.2% (ticking higher, upgraded to Buy from Neutral at Longbow)
 • Smith & Wesson teatas 6. detsembril 20 miljoni dollari suurusest 2013.a juunini kehtivast aktsiate tagasiostu programmist, mida täna otsustati laiendada 15 miljoni dollari võrra. Tuleb välja, et viimase aja langust on usinasti ära kasutatud ja kõigest mõni nädal tagasi avalikustatud programm on juba täies mahus realiseeritud. Ettevõttel on 66,3 miljonit aktsiat ja kui eeldada, et tagasiost on toimunud keskmiselt 9 dollari juures, siis väljas olevate aktsiate arvu on paari nädalaga suudetud vähendada 2,2 miljoni võrra (ehk 3,3%). SWHC kaupleb eelturul 3% kõrgemal.
 • Gapping down (few names trading lower)
  General news: CIG -12.4% (trading ex-dividend), KT -4.9% (still checking, reports out yesterday indicated the co is moving forward with bid for Vivendi stake), VVUS -4.1% (still checking, FT.com report out that discusses diet drugs), LVB -2.3% (announces conclusion of evaluation of strategic alternatives; terminated the agreement with the investor group), MRVL -1.8% (after 10% intraday drop on jury verdict; co confirmed this morning plan to overturn Jury's patent infringement findings; also downgraded to Market Perform from Outperform at JMP Securities), PBR -0.5% (facing losses in its thermal plant operations unit, according to Valor article), TEVA -0.5% (cancelled collaboration realted to Proteologics, according to reports).
 • Töötu abiraha taotluste arv oodatust pisut parem, kuid futuurid selle peale erilist reaktsiooni ei näita

  Continuing Claims falls to 3.206 mln from 3.225 mln
  Initial Claims 350K vs 375K Briefing.com consensus
 • Töötu abiraha taotluste leidmisel on jõulude tõttu tuginetud taas valitsuse prognoosivõimele

  Fourteen states and territories provided their own estimates, which are usually “fairly accurate,” the spokesman said. The Labor department estimated data for the five states that didn’t provide any figures, he said.
 • Viiest avaldatud makro

  November New Home Sales 377K vs 379K Briefing.com consensus; prior revised to 361K from 368K
  December Consumer Confidence 65.1 vs 70.0 Briefing.com consensus and 73.7 in November

 • Kass vahendab kuulukat, mille kohaselt ihkaks Coty uuesti AVP'le ülevõtupakkumist teha (seda on detsembris ennegi spekuleeritud)

  My gnome, high above the Alps, is once again hearing a rumor that Coty is about to take a run at Avon Products

Teemade nimekirja