Valuutaturud 8. jaanuar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 8. jaanuar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Valuutaturud on olnud pärast "fiskaalkuristiku" vältimise kokkuleppe saavutamist vägagi volatiilsed. Kui algselt sai USA dollar kenasti tuge, siis tänaseks on dollar pigem jälle müügisurve all, kuid mitte kõikide valuutade suhtes. Euro testis eelmisel nädalal $1,33 taset, kuid langes nädala keskpaigaks kiirelt $1,30 juurde, pärast mida on vaikselt taastutud ja hetkel kaupleb valuutapaar $1,3115 juures. Eurole on omalt poolt tuge pakkumas ootused, mille kohaselt jätab Euroopa Keskpank selle nädala kohtumisel intressimäära muutmata 0,75% peale, kuigi samas oodatakse aasta keskpaigaks 25 baaspunktist intressimäära langetamist. Esimeses kvartalis ei pruugi ECB veel midagi teha, sest nii Saksamaal kui ka eurotsoonis tervikuna on inflatsioonisurve vaikselt pead tõstmas, olles detsembris vastavalt 2,1% ja 2,2% (Y/Y).

  Lisaks on eurole tuge pakkumas uudised Itaaliast; nimelt andis Berlusconi mõista, et juhul kui tema poolt juhitav liit peaks veebruari valimistel võidutsema, siis ta ei kavatse uuesti kandideerida peaministri kohale. Turgudel suhtutakse Itaalia valimistesse siiski ettevaatlikusega, sest Mario Monti tehnokraatliku valitsuse poolt rakendatud reformid on ajutise iseloomuga, mis vajavad kinnistamist ametlike seaduste näol.

  USA uudistest nii palju, et sealne Bipartisan Policy Center teatas, et riigil võivad tekkida arvete maksmisega raskusi kõige varasemalt juba 15. veebruaril. Ühtlasi hoiatati, et probleemidega tegelemiseks on vähem aega, kui paljud on arvanud ning et rahandusministeerium ei pruugi enam olla võimeline raha juurde laenama, millest tulenevalt pole riigil piisavalt vahendeid oma kohustuste täitmiseks mingil hetkel vahemikus 15. veebruar kuni 1. märts. Uurimiskeskuse hinnangul peab kongress tõstma võlalimiiti 1,1 triljoni dollari võrra, et pidada vastu alanud aasta lõpuni. 2014. aastal oleks nende hinnangul vaja tõsta limiiti veel ühe triljoni dollari võrra.

  Tänastest makronäitajatest avaldati öösel Austraalia kaubandusbilanss, mille puudujääk suurenes eelmise kuu 2,443 mld pealt 2,637 mld Austraalia dollarini novembris. AiG ehitussektori indeks aga tõusis 37,0 pealt 38,8 punktini detsembris. AUDUSD oli eelmise nädala esimeses pooles samuti surve all, langedes $1,04 tasemeni, kuid on tänaseks veidi taastunud ja kaupleb hetkel avanemistaseme suhtes 0,25% miinuses $1,0475 juures.

  Suurbritannia naelsterling tegi eelmisel esmaspäeval uue 16 kuu tipu $1,6385 taseme juures, langes seejärel kiirelt tagasi $1,60 tasemeni, kust on taastunud ja kaupleb hetkel avanemistaseme suhtes kerges miinuses $1,6090 juures.

  Täna on avaldamisel peamiselt eurotsooni puudutavad makronäitajad: kell 11 ilmub Itaalia töötuse määr; kell 12 avaldatakse eurotsooni tarbijausalduse indeks, novembrikuu jaemüügi tulemused ja töötuse määr, mis peaks ootuste kohaselt tõusma veel 10 baaspunkti võrra rekordkõrgele tasemele 11,8% peale. Lisaks on kell 13 tulemas Saksamaa tehastetellimuste andmed.


  EURUSD


  GBPUSD


  USDJPY


  AUDUSD
 • Rootsi kroon on täna sattunud tugevama müügisurve alla, kui sealse keskpanga -- Riksbanki -- detsembrikuu kohtumise protokollidest selgus, et neljast hääleõiguslikust liikmest pooldasid koguni kaks intressimäärade langetamist varasema 25 baaspunkti asemel 50 baaspunkti võrra.
  In the opinion of Erica Blomgren, FI Strategist at SEB, a 25 bps cut in the next February meeting is now more likely. Therefore, renewed SEK weakness is expected, as markets would start to reprice the chances of a further rate cut.

  EURSEK hetkel kauplemas 0,5% kõrgemal 8,5670 juures.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon