Valuutaturud 28. jaanuar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 28. jaanuar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Euro tegi reedel ilusa tõusu, jõudes USA dollari vastu $1,3480 tasemeni, kus kaubeldi viimati eelmise aasta veebruaris. Euro tugevusele aitasid kaasa oodatust tugevamad Saksamaa IFO indeksid ja reedel teatavaks tehtud uudis, mille kohaselt on 278 eurotsooni kommertspanka valmis tagasi maksma 137 mld eurot eelmisel aastal Euroopa Keskpanga poolt käivitatud laenuprogrammidest, mille eesmärgiks oli lisada finantssüsteemi likviidsust ja kokku kasutati odava laenu võimalust üle triljoni euro ulatuses. Täpsemalt pole hetkel teada, mis riikide pangad laenuraha tagasimaksmise võimalust kasutasid, kui võib eeldada, et peamiselt olid selleks tuumikriikide finantsasutused. Hetkel kaupleb EURUSD kerges miinuses $1,3445 juures.

  Suurbritannia naelsterling on alustanud uut aastat langusega, mida võimendas omalt poolt ka eelmisel nädalal avaldatud 2012. aasta neljanda kvartali SKT näidud, mille kohaselt jõudis UK majandus uuesti langusse, näidates eelmise kvartaliga võrreldes 0,3% langust vs eelmise kvartali +0,9%. Aastasel baasil jäi majanduskasv muutumatuks, kuigi oodati 0,2% kasvu. GBPUSD langes eelmisel nädalal otsustavalt läbi novembris tehtud paari kuu põhjade ja ka hetkeseisuga langust jätkamas, kaubeldes 0,45% madalamal viie kuu põhjades $1,5730 tasemel. Euro vastu on GBP langenud enam kui 12 kuu põhjadesse.

  Austraalia dollar oli eelmise nädala teises pooles samuti müügisurve all, jõudes USD vastu $1,0400 tasemeni. Kanada dollar on paari nädalaga teinud läbi tugevama languse ja kaupled USD suhtes täna poole aasta põhjades 1,0085 tasemel. Suurima languse on hetkeseisuga teinud täna Uus-Meremaa dollar, mis kaupleb 0,5% miinuspoolel $0,8335 tasemel.


  EURUSD


  GBPUSD


  USDJPY


  AUDUSD

Teemade nimekirja