Balti börsid 7. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 7. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kolmapäev oli Baltikumis suhteliselt vaikne, kui vaadata käibenumbrit tervikuna, mis jäi 0,9 miljoni euro juurde. Küll aga leidus suhteliselt suuri liikujaid – Arco Vara tuli 5,9% allapoole ja Merko lõpetas koguni 6,4% all (spreadi vahe), Ukio bankas kerkis 4,2% ja Šiaulių bankas 3,3%. Eile Arco Varalt siiski uusi börsiteateid ega täiendavat infot projektide kohta ei tulnud, viimased pärinevad endiselt esmaspäevast-teisipäevast. Enim vahetati Tallinkit (+0,1%), ca 170 tuh euro eest ning pool sellest olid blokid. Teistest rohkem liigutatud ettevõtetest oli Apranga +2,9%, Olympic +0,6%, PST +1,7% ja Tallinna Vesi samal tasemel. OMXT oli ainsana miinuses 0,4% jagu, Riia ja Vilnius olid kõrgemal vastavalt 1,1% ja 0,4%.
 • Eestis plaanitakse muutusi hasartmängu maksumääradele. Lähemalt siit: http://eelnoud.valitsus.ee/main/mount/docList/2803845f-84b6-49cb-a4d3-185697d901f1#Raqbonsr

  Eelkõige muutub mänguautomaatide maksustamine. Vanasti oli see 447.38 eurot kuus, siis edaspidi 300 eurot kuus + 10% GGR-st (Gross Gaming Revenue). Põhjenduseks on toodud:

  Kui siiani on mänguautomaate maksustatud vaid inventaripõhiselt, siis eelnõuga muudetakse maksubaas kaheosaliseks: inventari- ja käibepõhiseks. Mänguautomaatide maksuobjekti muutmine on ajendatud eesmärgist korrigeerida mängukorraldajate maksukoormust, arvestades nende panusemahtude suurusega. EHKLi andmetel kõiguvad mängukorraldajate maksukoormused vahemikus 16–78%, keskmine on 29%. Muudatuse tagajärjel peaks mängukorraldajate keskmine maksukoormus ühtlustuma
  Fikseeritud inventaripõhine maksumäär soodustab väiksemate panusemahtudega ettevõtte ebavõrdset kohtlemist

  Ehk kokkuvõttes suured ja efektiivsemad pigem kaotavad ja väiksemad võidavad. Seadus jõustub 1 veebruar 2014.
  Võtsin aluseks OEG Eesti üksuse 2011 andmed, kus oli 698 automaati ja nende teenitus GGR oli ca 20,85m eurot. Selle põhjal suureneks OEG hasartmängumaks Eestis ca 0,8-0,9m eurot aastas.

 • Kas Pro alla ka on Balti analüüse tulemas? Väga vaikseks on jäänud. Juba pikemat aega. Teaks tellida..

Teemade nimekirja