Balti börsid 13. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 13. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile olid kõik kolm Balti börsi miinuses, OMXT küll kõige vähem (-0,08%). Tehinguid tehti napilt üle miljoni euro ning sellest pool tehti ära Olympicu (-0,56% ja käive 0,35 mln eurot) ja Tallinkiga (-0,45%; käive 0,24 mln eurot ja enamus blokid). Aktiivselt vahetati ka Šiaulių bankast (-1,2%), mis esmaspäeva hommikul avaldas IV kvartali tulemused ning tõusis siis 2,5%. Teistest rohkem tähelepanu saanutest oli Aprangat +1,2%, Silvano +0,4% ja TEO LT -0,4%. Eile peatati poole päeva pealt kauplemine Ukio bankase aktsiatega.

  Täna avaldab IV kvartali tulemused Nordecon.
 • Tallinna Veelt börsiteade seoses Konkurentsiameti kohtuvaidlusega, kus on väljatoodud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi vastus septembris saadetud päringule: ... Konkurentsiamet ja Ameti peadirektor on rakendanud nii AS-i Tallinna Vesi kui ka teiste Konkurentsimeti poolt reguleeritud ettevõtete (s.h. Kunda) puhul ühtseid hinnaregulatsiooni põhimõtteid ega ole rikkunud võrdse kohtlemise printsiipi. Ministeerium on teinud eelmainitud otsuse, kuna leitakse, et AS-i Tallinna Vesi rahvusvahelist erastamislepingut ei saa austada, sest tegu on aktsiate ostuga (s.t. aktsiad varadena), samas kui Kunda puhul ostsid asjaosalised küll mitte aktsiaid, vaid varasid, mistõttu antud lepingu tingimusi tuleb austada.
  https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=541490&messageId=667044
 • Tallinna Kaubamaja eile õhtused tulemused olid loodetust nõrgemad ning taaskord saab näpuga näidata Selveri üksuse kasumlikkuse peale. Tegemist on juba kolmanda järjestikuse kvartaliga, kus puhaskasum kahaneb võrreldes eelmise aastaga.
  Müügitulud kasvasid neljandas kvartalis aastaga 6,7% ning see näitaja oli juba varasemast teada.
  Brutomarginaal oli ca 27,1% vs 27,3% eelmine aasta ning brutokasum oli eelmise aasta tasemest 5,8% kõrgemal.
  Samas tegevuskulud kasvasid koguni 10,6%, mis on märgatavalt rohkem kui tulude kasv. Aruande kohaselt olid tõusu põhjuseks uute poodide avamine, turunudskulud ja kütte ja elektrikulud.
  Perioodipuhaskasum 8,2m eurot (LHV ootus: 8,9m eurot) ning aasta varem näidati 8,7m eurot kasumit.

  Üksuste lõikes: Selveri ärikasum langes 4,4m eurolt 3,4m euroni, samas kaubamajade üksus ja kinnisvara parandasid veidi oma tulemust, vastavalt 0,1m eurot ja 0,3m eurot.

  https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=541386&messageId=666888

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon