Börsipäev 18. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 18. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Pärast väga positiivset jaanuarikuud aktsiaturgudel on sentiment muutunud viimasel ajal rahulikuks ning suuresti on liigutud väikeste muutustega külgsuunas, pakkudes argumenti nii neile, kes leiavad, et väsimus on märk turu lühiajalisest tipust, kui ka neile, kelle hinnangul toimub praegu konsolideerumine, et varsti jälle uue hooga jätkata.

  Reedel kogesid indeksid kerget müüki, kui Wal-Marti lekkinud e-mailis hinnati veebruarikuu müügitulemusi siiani katastroofiliseks, mis pani paljusid endalt uuesti küsima, kui kindlalt Ühendriikide tarbija tegelikult ennast tunneb. Kuigi turg ei taha viimasel ajal kuigi palju liikuda, siis tugevamast küljest aitab trendi siiski näidata fakt, et sulgumised ei toimu päeva põhjade juures, vaid teatud ostuhuvi on alati alles püsinud. S&P 500 sulgus reedese päeva -0,1% madalamal ning jäi nädala lõikes nulli. Stoxx 600 sulgus reedel -0,2% punases ning jäi nädala lõikes samuti muutumatuks.

  Vaadates ette alanud nädalasse, siis USAs nauditakse täna presidendipäeva ning turud jäävad suletuks. Makrouudised langevad kahele päevale ning hõlmab suuresti värskemat infot kinnisvara turu kohta. Kolmapäeval raporteeritakse jaanuaris alustatud elamuehituste, väljastatud ehituslubade arv ning neljapäeval olemasolevate majade müük. Lisaks pakub ilmselt huvi FOMC eelmise kohtumise protokoll, milles jälgitakse just QE lõpetamise diskussiooni (kolmapäeval).

  Euroopas on tähelepanu juhtivatel indikaatoritel, mis annaksid investoritele kindlustunnet, et möödunud nädalal raporteeritud oodatust nõrgemad neljanda kvartali SKP muutused on minevik ning et majandused on pärast seda saamas jälle jalgu alla. Eelkõige pakuvad huvi Saksamaa investorite sentimenti kajastav ZEW indeks (teisipäeval), Prantsusmaa ettevõtete veebruarikuu kindlustunde indeks (kolmapäeval), eurotsooni veebruari esmased töötleva tööstuse ja teenindussektori PMI näitajad (neljapäeval) ja Saksamaa ettevõtete kindlustunnet kajastav IFO indeks (reedel).

  Nädala lõpus avaldab Euroopa Komisjon oma värsked majandusprognoosid ning ühtlasi leiavad 24-25. veebruaril aset valimised Itaalias, kui turu jaoks saab olema oluline küsimus, kas riiki viib edasi reformimeelne valitsus või pakub Berlusconi oodatust suurema edu korral negatiivse üllatuse.

  Aasia poolele peaksid selguma võimalikud kandidaadid Jaapani keskpanga juhi ametikohale. WSJ kirjutab, et potentsiaalsed isikud on BOJ endised asetäitjad Toshiro Muto ja Kazumasa Iwata ning lisaks loetakse võimalikuks kandidaadiks veel Aasia Arengupanga juhti Haruhiko Kurodat. Neist esimesi hinnatakse agressiivselt lõdva rahapoliitika pooldajateks ning viimast jällegi tagasihoidlikuma poliitika eelistajaks. Teisipäeval avaldatakse ka keskpanga eelmise kohtumise protokoll, mis avab sisemise diskussiooni pärast rahapoliitika ümberorienteerimist 2% inflatsioonile. Hiinas on nädala pikkune püha läbi, ent kalendrist midagi väga olulist sel nädalal vastu ei vaata.

  Tänane kalender:
  11.00 Hispaania pankade halbade laenude statistika
  16.30 Euroopa Keskpanga juhi Mario Draghi kvartaalne ettekanne Euroopa Parlamendi ees

  Nagu öeldud, siis USA turg on täna suletud, kuid futuurid kauplevad hetkel 0,1% kõrgemal.
 • 9-15 veebruaril tähistatud Hiina uusaasta püha ajal kasvas sealsete poodide ja restoranide müük 14,7% 539 miljardi jüaanini (86 miljardi dollarini), mis oli aeglaseim tempo nelja aasta jooksul (mullu 16,2%). Bloomberg kirjutab, et üheks põhjuseks võis olla kommunistliku partei juhi Xi Jinpingi poolt käivitatud korruptsioonivastane kampaania. Link
 • El Pais kirjutab, et Hispaania valitsusel ja keskpangal on eelmise aasta fiskaalstastistika juba teada, ningi see pole kuigi ilus pilt. Nimelt kasvas riigivõlg mullu vaatamata maksude tõstmisele ja kulude kärpimistele 146 miljardi euro võrra (400 miljonit eurot päevas) 882 miljardi euroni, mis pole nõnda suures ulatuses kunagi varem juhtunud. Võla suhe SKPsse jõudis eelmise aasta lõpus 84%ni, mis on kõrgeim alates 1910.a. Via Google Translate


  Spain had never spent so much money to pay only the interest on its debt : EUR 38,66 billion is what they collect for this year's State Budget (PGE), 33% more than budgeted for last year. These financial expenses were for the first time in history that the Government intended to chapter staff costs. "When the GDP grows, the debt level is indigestible, but recession is worrisome: if you do not grow, you can not pay your debts," said Ontiveros, who argues that Spain should have requested the bond purchase program prepared by the Bank Central Bank (ECB) to cut interest paid on Spanish debt markets, a mechanism for which the Government should ask before rescue its European partners. "The corollary of this is that Spain needs urgent measures aimed to reduce this expense," he says.

  The average interest paid by the state's debt is 4.1% with an average maturity of 6.1 years, but this level of return that investors demand may grow by the economic downturn. despite the truce that markets have given Spain, interests by political tensions rose in Spain and Italy .
 • Hiina müügi taha vaadates oli oluline nihe toidult juveelidele ja tippelektroonikale (Erko ehk paneb täpsemad numbrid, aga suurusjärk oli mälu järgi +36-39%). Mu meelest on see julgustav nihe, kaua delikatesside müük ikka kasvab. Lisaks oli ka reisimine popp, mistap toiduostjaid jäi kodumaal vähemaks. (:
 • jahe
  Hiina müügi taha vaadates oli oluline nihe toidult juveelidele ja tippelektroonikale (Erko ehk paneb täpsemad numbrid, aga suurusjärk oli mälu järgi +36-39%). Mu meelest on see julgustav nihe, kaua delikatesside müük ikka kasvab. Lisaks oli ka reisimine popp, mistap toiduostjaid jäi kodumaal vähemaks. (:

  Juveelide müük +38,1% vs 16,4% 2012.a
  Toit +9,8% vs 16,2% 2012.a
  Rõivad +6,3% vs 18,7% 2012.a
  Elektroonika +36%
 • Deutsche vahendusel kiire ülevaade sellest, kuidas on tulemuste hooaeg seni USAs ja Euroopas kulgenud. USA EPSi ja müügitulu beat on püsinud stabiilsena viimastel nädalatel, kuid Euroopa omad on tulnud kahe nädalaga 63% pealt 54% peale (EPS) ja 67% pealt 61% peale (müügitulu)
 • Bespoke'i graafikud aitavad panna paremini kontenksti USA ettevõtetet ootuste ületamise osakaalu (link). Vaadates aga jooksvat kvartalit, siis Q1 tulemuste eel on EPS kasvuootus muutunud juba kergelt negatiivseks tulenedes ilmselt üsna kõrgest kasumihoiatuste arvust. Kui viis kuud tagasi oodati Q1 EPS YoY kasvuks 5,1% siis Factseti andmetel on see hetkel -0,04%.

 • Halbade laenude maht tegi Hispaanias detsembris läbi väikese korrektuuri ning kahanes protsentuaalselt kogu laenuportfelist 11,4% pealt 10,4% peale ehk 167 miljardile eurole, mis tõenäoliselt oli tingitud osade halvaks läinud varade kandmisest bad bank bilanssi, mis alustas tegutsemist novembris.
 • Veebileht 24/7 Wall Street on teinud nimekirja läbi aegade kõige rikkamatest USA presidentidest. Ülekaalukalt on hõivanud esikoha John F. Kennedy. Teisele kohale asetub Bill Clinton ja kolmandale Franklin Roosevelt.
  Ülejäänud edetabelit saab näha siin:

  America’s 10 Richest Presidents
 • Parandus mu eelnevale postitusele- ekslikult olen siia pannud edetabeli viimased kolm kohta ehk siis läbi aegade rikkaim USA president oli tegelikult Georg Washington, teisele kohale jäi Thomas Jefferson ja kolmas Theodore Roosevelt.
 • The FTC blocked a merger between Office Depot and Staples in 1997 over competition concerns.
 • So what? ODP ja OMX ei anna kahe peale ka SPLS-i kokku, seega see pole teemaks.
 • Võimalik, kuid mingi oht on, lihtsalt tuli meelde mõned õllepruulijad.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon