Börsipäev 26. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 26. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kas turuosalised on nüüdseks aktsepteerinud seda või mitte, et USA keskpangal võib olla õigus, kui ootab majanduse elavnemist ning sellest tulenevalt planeerib võlakirjade ostuprogrammi vähendada, on muidugi iseküsimus. Eilne oodatust parem majandusstatistika ning sellele järgnenud ligi protsendine aktsiaturgude tõus justkui viitaks sellisele võimalusele.

  Aga lühiajaliselt ülemüüdud tasemetelt toimuvate ühepäevaste põrgete põhjal on alati keerulisem väita, et karud võiksid selleks korraks jälle pillid kotti panna, sest viimase nädala jooksul kogetu on midagi hoopis teisest ooperist võrreldes murevaba keskkonnaga, millega senimaani oldi harjutud. Ja kui keskpank on nõnda pikka aega kõrval seisnud, siis eks teatud ebakindlus ja volatiilsus jääb püsima, kuniks pilt täiesti selge, et saab ka ilma hakkama.

  USA rahapoliitika kõrval on teiseks põhifookuseks olnud Hiina majandus ning pinged pankadevahelisel laenuturul. Sealne aktsiaturg kosus eile sügavast miinusest tagasi nulli, kui keskpanga sõnul jälgitakse olukorda teraselt ning väideti, et nad on viimastel päevadel osadele finantsinstitutsioonidele pakkunud täiendavat likviidsust. Hiina 7 päeva repomäär on küll tulnud täna 0,3 protsendipunkti võrra allapoole 7,2% peale, kuid kohalik aktsiaturg ei näi kuigi veendunud olevat ning Shanghai Composite kaupleb -0,7% madalamal.

  Tulles tänase päeva juurde, siis kuigi olulist infot kalendrist ei leia. Mitmel pool avaldatakse esimese kvartali SKP numbreid, kuid tegemist on revideerimistega. Majandustulemused avaldavad enne USA turgu General Mills ja Monsanto, järelkauplemise ajal aga saabub Bed Bath & Beyond.

  09.00 Saksamaa tarbijate kindlustunde indeks (juuli)
  09.45 Prantsusmaa esimese kvartali lõplik SKP
  15.30 USA esimese kvartali SKP (kolmas revideerimine)
  19.00 Prantsusmaa töötute arv (mai)

  USA indeksite futuurid kauplevad hetkel -0,2% madalamal, Euroopa on avanemas nulli lähedalt.
 • Sakslaste kindlustunne on juulis taas paranemas, sedapuhku 0,3 punkti võrra juuni 6,5 punkti taseme pealt. Analüütikud ootasid numbriks 6,5 punkti ehk püsimist samal tasemel.

 • SEBI (Securities and Exchange Board of India) teatas muutustest välisinvestoritele.

  The SEBI also said that it had done away with a rule requiring foreign investors to register directly with it. Instead, investors will have to register with their Indian depository agents, who hold securities on investors' behalf.

  The regulator also tightened rules for founders of companies buying back shares. Founders now need to ensure that they use up at least 50% of the money kept aside for share buybacks.


  Link
 • Prantsusmaa esimese kvartali SKP muutuses parandusi ei tehtud

  French GDP (1Q F) in at -0.2%Q/Q and -0.4%Y/Y versus -0.2%Q/Q and -0.4%Y/Y previous estimate.
 • Väärismetallid on täna taas veidi suuremat müüki saamas, kui kulla futuur kaupleb üle 2% madalamal ning hõbe -3,4%. Bernanke sõnum ei anna ilmselt rahu, erinevate tasemete stop-lossid lähevad käiku ja hiljuti pole ka enam eriti uudiseid füüsilise nõudluse tugevusest. Indias pigem isegi vastupidi, kuna valitsus üritab jooksevkonto defitsiidi vähendamiseks muuta kulla ostmist ebaatraktiivsemaks.
 • Kuld on siiani üsna ühes taktis FEDi bilansi mahuga liikunud, ent nüüd suuremad käärid tekkinud. Üsna keeruline arvata, mis aitaks väärismetallil jälle kosuda. Kas selleks oleks vaja märke, et inflatsioon kiireneb või peaks majandus jälle puterdama, mis omakorda suurendaks spekulatsiooni QE vähendamise ja peatamise edasilükkamisest.
 • Microsofti aktsial on erinevalt paljudest teistest tehnoloogisektori ettevõtetest suhteliselt hästi viimastel kuudel läinud, vaatamata sellele et sentiment Windowsi ja PC turu osas on endiselt nõrgapoolne. Morgan Stanley siiski usub, et aktsial on veel tõusuruumi ning kergitab täna targeti 4 dollari võrra 40 dollarile, uskudes et investorite tähelepanu liigub ettevõtte non-PC segmentidele ning kasvavale rollile pilveteenuste vallas. Soovitus jääb Overweight peale.
 • USA SKP märksa nõrgem esimeses kvartalis kui eelnevalt arvati

  Q1 GDP Deflator- Third Estimate +1.2% vs +1.1% Briefing.com consensus; Second Estimate +1.1%
  Q1 GDP- Third Estimate +1.8% vs +2.4% Briefing.com consensus; Second Estimate +2.4%
 • Samas Pandora vastaspoolena tahaks vähem maksta. Ja niikuinii peab lõpuks selle rutsi kasutajalt kätte saama, nii et ehk paneb mõtlema kasumlikkuse üle :)
 • Auto Motor & Sport andmetel on Muskil plaanis lähiaastatel tõsta Tesla tootmismahtu tänavuselt 20K pealt kümnekordselt. Saksa k link

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon