Balti börsid 9. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Reedel lõpetasid kõik kolm Baltikumi börsiindeksit kauplemise kõrgemal: Tallinn (0.26%), Riia (0.24%) ja Vilnius (0.14%). Aktsiaid kaupeldi reedel 1.03 miljoni euro väärtuses, millest enamuse moodustasid tehingud Silvano (440 tuhat eurot, millest 334 tuhat eurot moodustas viis plokktehingut), Apranga (246 tuhat eurot, millest 204 tuhat eurot moodustas kaks plokktehingut) ja Tallink (67 tuhat eurot) aktsiatega. Suurimatest tõusjatest võib välja tuua Skano (2.61%), PST (2.44%) ja Olainfarmi (2.43%). Langejatest Vilkyskiu Pienine (-1.23), Premia (-1.17%) ja City Service (-1.08%).

  Teisipäeval kell 16:00 toimub Olainfarmi webinar (Link).
 • Statistikaameti teatel kasvas täpsustatud andmetel Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2013. aasta II kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 1.0 protsenti, augustis avaldatud esialgsetel andmetel oli II kvartali majanduskasv 1.3 protsenti.

  Majanduskasvu mõjutas enim kaubanduses ja kinnisvaraalases tegevuses loodud lisandväärtuse kiire kasv. Kaubanduses panustas SKP suurenemisse enim hulgikaubanduses loodud lisandväärtus. Kinnisvaraalase tegevuse tõusu mõjutas eluruumide arvestuses lisandväärtuse kasvamine nii jooksev- kui ka püsivhindades. Lisaks panustas SKP kasvu oluliselt ka töötleva tööstuse lisandväärtuse suurenemine arvutite, elektroonika ja optikaseadmete tootmises loodud lisandväärtuse toel.

  Sisemajanduse koguprodukti reaalkasv võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga, I kvartal 2009 – II kvartal 2013

  Allikas: http://www.stat.ee/65329
 • Viru Keskuse juhatuse esimees Ants Vasar ütles, et H&M tulekuga Postimajja võidab kogu kesklinna kaubandus. Intervjuu Ants Vasaraga leiate siit.
 • Silvano Fashion Group ostis 5. ja 6. septembril tagasi 50 000 euro väärtuses aktsiaid hinnaga 2.50 eurot aktsia kohta. (Link)
 • Merko Ehituse Läti tütarfirma Merks sai Nordea pangalt pikaajalist laenu 5.4 miljonit eurot, mis on mõeldud kortermaja ehitamiseks Skanstes Majase kompleksis. Kokku on Skanstes Majase kompleksis kolm 8-10 korruselist hoonet, kus on kokku 266 korterit. Skanstes Majase kompleksi ehitamine algas 2008. aastal, vahendab BNS.
 • Käesoleva aasta II kvartalis kahanes maksebilansi jooksevkonto puudujääk 0.5 protsendini kvartali sisemajanduse koguproduktist (SKP). Mullu samal ajal oli see näitaja 3%. (Link)
 • Läti eksportis tänavu seitsme kuuga kaupu 3.92 miljardi lati eest, mis on 6% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Import kasvas sama ajaga 0.5% ja oli 4.93 miljardit latti, vahendab BNS.
 • Leedu eksport oli tänavu seitsme kuuga 47.9 miljardit litti, mis on 13.7% rohkem kui aasta tagasi. Import suurenes 10.9% ja selle väärtus oli 52 miljardit litti, vahendab BNS.
 • Norra meediakontsern Schibsted müüb Baltimaade suurima meediakontserni Eesti Meedia kõik aktsiad ettevõtte juhtkonna ja Margus Linnamäe loodud ettevõttele. Saavutatud kokkuleppe järgi on AS-i Eesti Meedia väärtus ligi 30 miljonit eurot, tehing hõlmab kõiki Schibstedile kuulunud Eesti, Läti ja Leedu ettevõtteid, teatas Eesti Meedia. http://www.e24.ee/1825522/schibsted-muub-eesti-meedia-ettevotte-juhtkonnale
 • Ekspress Grupi turuväärtus on tänase seisuga 33,67 mln eurot.

Teemade nimekirja