Börsipäev 17. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 17. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eilne päev USA turgudel algas üsna rõõmsas meeleolus, kui Larry Summersi otsus loobuda FEDi juhi kohale kandideerimisest ja leevenenud konfliktioht Süüriaga vedasid indeksite futuurid juba eelturul ligi protsendi jagu plusspoolele. Kuid sessiooni jooksul liikus turuosaliste fookus uuesti eelseisvale FOMC istungile, tuues kaasa kerge kasumivõtu kui eriti nõrgalt esinesid mitmed momentum aktsiad eesotsas Apple’ga, mis odavnes -3,2% 450 dollari tasemele ja Facebook, mis koges -4,1% languse näol suurimat kukkumist alates maist. S&P 500 sulgus 0,6% kõrgemal, Nasdaq aga -0,1% punases. Euroopas sulgus Stoxx 600 indeks 0,6% plussis.

  Makrouudiseid jagus eilsesse päeva võrdlemisi vähe ning suurema tähelepanu all oli Ühendriikide augustikuu tööstustoodang, mis paranes eelmise kuuga võrreldes 0,4%. Seda oli oodatud 0,5% asemel pisut vähem. Aasta baasil kerkis tööstustoodang 2,66%, kiirenedes juuli 1,43% pealt.

  USA tööstustoodangu muutus aasta baasil protsentides  Regionaalsetest töötleva tööstuse küsitlustest andis NY Fedi oma septembri kohta erisuguseid signaale, sest kui üldine aktiivsusindeks alanes 8,24 punkti pealt 6,29 punktile ja jäi sellega konsensuse 9,10 punktisele prognoosile alla, siis tarnete indeks paranes samas 14,9 punkti 16,4 punkti peale ja uute tellimuste indeks 2,1 punkti 2,4 punkti peale. Nõrgemaks kujunes tööhõive indeks, mis alanes 3,3 punkti 7,5 punktini.

  Vaadates tänast makrokalendrit, siis Euroopas selguvad automüügi numbrid, Suurbritannia augusti inflatsioon ja Saksamaa investorite kindlustunde indeksid. USAs võib FOMC homse otsuse eel teatavat mõju omada augusti inflatsiooni näitaja avaldamine ning majade ehitajate kindlustunde puhul saab olema huvitav jälgida, kas sealgi võib kinnisvaraturu momentumi kadumine peegelduda.

  09.00 ELi ja eurotsooni uute autode registreerimine (august)
  11.30 Suurbritannia inflatsioon (august)
  12.00 Saksamaa ZEW küsitlused (september)
  12.00 Eurotsooni kaubandusbilanss (juuli)
  15.30 USA inflatsioon (august)
  17.00 USA NAHB majade ehitajate kindlustunde indeks (september)

  USA indeksite futuurid kauplevad hetkel -0,2% madalamal.

 • Uute autode registreerimine kahanes augustis aastataguse perioodiga võrreldes -5% vs +5% juulis.
 • Inglise keskpanga jaoks tervitatav info inflatsiooni aeglustumise kohta

  UK CPI (Aug) in at 0.4%M/M and 2.7%Y/Y versus 0.5%M/M and 2.7%Y/Y expected and 0.0%M/M and 2.8%Y/Y prior.
 • Kui aktsiaturud teevad ajaloolisi tippe, eks see paranda ka investorite ja analüütikute kindlustunnet. Saksamaa ZEW küsitluste kohaselt paranes viimaste hinnang jooksvale majandusolukorrale indeksi näol septembris 18,3 punktilt 30,6 punktile (oodati 20,0 punkti) ja järgneva kuue kuu hinnang 42,0 punktilt 49,6 punktile (oodati 45,0 punkti).
 • USA inflatsioon MoM võrdluses oodatust madalam, aasta baasil tuuminflatsioon +1,8% (juulis 1,7%), mis aga vastas konsensuse prognoosile.

  August Headline CPI Y/Y +1.5%; Core Y/Y +1.8%
  August Core CPI M/M +0.1% vs +0.2% Briefing.com consensus
  August Headline CPI M/M +0.1% vs +0.2% Briefing.com consensus


 • Majade ehitajate kindlustunde indeks püsis 58 punkti peal, kuid eelmise kuu oma revideeriti punkti võrra madalamaks

  USD NAHB Housing Market Index (SEP) (prior revised 58) (survey 58) ACTUAL: 58

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon