Börsipäev 3. oktoober - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 3. oktoober

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Investorid säilitasid eile Kongressi esindajate ja presidendi kohtumise eel teatava optimismi, kui hommikusest -0,9% osteti S&P 500 indeks lõpuks sisuliselt nulli. Aga nagu praeguseks teada, siis üle tunni väldanud kokkusaamise käigus ei suudetud üksmeelt leida. President Obama sõnul on ta valmis rääkima läbi mitmeid eelarvelisi teemasid, aga ainult siis kui vabariiklased avavad uuesti valitsuse ObamaCare’i seadust muutmata ning riigi võlalimiiti tõstes.

  Samal ajal kui Ühendriikides on õhk poliitilistest pingetest paks, suudeti Itaalias ennetähtaegseid valimisi vältida pärast seda, kui peaminister Enrico Letta võitis usaldushääletuse. Koalitsioonivalitsust otsustas üsna ootamatult toetada ka Berlusconi. See tõstis eilse päeva üheks staariks euro, mis tugevnes dollari suhtes 0,4 protsenti ning on jõudnud praeguseks tagasi 1,36 dollari peale (kõrgeimale tasemel alates veebruarist). Juuli põhjadest on euro dollari suhtes tugevnenud nüüdseks juba üle 6%.

  Makrouudistest oli suurima tähelepanu all USA ADP tööturu küsitlus, mille kohaselt loodi septembris erasektoris kokku 166 tuhat töökohta ehk vähem kui analüütikute oodatud 180 tuhat. Lisaks revideeriti madalamaks kahe eelneva kuu numbreid. USA valitsuse töö osalise peatumise tõttu pole teada, millal ametlik tööjõuraport ilmub, kuid vähemalt ADP number tõenäoliselt veenis paljusid, et stabiilne positiivne efekt on tööturu olemas, kuid mitte piisav, et ajendada keskpanka QE mahtu oktoobris vähendama.

  Liikudes tänase päeva juurde, siis üle maailma avaldatakse teenindussektori aktiivsusindekseid. Hiina septembri näitaja kerkis 53,9 punktilt 55,4 punktile, mis on kõrgeim tase alates märtsist.

  10.15 Hispaania teenindussektori PMI (september)
  10.45 Itaalia teenindussektori PMI (september)
  10.50 Prantsusmaa teenindussektori lõplik PMI (september)
  10.55 Saksamaa teenindussektori lõplik PMI (september)
  11.00 Eurotsooni teenindussektori lõplik PMI (september)
  11.30 Suurbritannia teenindussektori PMI (september)
  12.00 Eurotsooni jaemüük (august)
  15.30 USA esmased töötu abiraha taotlused
  17.00 USA teenindussektori ISM (september)

  USA indeksite futuurid kauplevad hetkel -0,1% punases.
 • Suuremates Euroopa riikides on septembri automüügi trend olnud positiivne. Saksamaa YoY langus aeglustus augusti -5,5% pealt -1,2% peale ja seda vaatamata müügipäevade väiksemale arvule septembris võrreldes mullusega. Prantsusmaa müügitempo põrkas -10,9% pealt +3,4% peale ja Hispaanias -18,3% pealt +28,5% peale, kuid viimase puhul oli efekt tingitud käibemaksu tõstmise tõttu kannatada saanud baasist. Itaalia müügi langus aeglus -6,5% pealt -2,9% peale, kuid väidetavalt tõi nõudlust ettepoole teisipäevast tõusnud käibemaks.

  Uute autode registreerimine Saksamaal YoY


  Uute autode registreerimine Prantsusmaal YoY


  Uute autode registreerimine Hispaanias YoY


  Uute autode registreerimine Itaalias YoY
 • Hispaania teenindussektori PMI septembris 49,0 vs oodatud 50,9 (augustis 50,4 punkti)
 • Itaalia teenindussektori PMI 52,7 vs oodatud 49,1 (augustis 48,8)
  Saksamaa teenindussektori PMI 53,7 vs 54,4 esialgne näit (augustis 52,8)
  Prantsusmaa teenindussektori PMI 51,0 vs 50,7 esilagne näit (augustis 48,9)
 • Kogu eurotsooni teenindussektori septembri lõplik PMI korrigeeriti 0,1 punkti võrra üles 52,2 punkti peale ja samasuguse liikumise tegi ka ühine indeks koos töötleva tööstusega.

  Eurotsooni teenindussektori PMI (oranž), töötleva tööstuse PMI (valge) ja nende kahe ühine PMI (kollane)
 • Suurbritannia teenindussektori PMI püsis septembris üsna tugevana, kuigi alanes augustiga võrreldes 0,2 punkti 60,3 punktile.

  UK ECON: Services PMI 60.3 in Sep vs 60.5 expected and in prior month.
 • NB! Pärast USA turgude sulgumist võib LHV Finantsportaal olla mingi hetk maas, seoses IT-alaste töödega
 • Lisaks värskendatakse Finantsportaali ilmet kl 17.15, mis viib samuti lehe paariks minutiks maha.
 • USA esmased töötu abiraha taotlused oodatust madalamad

  Continuing Claims 2.925 mln vs 2.825K mln Briefing.com consensus; Prior 2.821 mln
  Initial Claims 308K vs 315K Briefing.com consensus; Prior revised to 307K from 305K
 • Vaatasin, et foorumitest on kadunud "Alustajatele" -alajaotus.
 • Rootsi aktsiaturgudel kaubeldi täna Shelton Petroleumi aktsia +27.84% avamistasemest kõrgemale.
  Ettevõtte neljas puurkaev Venemaa Rustamovskoye naftaväljal hakkas tänasest tööle ning toodab esialgsete andmete kohaselt üle 300 barreli naftat päevas, mis on suurem näitaja kui eelmisel kolmel puurtornil. Ettevõtte kombineeritud tootmismaht Venemaal ja Ukrainas ulatub nüüd 1000 barrelini päevas.
 • Norra suurima meediagrupi Schibstedi aktsia tõusis +6.57% võrra firma ajaloo kõrgeimale tasemele 337 Norra krooni peale, kui Goldman Sachs Group aktsiat ostusoovitusega katma hakkas. Põhjuseks toodi kasvupotentsiaal online-kuulutuste äris.
 • Kindlustusfirma Aviva kallines täna Londoni börsil +2.6%. Ettevõte müüs USA elu- ja pensionikindlustusega tegeleva äriüksuse $2.6 miljardi eest, mida on $0.8 miljardit rohkem kui esialgselt arvati.
 • Senator Reid says both government funding measure and bill to raise debt limits must be clean; says Senate will pass and act on a clean debt ceiling

  Turg tegi selle peale ka väikese põrke üles.
 • BREAKING: US Capitol in lockdown after reports of possible gunshots outside
 • Nelli Janson
  BREAKING: US Capitol in lockdown after reports of possible gunshots outside


  Reuters reporting that Capital shooter is dead

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon