Balti börsid 28. november - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 28. november

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Eile olid investorid üldiselt positiivselt meelestatud – OMX Tallinn (0.18%), OMX Riia (0.32%) ja OMX Vilnius (-0.08%). Kauplemisaktiivsuse poolest oli tegemist keskmisest aktiivsem päevaga, kokku sooritati 393 tehingut koguväärtuses 2.2 miljonit eurot, millest ligikaudu 1.4 miljon eurot tehti Riia börsil ja 469 tuhat eurot Tallinna börsil.

    Enim kaubeldud aktsiaks oli eile Latvijas Kugnieciba (3.24%), millega sooritati 19 tehingut koguväärtuses 1.41 miljonit eurot (millest ligikaudu 1.40 miljonit eurot moodustas 1 plokktehing). Lascole järgnesid Silvano FG (0.35%) ja Tallink Grupp (1.08%) vastavalt 156 ja 148 tuhande euroga. Suurimateks tõusjateks olid eile Lasco (3.24%), Premia Foods (3.04%) ja SAF Tehnika (1.27%). Langejateks Invalda LT (-6.67%), Nordecon (-1.87%) ja Skano Group (-1.61%).

    Homme on oodata Olainfarmi, Grindeksi ja City Service III kvartali tulemusi.
  • ERR: Tallinn kavatseb järgmisel kevadel avada Lasnamäel munitsipaalpoe

    Munitsipaalkaupluse eesmärgiks on pakkuda hinnatundlikele inimestele odavamaid kaupu, milleks on peamiselt toidukaubad, kuid ka esmatarbe tööstuskaubad, nagu näiteks kodukeemia. Keskmisest soodsamad hinnad saavutatakse läbi linnapoolse toe ja minimaalse juurdehindluse, mis jääb 5-7 protsendi piiresse. Juurdehindlus katab toidukaupade riknemise. Kasum ei ole eesmärk ning kaup tuleb otse talumeestelt, tootjatelt ja hulgimüüjatelt.
  • Valitsus otsustas tänasel istungil tõsta miinimumpalka kahel järgneval aastal. Alates järgmisest aastast on kuutasu alammäär täistööajaga senise 320 euro asemel 355 eurot ning 2015. aastast 390 eurot. (Link)
  • Leedu jaemüügi käive, mis ei arvesta automüüki ja toitlustust, kasvas käesoleva aasta esimese 10 kuuga 4.7% aastatagusega võrreldes tõustes 23.6 miljardit litini. Autode hulgi- ja jaemüügi ning paranduse käive suurenes samal perioodil 10.0% ulatudes 7,2 miljardit litini, vahendab BNS.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon