Balti börsid 25. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 25. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eilsel Eesti Vabariigi aastapäeval oli Tallinna börs suletud, kuid seevastu nii Riias, kui ka Vilniuses toimus tavapärane kauplemine – OMX Riia (0.07%) ja OMX Vilnius (0.50%). Kauplemisaktiivsuse poolest oli tegemist väga rahuliku päevaga, kokku sooritati Balti põhinimekirjas olevate aktsiatega 263 tehingut koguväärtuses 228 tuhat eurot, millest lõviosa tehti Vilniuse börsil (208 tuhat eurot).

  Enim kaubeldud aktsiaks oli eile City Service (2.72%), millega sooritati 85 tehingut koguväärtuses 91 tuhat eurot. City Servicele järgnesid Grigiškes (2.98%) ja Šiauliu Bankas (0.33%) vastavalt 53 ja 11 tuhande euroga. Suurimateks tõusjateks olid Grigiskes (2.98%), City Service (2.72%) ja Invalda LT (2.36%). Langejateks Utenos Trikotažas (-3.90%), Lietuvos Dujos (-0.74%) ja Ventspils Nafta (-0.72%).

  Käesoleva nädala olulisemad sündmused:
  • neljapäeval on oodata Baltika, Olympic EG ja Tallinki IV kvartali tulemusi;
  • reedel tulevad oma IV kvartali tulemustega Arco Vara, Ekspress Grupi, Harju Elektri, Grindeksi, LSC Group, Olainfram, Apranga ja City Service.
 • Meie ootused IV kvartali tulemustele on järgmised:

 • Nordecon ja Estonia Spa Hotels sõlmisid Pärnus asuva Estonia Spa hotelli- ja spaakompleksi juurdeehitustööde projekteerimis- ja ehituslepingu. Tööde lepinguline maksumus on ligikaudu 8,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd algavad käesoleva aasta augustis ning lõpevad järgmise aasta juunis. (Börsiteade)
 • Apranga avas laupäeval oma esimese Burberry poe Vilniuses. (Börsiteade)

Teemade nimekirja