Börsipäev 21. aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 21. aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Pärast närvilisemat ja volatiilsemat lühendatud nädala algust suudeti teises pooles luua globaalsetel aktsiaturgudel veidi stabiilsem õhkkond seda vaatamata USA tehnoloogiasektori ettevõtete majandustulemustele, mis pole siiani kuigi muljetavaldavad olnud. On üsna tavaline, et pühade ootuses kipub ka turgudel valitsema keskmisest positiivsem meeleolu, mistõttu peaks käesolev nädal andma parema pildi, kui andeksandvad tegelikud ollakse.

  Eelmise nädala liikumised:


  Selle nädala makro ja mikro kalender:

  Esmaspäev 21. aprill
  USA juhtivate indikaatorite indeks märtsis: 0,7% MoM (veebruaris 0,5%)
  - Majandustulemused: Halliburton, Netlix.

  Teisipäev 22. aprill
  Eurotsooni tarbijate kindlustunde indeks aprillis: püsib -9,3 punkti peal (kõrgeim alates 2007.a)
  USA märtsi olemasolevate majade müük: -1,1% pärast veebruari -0,4% langust
  USA Richmond Fedi töötleva tööstuse aprilli küsitlus: paranemine -7 punktilt 1 peale
  - Majandustulemused: McDonald’s, Amgen, AT&T

  Kolmapäev 23. aprill
  Hiina HSBC töötleva tööstuse aprilli PMI: peaks näitama märke stabiliseerumisest, +0,3 punkti 48,3 punktile
  Eurotsooni töötleva tööstuse ja teenindussektori aprilli esmased PMI näidud: püsivad üsna muutumatuna võrreldes märtsiga
  Inglise keskpanga aprilli istungi protokoll
  USA uute majade märtsi müük: 2,3% MoM kasv pärast -3,3% langust veebruaris
  - Majandustulemused: Boeing, Delta Airlines, Dow Chemical, General Dynamics, Johnson Controls, Manpower, Northrop Grumman, Procter & Gamble, Apple, Facebook, Qualcomm.

  Neljapäev 24. aprill
  Prantsusmaa töötleva tööstuse aprilli kindlustunde indeks: püsib 100 punkti peal
  Saksamaa ettevõtete aprillikuu kindlustunde indeks: jooksev hinnang parem, ootused madalamad
  USA märtsikuu kestvuskaupade tellimused: 2,0% MoM kasv (veebruaris 2,2%)
  USA möödunud nädala töötu abiraha taotlused: kasv 304K pealt 315K peale
  USA Kansas City Fedi töötleva tööstuse aprilli küsitlus: 2punktine langus 8 punkti peale
  - Majandustulemused: 3M, American Airlines, Caterpillar, Eli Lilly, General Motors, UPS, Verizon, Amazon.com, Baidu.com, Las Vegas Sands, Starbucks, Sunpower, Visa.

  Reede 25. aprill
  Jaapani inflatsioon: kiirenemine 0,1pp 1,6% peale, ilma toidu ja energiata YoY 0,7%
  Suurbritannia märtsikuu jaemüük: YoY 3,8% vs 3,7% veebruaris
  USA Michigani ülikooli tarbijate kindlustunde lõplik indeks aprillis: 0,4 punkti parem kui esialgselt raporteeritud 82,6 punkti
  - Majandustulemused: Autoliv, Colgate-Palmolive, Ford Motor.

  USA indeksite futuurid kauplevad hetkel 0,15% kõrgemal, mitmel pool Euroopas jäävad börsid ka täna suletuks.
 • Märtsis lõppenud 12-kuu jooksul kasvas Jaapani kaubandusbilansi defitsiit rekordilise 13,75 triljoni jeenini. Eksport kasvas 12-kuu jooksul 10,8% ehk 70,9 triljoni jeenini ning import 17,3% ehk 84,6 triljoni jeenini. Importi kasvatas nafta ja veeldatud maagaasi hinna tõus. Märtsikuus kasvas Jaapani kaubandusbilansi defitsiit 1,45 triljoni jeenini eelmise kuu 803 mld pealt ning tulemus ületas analüütikute ootust, milleks oli -1,1 triljonit jeeni. Eksport kasvas märtsis 1,8% Y/Y oodatud 6,5% asemel ning import 18,1% Y/Y oodatud 16,2% asemel.

 • Reedel avaldatud Itaalia tehaste müük kahanes veebruaris -1,5% MoM pärast jaanuari 1,2% kasvu ning tellimused -3,1% pärast jaanuari 4,7% kasvu. Hooajaliselt korrigeerimata müük aeglustus aasta baasil 3,0% pealt 1,2% peale (valge), tellimuste kasvutempo aga paranes 2,6% pealt 2,8% peale (oranž).
 • Kaubavedude maht USA raudteedel kasvas aprilli teisel nädalal 9,3%, kergitades ka 12 nädala keskmise 5,7% peale ja viidates sellega majandusaktiivsuse taastumisele pärast ebaharilikult lumist talve nii nagu paljud teised näitajadki.
 • Nu Skini aktsia on eelturul kauplemas ca 6% kõrgemal pärast teadet, et ettevõte jätkab tavapäraste ärikohtumiste ja uute inimeste värbamisega Hiinas alates 1. maist. Oluline saab olema ka 6.a mai, mil värskendakse prognoose ja selgub mõju äritegevusele sellel perioodil, kui ettevõte oli kohalike võimude poolt püramiidskeemi ja inimeste peapesu süüdistute tõttu uurimise all. Nu Skin teatas juba märtsis, et uurimine päädis ca poole miljoni dollari suuruse trahvi ja ettekirjutusega, et edaspidi oleksid edasimüüjate koolitused põhjalikumad. Preaguseks hetkeks on analüütikud kärpinud selle ja järgmise aasta EPSi 17% ja 20%.
 • Maailma suurimate mänguasjade tootjate hulka kuuluv Hasbro jõudis esimeses kvartalis $32,1 mln suurusesse kasumisse ($0,24 aktsia kohta) aastataguse $6,7 mln suuruse kahjumi pealt ($0,05 aktsia kohta). Korrigeeritud kasum kasvas $0,14 peale aktsia kohta aastataguse $0,05 pealt, ületades analüütikute ootust $0,04 võrra. Hasbro käive kasvas kvartalis 2% Y/Y ehk $679,4 mln peale, kuid tulemus jäi alla analüütikute $690 mln suurusele ootusele. Ettevõtte käibe kasvu vedas Ladina-Ameerika (+17% Y/Y), samal ajal kui Euroopas kasvas müük 8% ning USAs/Kanadas vähenes 1%. Kaubamärkide lõikes vedasid Hasbro müügi kasvu My Little Pony, My Little Pony Equestria Girls and Nerf Rebelle. Ettevõte tõstis ka kvartalis makstavat dividendi 8% ehk $0,43 peale aktsia kohta ning ostis lõppenud kvartalis tagasi aktsiaid $80,5 mln eest. Aktsia eelturul kauplemas +4,4% kõrgemal (@ $57).

 • Naftaväljade teenuste pakkuja Halliburton jõudis esimeses kvartalis $622 mln ($0,73 aktsia kohta) suurusesse kasumisse aastataguse $18 mln ($0,02 aktsia kohta) suuruse kahjumi pealt (kahjumi põhjustasid ühekordsed kulud). Käive kasvas kvartalis 5,4% Y/Y ehk $7,4 mld peale aastataguse 7 mld pealt. Analüütikud ootasid kasumiks $0,72 aktsia kohta ning käibeks $7,3 mld. Regioonide lõikes kasvas ettevõte käive Põhja-Ameerikas 5% Y/Y ning ärikasum püsis aastatagusel tasemel. Ülejäänud regioonidest kasvas Euroopas käive 9%, Lähis-Idas ja Aasias +14% ning Ladina-Ameerikas vähenes 9% Y/Y. Ettevõte teatas ka, et prognoosib teise kvartali EPSi kasvuks 25%. Aktsia eelturul kauplemas umbes 1% kõrgemal (@ $61,6).
 • Väidetavalt peavad maailma suurimad kullakaevandajad, Barrik Gold (-0,6% @ $17,88) ning Newmont Mining (+6,5% @ $25,07), taas ühinemisläbirääkimisi, kuigi hetkeseisuga on läbirääkimised väikese erimeelsuse tõttu seiskunud. Erimeelsusi tekitas see, et ettevõtted ei suutnud kokkuleppele jõuda spin-offi kaasatavate kaevanduste osas. Väidetavalt oleks tegemist olnud aktsiatehinguga (Barricki pakkumine oleks olnud 13% kõrgem Newmonti aktsia viimase 20 kauplemispäeva keskmisest) ning see oleks avalikustamisele tulnud sellel nädalal. Eelmisel aastal tegi kulla hind kolme kümnendi suurima languse, survestades kullatootjate kasumeid.
 • NFLX tulemustega väljas:
  Netflix prelim $0.86 vs $0.82 Capital IQ Consensus Estimate; revs $1.27 bln vs $1.27 bln Capital IQ Consensus; sees Q2 EPS $1.12 vs. $0.99 consensus

  Netflix: Netflix Q1 Metric Performance vs Guidance
  Domestic Streaming
  Total Subscriptions: 35.67 mln, Guidance 35.67 mln
  Net Additions: 2.25 mln. Guidance 2.25 mln
  Revenue: $741 mln, Guidance $796 mln
  Contribution Profit: $174 mln, Guidance $796 mln
  International Streaming

  Total Subscriptions: 12.68 mln, Guidance 12.53 mln
  Revenue: $267 mln, Guidance $267 mln
  Contribtution Profit (Loss): ($35 mln), Guidance ($42 mln)
  Global

  Net Income (Loss): $53 mln, Guidance $48 mln EPS: $0.86, Guidance $0.78

  Pealtnäha üsna ootustesse, aktsia kauplemas $ 360 kandis hetkel.
 • stp600
  Ise all in sees ,homme $$$ 382 ??

  miskipärast tullakse oma positsioonidega välja siis kui pihta läheb, kaotuste puhul istutakse nagu kult rukkis:)
 • stp600
  tegu on all in,,, muidu ei mainiks!!

  kes mingis positsioonis all in on, selle konto lõpetab varem või hiljem nullis (vanarahva tarkus, hm või oma kogemus:P)
 • stp600
  Ise all in sees ,homme $$$ 382 ??


  Palju puudu ei jäänud :) Aga sakslased ütleksid siinkohal, et "Knapp daneben ist auch vorbei"
 • pahurik
  stp600
  Ise all in sees ,homme $$$ 382 ??

  miskipärast tullakse oma positsioonidega välja siis kui pihta läheb, kaotuste puhul istutakse nagu kult rukkis:)

  nagu arvata oli, kilgatakse kui loto pihta läheb, mis edasi sai, on teadmata. Loodetavasti ei olda edasi all in:P
 • Pahurik, sa pead natuke kurvastama,sa vist poleks oodanud seda
  ost oli $346
  myyk oli $372 arvuta ise!
  ja enne seda oli ka palju teisi kasumiga tehinguid
 • stp600
  Pahurik, sa pead natuke kurvastama,sa vist poleks oodanud seda
  ost oli $346
  myyk oli $372 arvuta ise!
  ja enne seda oli ka palju teisi kasumiga tehinguid

  miks ma kurvastama peaks? Muretsesin ju,et ei pannud kasumit lukku ja seepärast vait:) Kui juba foorumisse oma positsioone postitada, siis tasuks ka nende sulgemisest teada anda. Mitte Aivo kombel, kes alati on ostnud odavalt ja müünud kallilt:P
 • Pahurikul on õigus, kui kisada all inn, võiks teada anda nii positsiooni avamisest kui sulgemisest, sest ka mina olin uskumusel, et oled veel 324 sees.
 • stocker
  Tõstavad hinda. Pole positiivne :)


  Ehhee, paistab, et ma olen veel parem gambler :)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon