Balti börsid 28. mai - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 28. mai

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kolmest Balti börsiindeksist lõpetas eile kauplemise madalamal vaid Tallinna börsiindeks (-1.22%). Riia ja Vilniuse bösiindeksid seevastu tõusid vastavalt +0.84% ja +0.27%. Kauplemisaktiivsuse poolest oli tegemist keskmisest pisut aktiivsema börsipäevaga – kokku sooritati Balti põhinimekirjas olevate aktsiatega 294 tehingut koguväärtuses 847 tuhat eurot, millest ligikaudu 732 tuhat eurot (185 tehingut) tehti Tallinna börsil ja 73 tuhat eurot (74 tehingut) Vilniuse börsil.

  Enim kaubeldud aktsiaks oli eile Olympic EG (+0.53%), millega sooritati 28 tehingut kogumahus 360 tuhat eurot (millest ligikaudu 284 tuhat eurot moodustas 1 plokktehing, hinnaga EUR 1.89). Olympic EG-le järgnesid Tallink Grupp (-3.23%) ja Silvano FG (0.00%) vastavalt 133 ja 80 tuhande euroga.

  Suurimateks tõusjateks olid eile PST (+2.82%, käive EUR 1,5k), Grigiškes (+1.72%, käive EUR 2,2k) ja Arco Vara (+1.64%, käive EUR 43). Enim langesid Harju Elekter (-4.05%, käive EUR 17,6k), Tallink Grupp (-3.32%, käive EUR 133,4k) ja Baltika (-1.28%, käive EUR 387).

  Nädala olulisemad sündmused:
  • Täna kell 10.00 toimub PRFoodi aktsionäride korraline üldkoosolek (börsiteade);
  • Homme on oodata LSC Groupi, Grindeksi, City Service ja Olainfarmi I kvartali tulemusi;
  • Täna või homme avalikustab ka Silvano FG oma I kvartali tulemused.
 • PRFoods aktsiaga (PRF1T) on kauplemine aktsionäride koosoleku toimumise ajaks peatatud.
 • Sander Pikkel
  PRFoods aktsiaga (PRF1T) on kauplemine aktsionäride koosoleku toimumise ajaks peatatud.


  Tallinna börsil päris haruldane lüke koosoleku ajaks kauplemise peatamine (minu arust võiks seda võimalust märksa sagedamini kasutada). Aga ehk vihjab see midagi peatsest rahasajust?


  EDIT: My bad. See uudis ju täitsa läbi käinud juba, kahesilmavahele jäänud:

  AS-i PRFoods aktsiakapitali vähendamine
  Nõukogu teeb korralisele üldkoosolekule ettepaneku otsustada AS-i PRFoods aktsiakapitali vähendamine alljärgnevalt:

  aktsiakapitali vähendatakse aktsia nimiväärtuse vähendamise teel 0,30 euro (30 sendi) võrra, mille tulemusena on aktsia uus nimiväärtus 0,20 eurot (20 senti);
  aktsiakapitali vähendatakse kokku 11 604 858 euro võrra, mille tulemusena on aktsiakapitali uus suurus 7 736 572 eurot;
  aktsiakapitali vähendamise põhjuseks on AS-i PRFoods kapitalistruktuuri korrigeerimine. AS-i PRFoods aktsiakapitali vähendamine võimaldab tasakaalustada AS-i PRFoods võõrkapitali ja omakapitali suhet ning aitab tuua AS-i PRFoods omakapitali tootluse ja suhtarvud adekvaatsemale tasemele. Aktsiakapitali vähendamine toimub jäätise- ja külmkaubasegmentide müügist saadud vahendite arvelt. AS PRFoods näitliku bilansi struktuuriga (I kvartali andmete alusel) pärast kapitali vähendamise registreerimist on võimalik tutvuda Aktsiaseltsi kodulehel (http://www.prfoods.ee) pärast I kvartal 2015 tulemuste avaldamist.

  Aktsiakapitali vähendamises osalevate aktsionäride nimekiri fikseeritakse seisuga 28. august 2015.a kell 23.59. Aktsiakapitali vähendamine toimub väljamaksete tegemisega aktsionäridele ja väljamakse suuruseks on 0,3 eurot (30 senti) aktsia kohta. Väljamaksed aktsionäridele tehakse mitte varem, kui ajavahemikul 15.12.2015 – 31.12.2015.
 • Kuna ma ei saanud teisest teemast ammendavat vastust, küsin eilse börsipäeva kohta uuesti siin. Vabandan risustamise pärast!

  Tanel
  Tere! Mul on selline pisut spetsiifiilisem küsimus. http://www.nasdaqomxbaltic.com/market/?pg=details&instrument=EE3100004250&list=2&lang=et&currency=0&downloadcsv=0&tab=trading&date=26.05.2015

  Siin on näha, et 26. mai sulgemishind oli 2.96 EUR ja täna hommikul enne avanemist oli see hind samuti 2.96 EUR. Esimesed tehingud kell 10:00 toimusid hinnaga 2.88 EUR. Välja kuulutatud dividendi summa aktsia kohta oli 0.15 EUR. Miks ei kukkunud aktsia hind seega täna hommikul 0.15 EUR võrra?

  Tahtsin osta 400 aktsiat limiidiga 2.82 ja aktsia hind oleks pidanud kukkuma (2.96-0.15)=2.81 EUR. Aga tehingut ei toimunud. Kas keegi oskab palun mulle lahti seletada, mis turumehhanismid siin nüüd toimusid?

  Eile 18:21

  Cynic
  See võib küll tunduda uskumatu aga vanemad inimesed ehk veel mäletavad, et aktsia kurss võib vahel tõusta ka.

  Eile 18:31

  Tanel
  Aga kas kuskil ei peaks kajastuma see 15-sendine kukkumine? Ma saan aru, et aktsia hind tõuseb, kui tehakse tehinguid kallimate hindade juures. Aga kui päevast aktsiahinnaliikumist vaadata pole kuskil näha 0.15 EUR võrra hinna langemist. Kas aktsiahinna korrektsioon dividendi võrra pole mitte automaatne? Mis kell see nähtav peaks olema?

  Eile 18:34

  Cynic
  Korrektsioon on automaatne ja toimus mõtteliselt öösel kui börs oli suletud aga siis enne börsi avamist tuli kellelgi mõte aktsiat osta ja nii siis juhtuski, et aktsia börsil kukukkus vähem kui dividendi võrra. Teisisõnu tõusis.
 • Ja lisaks - kas pole imelik, et võrreldes teiste hiljuti toimunud dividendipäevadega jäi Harju Elektri aksiatega kauplemine üsna minimaalseks?
 • Võimalik seletus on selline, et kellelgi oli jäänud dividendi ex-date kahe silma vahele ja order turule üles. Samas oli aktsiat kolme erineva maakleri vahendusel ostetud avanemisoksjonilt. Seega minu hinnangul ebatõenäoline. Pigem arvaksin samamoodi nagu Cynic, et oli ostuhuvi ja parima taseme müüjad soovisid saada 2.88 eurot aktsia eest.

  10:03 ja 10:05 on näha, et huvi on olnud müüjate poolne ja hind sellega seoses allapoole tundnud. Nool näitab kummalt poolt huvi oli tehingut teha. Eilsed tehingud HAE1T aktsias:


  Tanel
  Ja lisaks - kas pole imelik, et võrreldes teiste hiljuti toimunud dividendipäevadega jäi Harju Elektri aksiatega kauplemine üsna minimaalseks?


  Käibe poolest oli eile tõesti üsna vaikne päev HAE1T-s. Siin peaks võib-olla võrdlema käivet ex-date päeval eelmiste aastatega. Eelmisel aastal tehti näiteks ainult kolm tehingut.

 • http://www.aripaev.ee/uudised/2015/05/28/kuldar-leisi-firma-suundub-borsile

  "Võrumaa joogitootja Linda Nektar viib aktsiad Nasdaq Tallinna First North alternatiivturule, et anda jõudu uute toodete ekspordile. Osa aktsiatest, umbes 9,2 protsenti on homsest vabalt kaubeldavad."
 • See kalkulatsioon (2.96-0.15)=2.81 EUR pole ka päris täpne.. Märksõnaks tulumaksukulu ;)
 • juured
  http://www.aripaev.ee/uudised/2015/05/28/kuldar-leisi-firma-suundub-borsile

  "Võrumaa joogitootja Linda Nektar viib aktsiad Nasdaq Tallinna First North alternatiivturule, et anda jõudu uute toodete ekspordile. Osa aktsiatest, umbes 9,2 protsenti on homsest vabalt kaubeldavad."


  veidi off topic ka aga lõpuks ometi tulevad ka meile normaalsed tickerid :)
  LINDA

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon