Balti börsid 25. jaanuar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 25. jaanuar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Reedel asusid Balti turgudel uuesti domineerima pullid – Tallinn (+1.22%), Riia (+0.80%) ja Vilnius (+0.13%). Kauplemisaktiivsuse poolest oli tegemist ühe järjekordse suhteliselt aktiivse börsipäevaga – kokku sooritati Balti põhinimekirjas olevate aktsiatega 409 tehingut koguväärtuses 595 tuhat eurot, millest ligikaudu 473 tuhat eurot (286 tehingut) tehti Tallinna börsil ja 95 tuhat eurot (107 tehingut) Vilniuse börsil.

  Enim kaubeldud aktsiaks oli reedel Olympic EG (+0.57%), millega sooritati 105 tehingut kogumahus 190 tuhat eurot. Olympic EG-le järgnesid Tallinna Vesi (+1.50%) ja Tallink Grupp (+0.60%) vastavalt 86 ja 53 tuhande euroga.

  Suurimateks tõusjateks olid reedel Utenos Trikotažas (+9.81%, käive EUR 858), Arco Vara (+3.85%, käive EUR 3,0k) ja Olainfarm (+1.83%, käive EUR 3,7k). Enim langesid PRFoods (-1.62%, käive EUR 2,6k), Tallinna Kaubamaja (-0.45%, käive EUR 46,2k) ja Apranga (-0.39%, käive EUR 26,2k).

  Nädala olulisemad sündmused:
  • Täna on viimane päev Ventspils Nafta aktsiatega kauplemiseks;
  • Reedel avalikustavad Tallinna Vesi ja TEO LT oma IV kvartali tulemused;
  • Reedel kell 11.00 toimub Tallinna Vee veebiseminar, kus ettevõtte tutvustab oma IV kvartali tulemusi.

 • Eesti tarbijate kindlustunne jaanuaris pisut paranes

  Eesti Konjunktuuriinstituut: Elanike majanduslik kindlustunne jaanuaris paranes

  Konjunktuuriinstituudi tarbijabaromeetri uuringu andmetel püsib tarbijate kindlustunne heal tasemel. Tarbijate kindlustunde indikaator on jaanuaris –5 ja see on 1 punkt parem kui detsembris ja 4 punkti parem pikaajalisest keskmisest (–9).

  Paranesid inimeste ootused oma pere ja riigi majandusolukorra väljavaadete osas. Kui detsembris oli tavapärasest suurem nende vastajate arv, kes ei osanud tulevikuväljavaadetele hinnangut anda, siis jaanuaris oli ebakindlust vähem. Elanike kindlustunde tõusu soosib sissetulekute kasv ja puuduv hinnatõus.

  Võrreldes eelmise aasta jaanuariga on elanike hinnangud küll natuke vähem optimistlikud ja kõige rohkem on tööturu arengute prognoos.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon