Balti börsid 28. jaanuar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 28. jaanuar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile oli võim Balti turgudel pullide käes – Tallinn (+0.83%), Riia (+1.74%) ja Vilnius (+0.20%). Tehingute arvu ja mahu poolest oli tegemist ühe suhteliselt vaikse börsipäevaga – kokku sooritati Balti põhinimekirjas olevate aktsiatega 194 tehingut koguväärtuses 328 tuhat eurot, millest ligikaudu 245 tuhat eurot (97 tehingut) tehti Tallinna börsil ja 72 tuhat eurot (80 tehingut) Vilniuse börsil.

  Enim kaubeldud aktsiaks oli eile Tallink Grupp (+1.19%), millega sooritati 33 tehingut kogumahus 114 tuhat eurot (millest ligikaudu 24 tuhat eurot moodustas üks plokktehing hinnaga EUR 0.850). Tallinkile järgnesid Tallinna Vesi (+1.49%) ja Olympic EG (0.00%) vastavalt 59 ja 45 tuhande euroga.

  Suurimateks tõusjateks olid eile SAF Tehnika (+5.14%, käive EUR 3,5k), LSC Group (+4.90%, käive EUR 7,9k) ja Harju Elekter (+2.38%, käive EUR 39). Enim langesid Tallinna Kaubamaja (-1.34%, käive EUR 12,0k), Vilkyskiu Pienine (-1.17%, käive EUR 3,7k) ja TEO LT (-0.20%, käive EUR 7,2k).

  Nädala olulisemad sündmused:
  • Homme avalikustavad Tallinna Vesi ja TEO LT oma IV kvartali tulemused;
  • Homme kell 11.00 toimub Tallinna Vee veebiseminar, kus ettevõtte tutvustab oma IV kvartali tulemusi.
 • Eesti Pank: Ardo Hansson: Eesti ekspordisektori turuosa kaotus viitab probleemile konkurentsivõimega

  Eesti Majandusteaduse Seltsi aastakonverentsil esinenud Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni sõnul on ekspordisektori konkurentsivõime varasemast suurema surve all, mida tõendab ka eelmisel aastal toimunud turuosa kaotus eksporditurgudel.

  Kolmapäeval Pärnus peetud ettekandes tõi Hansson välja, et maailmamajandus taastub väga aeglaselt, mitmed olulised kaubanduspartnerid on nõrgas seisus ning värskemad majandusprognoosid on eelnevatest pessimis-tlikumad. „Välisturgude oodatust aeglasemal taastumisel on ka Eesti majandusele selge ja nähtav mõju, muutes kiirema majanduskasvu saavutamise raskemaks. Võitlus turuosa pärast on teravnenud ja Eesti eksportiva sektori konkurentsivõime on aeglase tootlikkuse kasvu või kohati ka selle languse tõttu varasemast suurema surve all.“
 • Homme algab Balti turgudel IV kvartali tulemustehooaeg. Esimeseks ettevõtteks kes avalikustab oma IV kv tulemused on Tallinna Vesi, talle järgnevad Tallinna Kaubamaja (10. veb), Arco Vara (11. veb), Merko Ehtus (11. veb) ja Nordecon (11.veb). Meie ootused neile ja kõigile teistele meie poolt kaetavatele ettevõtetele on järgmised:  Põhjalikuma ülevaatega saate tutvuda meie Balti analüüside lehel, mille leiate (siit).

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon