Börsipäev 29. märts - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 29. märts

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kuna Euroopas olid börsid pühade tõttu esmaspäeval suuresti suletud, jäi aktsiaturu käive ja liikumisulatus väikeseks ka Ühendriikides, kus S&P 500 sulgus lõpuks 0,05% plusspoolel.

  Eilsed majandusuudised toetasid teesi, et FED ei kavatse aprillis intressimäära tõstmisega kiirustada. USA alusinflatsioon püsis veebruaris keskpanga eelistatud mõõdiku järgi 1,7% peal, mis on küll kõrgeim tase alates 2014.a juulist, kuid jäi analüütikute oodatud 1,8%st siiski madalamaks.

  Samuti puuduvad märgid, et tarbijad oleksid entusiastlikult vedamas Ühendriikide majanduskasvu. Isiklikud sissetulekud kasvasid veebruaris oodatust veidi rohkem (MoM 0,2% vs prognoositud 0,1%), kuid sellest polnud piisavalt, et hoida ära mullusega võrreldes kasvu aeglustumist 0,2pp võrra 4,0% peale. Isiklikud kulutused suurenesid veebruaris eelmise kuu baasil ootuspärased 0,1% aga jaanuari muutus revideeriti 0,5% asemel 0,1% peale, jättes esimese kvartali tarbimise arvatust palju pehmemaks. Tagajärjena liikus säästmismäär kümnendiku võrra nelja aasta kõrgeimale tasemele 5,4% peale ning analüüsimajad kärpisid oma SKP prognoose. Atlanta FEDi mudel hindab nüüd USA esimese kvartali SKP kvartaalseks annualiseeritud kasvuks 0,6% varasema 1,4% asemel.  Positiivseimaid sõnumeid kandsid uudised kinnisvarasektoris ja töötlevas tööstuses. USA majade pooleliolevad müügitehingud põrkasid veebruaris 3,5% pärast -3,0% langust jaanuaris (mullusega võrreldes oli kasv 5,1%), ületades analüütikute 1,2% prognoosi ning indikeerides seda, kevadhooaeg on toomas ostjad tagasi turule ning järgmise 1-2 kuu olemasolevate majade müük võiks samuti taastuda.  Sarnaselt teistele USA regionaalsetele töötleva tööstuse küsitlustele, viitas ka Dallase statistika, et tingimused muutusid sektoris tegutsevate ettevõtete jaoks märtsis märksa paremaks, kui aktiivsust kajastav indeks kerkis 18,2 punkti võrra -13,6 punktile (prognoositi -25,8), märkides kõrgeimat taset alates 2015.a novembrist.

  Tänase börsipäeva keskmes saavad olema eurotsooni veebruarikuu rahapakkumise ja krediidi statistika ning Ühendriikides tarbijate märtsi kindlustunde indeks. Huvitav on kuulata Janet Yelleni kõnet, kus ta võib jääda FOMC istungijärgsele seisukohale, et intressimäära tõstmine aprillis pole otseselt välistatud, kuid värskemate majandusuudiste valguses ei oota turuosalised, et ta seda võimalust väga tugevalt müüks. Enne Yellenit esineb Singapuris San Francisco FEDi president John Williams, kes pole tänavu FOMC hääletav liige, kuid tema seisukoht on olnud üsna sarnane Yelleni omale.

  10.00 Hispaania valitsuse eelarve tasakaal (veebruar)
  10.30 Rootsi jaemüük (veebruar)
  11.00 Itaalia ettevõtete ja tarbijate kindlustunde indeks (märts)
  11.00 Eurotsooni M3 rahapakkumine (veebruar)
  12.15 San Francisco FEDi president John Williams esineb
  16.00 USA S&P Case-Shilleri majade hinnaindeks (jaanuar)
  17.00 USA tarbijate kindlustunde indeks (märts)
  19.20 FEDi Janet Yellen esineb
  20.00 Dallas FEDi president Robert Kaplan esineb
 • Euroopa ettevõtete 2016.a EPSi kasvuootus on alates aasta algusest kahanenud 6% pealt 1,3% peale peamiselt energia- ja finantssektori arvelt. Graafikud via Deutsche:
 • Eurotsooni erasektorile väljastatud laenude mahu kasv kiirenes veebruaris 0,3pp võrra 0,9%ni, seejuures kiirenes majapidamistele väljastatud laenude mahu kasv 0,2pp võrra 1,6%ni ja ettevõtetele (va finants) antud krediidi mahu kasvu 0,3pp võrra 0,9%ni.


  Samas kui vaadata eurotsooni ettevõtetele (va finants) väljastatud laenude absoluutmahtu, siis need väikesed kasvunumbrid pole pilti viimase aasta jooksul muutnud
 • John Williamsi hinnang USA ja maailmamajanduse väljavaatele pole vaatamata finantsturgude volatiilsusele viimastel kuudel oluliselt muutunud ja sellest johtuvalt usub, et intressimäära edasine tõstmine peaks jätkuma aeglaselt. Oma kõnes ei puuduta ta teemat, kas intressimäära võidakse tõsta uuesti aprillis.

  WILLIAMS REPEATS THAT FED EXPECTS TO RAISE RATES GRADUALLY
  WILLIAMS: U.S. IS EITHER AT OR CLOSE TO MAXIMUM EMPLOYMENT
  WILLIAMS: U.S. INFLATION ON TRACK TO RISE TO 2% OVER NEXT 2 YRS
  WILLIAMS: RECENT INFLATION DEVELOPMENTS `VERY ENCOURAGING'
  WILLIAMS: `A WAYS TO GO' BEFORE FED SHRINKS BALANCE SHEET
  WILLIAMS: TO TAKE AT LEAST 6 YRS TO GET B/SHEET BACK TO NORMAL
  WILLIAMS SAYS HE DOESN'T SEE A LOOMING CRISIS FOR GLOBAL GROWTH
  WILLIAMS: CHINA GROWTH DOWNGRADE DOESN'T SIGNAL `HARD LANDING'
  WILLIAMS STILL SEES 2016 U.S. GROWTH A BIT ABOVE 2%
 • majade keskmine hinnatõus oli USA 20s suuremas linnas jaanuaris üsna ootuspärased 5,75% võrreldes mullu sama ajaga

 • USA tarbijate kindlustunde indeks paranes märtsis 2,2 punkti 96,2 punktile oodatud 94 punkti asemel

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon