Balti börsid 25. aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 25. aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Reedel liikusid Balti börsiindeksid erisuunaliselt – Tallinn (+0.14%), Riia (-0.17%) ja Vilnius (-0.12%). Kauplemisaktiivsuse poolest oli tegemist ühe suhteliselt aktiivse börsipäevaga – kokku sooritati Balti põhinimekirjas olevate aktsiatega 275 tehingut koguväärtuses 773 tuhat eurot, millest ligikaudu 373 tuhat eurot (138 tehingut) tehti Tallinna börsil ja 392 tuhat eurot (124 tehingut) Vilniuse börsil.

  Enim kaubeldud aktsiaks oli reedel Tallinna Kaubamaja (0.00%), millega sooritati 65 tehingut kogumahus 226 tuhat eurot. Tallinna Kaubamajale järgnesid Linas Agro (-1.20%) ja Grigeo Grigiškes (0.00%) vastavalt 223 ja 73 tuhande euroga.

  Suurimateks tõusjateks olid reedel Vilkyškiu Pienine (+0.65%, käive EUR 3,1k), Apranga (+0.39%, käive EUR 2,0k) ja Tallink Grupp (+0.21%, käive EUR 19,9k). Enim langesid LSC Group (-3.41%, käive EUR 484), City Service (-1.84%, käive EUR 8,9k) ja Linas Agro (-1.20%, käive EUR 222,6k).

  Nädala olulisemad sündmused:
  • Täna on Tallinna Kaubamaja dividendide ex-kuupäev;
  • Homme on oodata Olympic EG ja Šiauliu Bankase I kvartali tulemusi;
  • Homme kell 10.00 toimub LSC Group aktsionäride üldkoosolek (börsiteade);
  • Homme kell 13.00 toimub TEO LT aktsionäride üldkoosolek (börsiteade);
  • Kolmapäeval kell 10.00 toimub Merko Ehituse aktsionäride üldkoosolek (börsiteade);
  • Neljapäeval teatab Harju Elekter oma I kvartali tulemused;
  • Neljapäeval kell 10.00 toimub Apranga aktsionäride üldkoosolek (börsiteade);
  • Neljapäeval kell 10.00 toimub Harju Elektri aktsionäride üldkoosolek (börsiteade);
  • Neljapäeval kell 16.00 toimub LSC Groupi veebiseminar (börsiteade);
  • Reede avalikustavad Apranga, Baltika, Ekspress Grupp ja Tallinna Vesi oma I kvartali tulemused;
  • Reedel teatab oma I kvartali tulemused ka Klaipedos Nafta;
  • Reedel kell 11.00 toimub Tallinna Vee veebiseminar, kus ettevõtte juhtkond räägib ettevõtte I kvartali tulemust (börsiteade).

 • Eesti Pank: Säästud kasvasid endiselt kiiremini kui võlakohustused

  Eesti majapidamised, ettevõtted ja valitsemissektor säästsid eelmise aasta neljandas kvartalis ja aasta kokkuvõttes rohkem, kui investeerisid, ning Eesti majandus oli seetõttu välismaa suhtes netolaenuandja. See tähendab, et nii nagu viimasel kuuel aastalgi, paigutati välismaale rohkem finantsvarasid, kui sealt kaasati. Sealjuures 2015. aastal finantsvarade netoväljavool kiirenes ja ulatus ligi ühe miljardi euroni ehk 5%ni SKPst.

  Väikese investeerimisaktiivsuse tõttu oli ettevõtete võlakohustuste kasv tagasihoidlik. Võlakohustused suurenesid möödunud aastal kokku alla 1%. Eestist võetud kohustused kasvasid ligikaudu 3% ja välismaised kohustused vähenesid 6%. Viimane tulenes peamiselt ettevõtete grupisiseste lühiajaliste laenukohustuste vähendamisest. Müügitulu kahanemisele vaatamata on varasemast väiksemate põhivarainvesteeringute tõttu suurenenud ettevõtete likviidsed varad. 2015. aastal suurenesid nii Eestis tegutsevates pankades kui ka välismaal hoitavad hoiused ligikaudu 12%.

  Majapidamiste sissetulekud ja säästud kasvavad endiselt kiiremini kui laenukohustused. Laenukohustuste kasv kiirenes kinnisvarainvesteeringuteks võetud laenude ja autoliisingu toel möödunud aasta lõpuks 5%ni ja laenukohustused ulatusid 8,2 miljardi euroni. Tänu suhteliselt kiirele sissetulekute kasvule ja kõrgele säästumäärale suurenes majapidamiste omanduses oleva sularaha ja hoiuste maht aastaga 9% ehk 6,7 miljardi euroni. Vaatamata kiirele kasvule on Eesti majapidamiste finantssäästud sissetulekute suhtes Euroopa Liidu keskmisest siiski veel väiksemad.
 • Hiljemalt reedel peaks vist Tallink ka oma 2015.a. auditeeritud maj.a.aruande + dividendiettepaneku esitama.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon