LHV Group (LHV1T) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

LHV Group (LHV1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kui see äripäeva foorumist loetav on päriselt, siis tuleb nutt peale.
    Aitähh LHV, et minu hommikuse oportunist-avantüristliku 39.- EUR müügiorderi tühistasite ja mind hilisematest süümepiinadest säästsite.
  • "Jaak"
    30 eest müüdud, palju õnne.
    Tekkis mõte panna suurem number sinna ja vaadata, äkki keegi kukub konksu otsa, aga LHV ei luba rohkem kui 30% turu hinnast


    Liigkasuvõtja:)
  • "velvo"
    Nüüd peab silmad lahti hoidma - võib-olla mõni, kes hommikul ostis, ehmatab nüüd ära ja tormab limiidita müüma ning näeme anomaaliat ka allapoole. 5-6 euriga ostaks küll.


    Eks tuleb arvestada sellega, et kui LHV aktsia hind jõuab näiteks 9 septembri tasemele mis oli 39.- euri siis
    muutub ka kaubeldava märkimishind vastavalt.
  • :-O Kas tühistati tehing?

    Vaatasin siis tehingute toimumise kellaaegasid. Need 40 eurosed tehingud tehti põhiliselt 10:14-10:16 ajal või ümbruses. Kas tõesti lihtrahvas, Tankist välja arvatud, oskas tõesti kohe hakata kala püüdma. Ma kahtlustan, et siin võis LHV oma töötajate käsi kah mängus olla.
  • "MSM"
    :-O Kas tühistati tehing?

    Vaatasin siis tehingute toimumise kellaaegasid. Need 40 eurosed tehingud tehti põhiliselt 10:14-10:16 ajal või ümbruses. Kas tõesti lihtrahvas, Tankist välja arvatud, oskas tõesti kohe hakata kala püüdma. Ma kahtlustan, et siin võis LHV oma töötajate käsi kah mängus olla.


    Aga hakka pihta! Kõigil olid võrdsed tingimused. Ma ise istusin sama moodi arvuti taga ja müüsin taksojuhtidele
  • Ka mina vaatasin hinnaralli esimesed minutid seda toimuvat nagu vasikas uut aia auku ja ei saanud aru, mis toimub ja millest ma aru ei saa. Hämming oli. Siis lugesin seda sama LHV1T foorumi lõime kahte esimest teemakohast postitust ja minus tärkas kuri oportunist. Ma päriselt ka ei planeerinud seda lüket ette; poleks osanud seda isegi unes näha. 39 peal polnud aga orderi automaatne edastamine börsile võimalik ja see jäi ootele, kuni LHV selle üldse tühistas. Rõhutan, et order tühistati enne turule edastamist ja tehingut ei toimunud. Seega ei ole minu puhul tehingu tühistamisest rääkimine kohane.
  • "marku"
    Ma olin siis üks nendest, kes ostis märkimisõiguse ~30 euri eest. Olen investeerinud siia ja sinna mingi aastakese ja algaja õnne tõttu seni kenasti plussis, Täna oli elus esimene kord osaleda täiendavate aktsiate märkimisel.
    Mõtteprotsess oli umbes selline, et teadsin, et saan märkide ühe lisaaktsia, mille hind pidi 34 eurot olema. Hommikul vaatasin, et kontole oligi ilmunud see lisaaktsia ja kohe tormasin suure hurraaga ostma. Mõtteprotsess oli selline, et ju siis see tuleb nö "välja osta." Märkisingi turuhinnaga ühe aktsia ja order näitas, et kontolt lahkub 34 eurot. Kõik tundus loogiline. Hiljem sain muidugi teada oma käpardlikkusest. Näppisin mingit instrumenti, mille toimimisest ma esimese hooga aru ei saanud. Hiljem seletati asi muidugi hästi ära ja järgmine kord targem.
    Siin miskine indrek1989 kutsub meid nüüd "autistideks." Ei noh, aitäh. Tänu uutele väikeinvestoritele, kes viimasel ajal turule tulnud, saategi teie head tootlust. Ei arva, see on okei viis, kuidas end väljendada. Kõik, kes te nüüd maast raha leidsite, ei soovita päris ära tõusta. Ehk kunagi parandab keegi teie autot või ehitab maja ning küsib natuke rohkem, kui tegelt peaks ja teie maksate. (loll oled kui ise ehitada või autot parandada ei oska. Lollidelt tulebki raha ära võtta, eksole :))
    Ei taha öelda, et ma nüüd LHV poolt petta sain, aga soolane tunne on küll. Kõikidest postitatud screenidest tundub, et päris paljud vanemad tegijad olid selleks asjaks valmistunud. Lihtsalt tekib küsimus, kas LHV ei oleks saanud asja kuidagi paremini läbi viia ja seda ette näha? Nad ju teavad, et viimasel ajal on palju uusi inimesi investeerima hakanud. Kas varem pole sellist asja juhtunud? Muidugi on tore vähem kogenematute arvelt rikastuda, aga ma ei arva, et keegi peaks selle üle uhkust tundma.


    Muu jutt kõik õige aga ära seda autismi südamesse võta. See on viide ühele internetis leiduvale omapäraste tehingute investorkogukonnale, kellele täpsemat viidet ei hakka ma sinu ja teiste alustajate portfelli huvides siinkohal tegema :)
  • Nüüd järele mõeldes võis olla, et need kallilt müüjad võisid olla ka LHV portfellihaldurid kel tänu oma kogemustele kiired näpud. Ja see oli täiesti OK tegu.
  • Aga Powertrader-is ma panin tähele, nagu mitu korda oleks toimunud midagi sarnast ava- või lõpuoksjonile. Ostu ja müügi äär tõmmati mitmel korral kauplemise alguse järgselt kokku ühe rea peale ja siis oleks toimunud nagu oksjon uuel hinnatasemel. Mis see oli? Oskab keegi selgitada?
  • "Tankist_007"
    Aga Powertrader-is ma panin tähele, nagu mitu korda oleks toimunud midagi sarnast ava- või lõpuoksjonile. Ostu ja müügi äär tõmmati mitmel korral kauplemise alguse järgselt kokku ühe rea peale ja siis oleks toimunud nagu oksjon uuel hinnatasemel. Mis see oli? Oskab keegi selgitada?


    ausa varga käekiri, mis muud
  • Ise küsin, ise vastan.
    "Kauplemisreeglite spetsifikatsioon"
    3. Volatiilsuslimiit
    3.1. Kindlustamaks ja taastamaks korrapärast kauplemist tellimusraamatus, kasutab
    Börs juhtudel, mil tehingutellimuse hind erineb oluliselt teatud hindadest (näiteks
    viimane ostuhind, võrdlushind) automaatse volatiilsuslimiidi (Volatility Guard)
    meedet. Volatiilsuslimiidi rakendudes peatub kauplemine tellimusraamatus
    automaatseks oksjoniks; pärast seda kauplemine jätkub.

    https://www.nasdaqbaltic.com/files/tallinn/oigusaktid/alates15052017/Kauplemisreeglite_spets_15_05_2017_EST.pdf

    "Tankist_007"
    Aga Powertrader-is ma panin tähele, nagu mitu korda oleks toimunud midagi sarnast ava- või lõpuoksjonile. Ostu ja müügi äär tõmmati mitmel korral kauplemise alguse järgselt kokku ühe rea peale ja siis oleks toimunud nagu oksjon uuel hinnatasemel. Mis see oli? Oskab keegi selgitada?


  • "marku"
    Ma olin siis üks nendest, kes ostis märkimisõiguse ~30 euri eest. Olen investeerinud siia ja sinna mingi aastakese ja algaja õnne tõttu seni kenasti plussis, Täna oli elus esimene kord osaleda täiendavate aktsiate märkimisel.
    Mõtteprotsess oli umbes selline, et teadsin, et saan märkide ühe lisaaktsia, mille hind pidi 34 eurot olema. Hommikul vaatasin, et kontole oligi ilmunud see lisaaktsia ja kohe tormasin suure hurraaga ostma. Mõtteprotsess oli selline, et ju siis see tuleb nö "välja osta." Märkisingi turuhinnaga ühe aktsia ja order näitas, et kontolt lahkub 34 eurot. Kõik tundus loogiline. Hiljem sain muidugi teada oma käpardlikkusest. Näppisin mingit instrumenti, mille toimimisest ma esimese hooga aru ei saanud. Hiljem seletati asi muidugi hästi ära ja järgmine kord targem.
    Siin miskine indrek1989 kutsub meid nüüd "autistideks." Ei noh, aitäh. Tänu uutele väikeinvestoritele, kes viimasel ajal turule tulnud, saategi teie head tootlust. Ei arva, see on okei viis, kuidas end väljendada. Kõik, kes te nüüd maast raha leidsite, ei soovita päris ära tõusta. Ehk kunagi parandab keegi teie autot või ehitab maja ning küsib natuke rohkem, kui tegelt peaks ja teie maksate. (loll oled kui ise ehitada või autot parandada ei oska. Lollidelt tulebki raha ära võtta, eksole :))
    Ei taha öelda, et ma nüüd LHV poolt petta sain, aga soolane tunne on küll. Kõikidest postitatud screenidest tundub, et päris paljud vanemad tegijad olid selleks asjaks valmistunud. Lihtsalt tekib küsimus, kas LHV ei oleks saanud asja kuidagi paremini läbi viia ja seda ette näha? Nad ju teavad, et viimasel ajal on palju uusi inimesi investeerima hakanud. Kas varem pole sellist asja juhtunud? Muidugi on tore vähem kogenematute arvelt rikastuda, aga ma ei arva, et keegi peaks selle üle uhkust tundma.


    Tubli analüüs!
  • LHV kaitseks: Raske on teha asju lollikindlaks, sest lollid on uskumatult leidlikud.
  • "gurmanka"
    LHV kaitseks: Raske on teha asju lollikindlaks, sest lollid on uskumatult leidlikud.


    Tänane on jõuliselt näidanud, et kui targa raha olemasolu üle võib lõputult vaielda, siis lolli raha olemasolus pole küsimustki.
  • Ei ole häda midagi, LHV on tubli ettevõte ja juba järgmine aasta on aktsiahind 80€:). Kannatajad peavad natuke ootama.
  • "Heki Fond"
    "marku"

    Respekt, et viitsisid analüüsida ja kirjutada, mis valesti läks. Parem algus, kui valdaval osal saatusekaaslastel.


    Kust tulevad õiged otsused?
    - kogemustest
    Kust tulevad kogemused?
    - valedest otsustest!
  • "marku"
    Ma olin siis üks nendest, kes ostis märkimisõiguse ~30 euri eest. Olen investeerinud siia ja sinna mingi aastakese ja algaja õnne tõttu seni kenasti plussis, Täna oli elus esimene kord osaleda täiendavate aktsiate märkimisel.
    Mõtteprotsess oli umbes selline, et teadsin, et saan märkide ühe lisaaktsia, mille hind pidi 34 eurot olema. Hommikul vaatasin, et kontole oligi ilmunud see lisaaktsia ja kohe tormasin suure hurraaga ostma. Mõtteprotsess oli selline, et ju siis see tuleb nö "välja osta." Märkisingi turuhinnaga ühe aktsia ja order näitas, et kontolt lahkub 34 eurot. Kõik tundus loogiline. Hiljem sain muidugi teada oma käpardlikkusest. Näppisin mingit instrumenti, mille toimimisest ma esimese hooga aru ei saanud. Hiljem seletati asi muidugi hästi ära ja järgmine kord targem.
    Siin miskine indrek1989 kutsub meid nüüd "autistideks." Ei noh, aitäh. Tänu uutele väikeinvestoritele, kes viimasel ajal turule tulnud, saategi teie head tootlust. Ei arva, see on okei viis, kuidas end väljendada. Kõik, kes te nüüd maast raha leidsite, ei soovita päris ära tõusta. Ehk kunagi parandab keegi teie autot või ehitab maja ning küsib natuke rohkem, kui tegelt peaks ja teie maksate. (loll oled kui ise ehitada või autot parandada ei oska. Lollidelt tulebki raha ära võtta, eksole :))
    Ei taha öelda, et ma nüüd LHV poolt petta sain, aga soolane tunne on küll. Kõikidest postitatud screenidest tundub, et päris paljud vanemad tegijad olid selleks asjaks valmistunud. Lihtsalt tekib küsimus, kas LHV ei oleks saanud asja kuidagi paremini läbi viia ja seda ette näha? Nad ju teavad, et viimasel ajal on palju uusi inimesi investeerima hakanud. Kas varem pole sellist asja juhtunud? Muidugi on tore vähem kogenematute arvelt rikastuda, aga ma ei arva, et keegi peaks selle üle uhkust tundma.


    Kui keegi tahab börsil esimesi samme teha ja enda kapitali kasvatada siis ma usun, et pigem on LHV foorum ikka toetav & suunav koht ning jaeinvestorid niisama kriitikat ei saa. Praegu lihtsalt toimub suur osa sellest tsirkusest riigi strateegiliste pensionireservidega ning see on tõesti halenaljakas.

    Kui kellegil on esihambad puudu siis see on kurb. Kui kellegil on klahvid puudu, sest ta võttis Haigekassast hüvitise cashis välja ja otsustas arsti usaldamise asemel ise enda hambaauke ravima hakata, on ikka tegelt päris naljakas. :D

    See on lihtsalt üldine kommentaar ja loodan, et Sinu puhul ei olnud tegu pensionisäästudega.
  • Kas mingit infot ülemärkimise osas ka on tulnud?
    40-1 ratioga ei saa väga palju juurde osta...
  • Penisoni sääst on kuidagi püham raha mida ei või ära võtta? Keegi kuskil midagi ostab siis lühendi PEUR lühendi järgi saab ju aru ilusti et tegu pensioni eeliku rahaga. Samuti natuke aega hiljem on jälle kuulda äripäevast kuidas lhvee pensifond selle taha ;-)
  • "marku"
    Ma olin siis üks nendest, kes ostis märkimisõiguse ~30 euri eest. Olen investeerinud siia ja sinna mingi aastakese ja algaja õnne tõttu seni kenasti plussis, Täna oli elus esimene kord osaleda täiendavate aktsiate märkimisel.


    ca 20 euri eest selline koolitus saada on väga hea diil minuarust
  • Nagu Stefan juba välja tõi, siis tegelikult oleks aus, kui märkimisperioodi lõpus müüdaks automaatselt turgu kõik märkimisõigused, mida sihipäraselt ei kasutatud ja jagataks tulud "magavate" investorite vahel ära. See on ainus puudus, mida märimisõiguste süsteemil praegu näen.
  • Mul tuleb sellega meelde, kuidas ostsin endale ühe Tallinki aktsia sümboliga TALLINK :), teenustasu tuli 20 korda suurem kui selle aktsia väärtus. Hoian seda üksikut aktsiat siiamaani oma portfellis, et vaadata hindade vahet TALLINKi ja TAL1T vahel.
  • "113366"
    Nagu Stefan juba välja tõi, siis tegelikult oleks aus, kui märkimisperioodi lõpus müüdaks automaatselt turgu kõik märkimisõigused, mida sihipäraselt ei kasutatud ja jagataks tulud "magavate" investorite vahel ära. See on ainus puudus, mida märimisõiguste süsteemil praegu näen.


    Loe stefani postitused pandeemia või tallinki teemades, saad võib olla natuke kriitilisema vaate tema seisukohtadele.
  • "Fish"
    Kas mingit infot ülemärkimise osas ka on tulnud?
    40-1 ratioga ei saa väga palju juurde osta...


    Seni ei ole märkimise seisu kohta LHV-lt kunagi infot enne tulnud, kui märkimine on lõppenud. Ilmselt see kord käib asi samamoodi.
  • Äge, ei pruugi isegi aru enam saada.
  • Olen alles suhteliselt algaja, aga mõned LHV aktsiad on mul siiski juba olemas.

    Tahan aktsiaid märkida. Lähen LHV internetipanga jaotises „Raha kasvatamine“ -> „Väärtpaberite märkimine“.

    Rippmenüüs "Väärtpaber" leian sobiva asja "AS LHV Group akttiatkapitali suurendamine"
    Seal all tingimustes on rida "märgitav väärtpaber: LHV Group märkimisõigus"

    Ja nüüd tekib minu peas error.
    Mida ma siis lõpuks ostan? Aktsia või märkimisõiguse? 🤷‍♂️
  • Teoreetiline küsimus (ei soovi LHVd juurde, müüsin oma märkimisõigused maha). Kuna statistiliselt jääb kindlasti osa märkimisõigusi kasutamata, kuidas jaotatakse märkimata aktsiad?
  • Ära aja asju keeruliseks. Müü märkimisõigus börsil fanaatikutele kellel ka 24h hiljem pole pilt paika loksunud ja osta börsilt lihtsalt aktsia. Ma tean, pole nii seksikas kui läbi tuletisinstrumendi aga on ikka veel soodsam.
  • "Stemu"
    Olen alles suhteliselt algaja, aga mõned LHV aktsiad on mul siiski juba olemas.

    Tahan aktsiaid märkida. Lähen LHV internetipanga jaotises „Raha kasvatamine“ -> „Väärtpaberite märkimine“.

    Rippmenüüs "Väärtpaber" leian sobiva asja "AS LHV Group akttiatkapitali suurendamine"
    Seal all tingimustes on rida "märgitav väärtpaber: LHV Group märkimisõigus"

    Ja nüüd tekib minu peas error.
    Mida ma siis lõpuks ostan? Aktsia või märkimisõiguse? 🤷‍♂️


    Tõesti, miks seal nii kirjutatud on? Kuigi oled ikkagi õige koha peal, all ka hind 34€.
  • "havoc"
    Teoreetiline küsimus (ei soovi LHVd juurde, müüsin oma märkimisõigused maha). Kuna statistiliselt jääb kindlasti osa märkimisõigusi kasutamata, kuidas jaotatakse märkimata aktsiad?


    Prospektis on kirjas nii:

    Pakutavad Aktsiad jaotatakse Pakkumises osalevatele investoritele järgmiste põhimõtete alusel:

    (i) kõigile isikutele, kelle väärtpaberikontodel on 29. septembril 2021 EVK arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga vastav arv Märkimisõigusi, jaotatakse vastav arv Pakutavaid Aktsiaid (st investorile kuuluvate Märkimisõiguste arv ja investori märgitud Pakutavate Aktsiate arv). Investoril on õigus saada Pakutavad Aktsiad väärtpaberikonto(de)le mille ta on märkinud Märkimisavaldus(te)ele;

    (ii) kui eelmises alapunktis i kirjeldatud põhimõtte alusel jaotatavate Pakutavate Aktsiate arv on väiksem kui 745 294, jaotatakse ülejäänud Pakutavad Aktsiad isikutele, kelle väärtpaberikontol on 29. septembril 2021 EVK arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga Märkimisõigusi, matemaatiliselt võimalikult proportsionaalselt neile kuuluvate Märkimisõiguste arvuga, ent mitte rohkem kui nende märgitud Pakutavate Aktsiate arv (kahtluste vältimiseks – arvesse võetakse punktis i jaotatud garanteeritud aktsiaid).
  • Juriidiliselt märgitaksegi märkimisõigusi, mis hiljem vahetatakse aktsiateks. Ehk Stemu on õiges kohas õiget korraldust esitamas kui on soov LHV aktsiaid juurde saada.
  • "Sander Pikkel"
    Juriidiliselt märgitaksegi märkimisõigusi, mis hiljem vahetatakse aktsiateks. Ehk Stemu on õiges kohas õiget korraldust esitamas kui on soov LHV aktsiaid juurde saada.


    Kui on soov LHV aktsiaid juurde saada, siis saab seda osta aktsiate ost müük alt (kindlasti valides LHV1T) . Märkimisõigusi minuteada ei vahetata automaatselt aktisateks vaid selleks peab ikka märkima neid ning märkimisõigust omades saad ühe õigusega garanteeritult ühe aktsia mille eest pead maksma 34 eurot. Seega minumeelest ei vahetata märkimisõigusi aktsiateks vaid sa pead ikka selle eest veel maksma.
  • Kuna teema on keeruline, siis teen märkimise osa puust ja punaseks.

    Märkimisest osa võtmiseks tuleb omada märkimisõigust (sümbol LHVST) ja esitada märkimiskorraldus: „Raha kasvatamine“ -> „Väärtpaberite märkimine". Sellisel juihul kujuneb hiljem aktsia soetushinnaks LHVST soetushind (tasuta või turult ostmise hind) + 34 EUR.
  • see on naljakas, et keegi aru ei saa, mina ka samuti :D
  • Oma rumalus ning selle kuulutamine ei ole naljakas.
    Kõik info selle märkimise kohta on olnud saadaval ning antud sündmuses ei olnud midagi erilist. Kui ei saa aru või ei oska seda infot leida, siis pole ka mõtet pea ees vette hüpata ning selles teisi süüdistada.
  • Kellel märkimiskorralduse andmine keeruline, siis soovitus järgmine: müüge märkimisõigus, saate 10 eurot ja ostke 43 euroga LHV aktsia turult. Olete saanud 1 euro odavamalt aktsia kätte kui kasutades märkimiskorraldust.
    Ja veel: ühte kahest tuleb teha kui te omate märkimsõigust: see kas müüa või märkida. Vastasel korral kaotate 10 eurot iga märkimisõiguse kohta.
  • Eile sai loetud, kuidas arvati, et nägime inimeste finantskirjaoskamatust. Aga minu meelest on tegemist tavapärase lugemisoskuse puudulikkusega, kui omistatakse terminitele suvalisi tähendusi endale asja selgeks tegemata. Infot on olnud iga nurga peal piisavalt.
  • Kõige paremini selgitas see, kes ütles, et märkimistõend on nagu vanasti oli autoostu luba. Algul ostad loa ja siis alles auto.
  • "MSM"
    Kõige paremini selgitas see, kes ütles, et märkimistõend on nagu vanasti oli autoostu luba. Algul ostad loa ja siis alles auto.


    Ainuke vahe on selles, et neid ostulube ei pidanud ostma vaid jaotati niisama kui mälu mind ei peta siis iga nelja aasta tagant said jälle uue. Ostma pidid juba need kellele need ettenähtud polnud.
  • Igaüks neid lube ikka ei saanud.
    Nelja aasta jutt ilmselt on ka vale kuna teada on, et auto muutus hetkega kallimaks kui sellega õnnelik omanik tehasest välja sõitis.
  • harley on vist mõne parteinomenklatuuri poeg, kelle isa sai kogu aeg ostulube.

    Siin ju kah LHV aktsionärid said ostuloa tasuta (teatud arvu).
  • Nö tavainimesed said autoostulube oma tööandja/ametiühingu kaudu ja vormiliselt kindlasti tasuta. Sisuliselt olid need "motivatsioonipaketi" oluline element - kuna palgad olid kõigil ühesugused, siis parimaid töötajaid sai premeerida loaga oma palka kasutada autopoes või reisibüroos. Kindlasti lükkas keegi kuskil ka otsustajale sulli, aga ei usuks et see oli üldlevinud komme.

    Osa lube, eriti parematele markidele ja mudelitele, jagati otse valitsuse poolt nö kõige teenekamatele partei-, kultuuri-, teaduse-, spordi-, jne tegelastele.

    Singapuris tuleb autoostuluba soetada tänagi oksjonil, minu arusaamist mööda maksab see umbes 50K USD. Ei imestaks, kui selline tore idee ka rohepöörde osana taas meie maale jõuaks.


    "juured"
    Igaüks neid lube ikka ei saanud.
    Nelja aasta jutt ilmselt on ka vale kuna teada on, et auto muutus hetkega kallimaks kui sellega õnnelik omanik tehasest välja sõitis.


  • Hiinas olla ka mingi loterii, millega saab autonumbri, mille abil alles auto osta saad ja neid olevat ikka väga vähe jagada.
  • Näiteid leiab lähemaltki. Uued Playstation 5 mängukonsoolid on palju paremad kui eelmine põlvkond, aga tootmine seisab kiibipuuduse taga, tulemuseks defitsiit. Prisma loosis möödunud kuul PS5 ostuõigust hinnaga 529 eurot.



  • Austatud, mis sellel kõigel siin on pistmist investeerimisega? Kirjutage oma probleemidest Delfi kommentaariumis, siin ei ole vaja läbustada. Aitab küll, tahaks lugeda teemakohaseid asju.
  • "gaal"
    Äge, ei pruugi isegi aru enam saada.


    Päevanali tuli ära!!
  • Märkasin, et LHV debt/equity on korraliku hüppe teinud.


    Kaevasin andmetes ja ei hammusta läbi, millest see tulnud on. On see ehk kuidagi pensionirahade väljamaksmisega seotud?
  • "Forevar"
    Märkasin, et LHV debt/equity on korraliku hüppe teinud.


    Kaevasin andmetes ja ei hammusta läbi, millest see tulnud on. On see ehk kuidagi pensionirahade väljamaksmisega seotud?


    Ilmselt mitte, sest nagu näha, oli see juba eelmisel aastal üles hüpanud...
  • Vt nende viimast arunnet, lk 31:
    https://nasdaqbaltic.com/market/upload/reports/lhv/2021_q2_et_eur_con_00.pdf
    "2020. aasta juunis tegi LHV Pank 250 miljoni euro suuruse
    pandivõlakirjade eduka esmaemissiooni, mis oli suunatud
    rahvusvahelistele investoritele. 5-aastases emissioonis osales 31
    institutsionaalset investorit ning intressiks kujunes 0,12%. LHV
    Panga poolt sooritatud emissioon oli esimene esmaemissioon
    peale COVID-19 kriisi algust. Emissioon sai Aa1 reitingu
    Moodys’lt ning noteeriti Dublini börsil.
    2020. aastal kaasas Pank Euroopa Keskpanga poolt pakutavast
    TLTRO III programmi kaudu 200 mln euro ulatuses negatiivse
    intressiga vahendeid."

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon