Börsipäev 14. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 14. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Ühendriikides võitlesid aktsiaturu indeksid päeva alguses küll plussi ja miinuse vahel, kuid võim jäi lõpuks siiski müüjate kätte, kes juhtisid S&P 500 sulgumise ajaks sessiooni põhja (-0,8%). Kui maikuu kolmandast nädalast alates on igat väiksemat langust kasutatud ostuvõimalusena, muudab kasvanud negatiivne momentum pulle tõenäoliselt hetkel ettevaatlikumaks kuniks tuntakse, et õhk on puhtam ja jalgealune kindlam. Euroopas sulgus Stoxx 600 -1,8% langusega, mis teeb viimase nelja börsipäeva kaotuseks -5,6%.

  Veidi rohkem kui nädala pärast toimuva Suurbritannia rahvahääletuse eel avaldati eile kolm värskemat küsitlust, mis näitasid jätkuvalt nende ülekaalu, kes sooviksid Euroopa Liidust välja astuda. 10-13. juunil läbi viidud ICM-i telefoniküsitluses soovis ELi jääda 45% ning lahkuda 50%. Samal perioodil korraldatud online küsitluses olid vastavad osakaalud 44% ja 49%. Times/YouGovi küsitluses oli lahkujate protsendiks 46 ja ELi jäämist pooldavate inimeste osakaaluks 39%. Kuigi EList eraldumist eelistavate osakaal on viimasel ajal suurenenud, näitab ajalugu, et hääletamise päeval kipub senise poliitilise seisu säilimist soosivate inimeste arv oluliselt kasvama.  Pöörates pilgud tänasele börsipäevale, siis peamise fookuse all saab olema USA maikuu jaemüük, mis peaks analüütikute konsensuse kohaselt kasvama autosid ja kütust arvestamata neljandat kuud järjest (MoM 0,3% vs 0,6% aprillis). Euroopas jälgitakse eurotsooni aprilli tööstustoodangut, mis on siiani avaldatud suuremate riikide puhul kujunenud oodatust paremaks.

  10.00 Hispaania inflatsioon (mai lõplik)
  10.30 Rootsi inflatsioon (mai)
  11.30 Suurbritannia inflatsioon (mai)
  12.00 Eurotsooni tööstustoodang (aprill)
  13.00 USA väikefirmade kindlustunde indeks (mai)
  15.00 Brasiilia jaemüük (aprill)
  15.30 USA jaemüük (mai)
  17.00 USA ettevõtete varud (aprill)
 • Jaapani valitsuse võlakirjaturul ei tehtud Fitchi ähvarduse peale teist nägu ka, kui 10a võlakirja yield suruti uude põhja
 • Hispaania alusinflatsioon jäi mais püsima 0,7% peale
 • Energiat, toitu, alkoholi ja tubakat arvestamata püsis inflatsioon Suurbritannias 1,2% peal, jäädes analüütikute prognoosile 0,1pp võrra alla.
 • Eurotsooni tööstustoodang kasvas aprillis MoM 1,1%, ületades konsensuse 0,8% prognoosi. Mullusega võrreldes suurenes toodang 2,0% (oodati 1,4%).

 • Kõrgest riskikartlikkusest annab hästi aimu BofAMLi globaalsete fondijuhtide küsitlus, mille kohaselt hoiti juunis 5,7% varadest rahas (5,5% mais) - enim alates 2001.a

 • USA jaemüük kasvas autosid ja kütust arvestamata ootuspärased 0,3% võrreldes aprilliga

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon