Börsipäev 23. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 23. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • USA aktsiaturgude indeksid lõpetasid kolmapäeval erisuunaliste liikumistega, näitamata seejuures olulist reaktsiooni FEDi veebruari istungi protokollile. Marginaalse muutusega sulgus Euroopas ka Stoxx 600 indeks, kus suurima tõusu saavutasid Glanbia +6.9%, Unilever +5.7%, thyssenkrupp +4.6%, Capita +4.6%, UBM +4.5%. Suurima müügisurve alla jäid Weir Group -8.9%, Indivior -6.6%, Hays -6.5%, Banco BPM -4.2%, BPER Banca -3.8%.

  Föderaalreservi rahapoliitika komitee viimase istungi protokollist selgus, et mitmete FOMC liikmete arvates oleks sobilik jätkata intressimäära tõstmist üsna pea juhul kui inflatsiooni ja tööturgu puudutav konjunktuur vastab nende jooksvatele ootustele või osutub arvatust tugevamaks. Mõnevõrra hägustas FOMC seisukohta tervikuna seik, et paralleelselt hindasid mitmed liikmed tagasihoidlikuks riski stsenaariumi puhul, kus töötuse määr peaks vajuma praegusest tasemest oluliselt madalamale ning tekiks märkimisväärne inflatsiooniline surve. Ühtlasi hindas enamik FOMC liikmetest fiskaalpoliitika võimalike muutuste ja ajastuse osas ebakindlust kõrgeks.

  Enne protokolli avaldamist oli investorite arvates intressimäära tõstmise tõenäosus märtsis 34-36% ning samale tasemele jäi ootus püsima ka pärast täiendava info avaldamist. Tõenäolisemaks peetakse kergitamist kas mai või juuni istungil, mis peaks olema kooskõlas FEDi nägemusega.

  Nädal jätkub täna Saksamaa tarbijate ning Prantsusmaa ettevõtete veebruarikuu kindlustunde indeksitega, millele lisaks võiks huvi pakkuda USA esmased töötu abiraha taotlused ja Kansase töötleva tööstuse veebruarikuu aktiivsusindeks.

  09.00 Saksamaa neljanda kvartali lõplik SKP
  09.00 Saksamaa tarbijate kindlustunde indeks (märts)
  09.45 Prantsusmaa töötleva tööstuse ettevõtete kindlustunde indeks (veebruar)
  11.00 Itaalia jaemüük (detsember)
  15.30 USA esmased töötu abiraha taotlused
  15.35 FEDi Lockhart esineb kõnega
  18.00 USA Kansas City FEDi töötleva tööstuse küsitlus (veebruar)
  20.00 FEDi Kaplan esineb
 • Saksamaa tarbijate kindlustunde indeks on märtsis alanemas -0,2 punkti võrra 10,0 punktile, mis on veidi nõrgem kui oodatud 10,1 punkti, kuid jääb ajalooliselt jätkuvalt kõrgeks.

 • Pullide osakaal kasvas USA väikeinvestorite seas sel nädalal 33% pealt 39%le, karude osakaal jäi stabiilseks 32%le ning neutraalne osakaal langes 35%lt 29%le

Teemade nimekirja