Investeerimiskonto 2 küsimust

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • 1) Kui hetkel oman aktsiaid tavakontol ja tahan investeerimiskonto süsteemile üle minna, siis kas on võimalik kuidagi aktsiaid ka sinna kanda või pean tavakontolt müüma ja investeerimiskontolt tagasi ostma kui tahan neid üle viia?

  2) Investeerimiskontol käib kasumi maksustamine sisse-väljamaksete järgi. Kui ma näiteks tavakontol kannan raha peale, ostan Eesti aktsiaid, saan dividende ja müün aktsia täpselt sama hinnaga maha, siis maksunõuet ei teki, sest Eesti aktsiate dividendid on tulumaksuvabad, aga kui investeerimiskontol sama tehingu teen tuleb väljamakse dividendide võrra suurem. Kuidas siis on maksustamisega?
 • Hei!

  1) Kahjuks ei saa. Mul istuvad endise tööandja aktsiad, mis läbi töötajate aktsiaprogrammi sain ja kui need ära tulemise eel oma kontole üle tõin siis paraku neid investerimiskontole deklareerida ei saanud. Kuigi internetipangas palusin need küll investeerimiskontole panna, siis müües pean need kahjuks eraldi deklareerima nii öelda tavakonto süsteemis.

  2) Dividendid, millelt tulumaks on juba välja maksnud ettevõtte poolt makstus, lähevad investeerimiskontol arvesse sissemaksena, ehk et nii sissemaksed ja väljamaksed oleks endiselt võrdsed ja topelt ei maksustata.
 • tekkis ka küsimus tulumaksu osas, kuna ei saa tõesti aru, mis hetkel ja kui palju maksma peab. Olen investeerimiskonto süsteemist saanud aru nii, et tulumaksu ei pea teenitud tulult tasuma seni, kuni investor seda raha kasutusele ei võta, vaid investeerib seda edasi. Mul on enda kui eraisiku nimel investeerimiskonto, kus hoian Eesti ettevõttete väärtpabereid. Sel kevadel laekus kontole dividende kolmest firmast, nendest Sadama ja Kaubamaja omad laekusid kahes osas koos vahepealse reaga "kinnipeetud tulumaks"; Silvanolt tulid dividendid ühes osas ilma tulumaksu kinnipidamata. Kas keegi viitsib seletada:
  1) miks SFG divikatelt maksu kinni ei peetud, ja vastupidi miks peeti maksud kinni teistelt, kuigi ma ei ole need kontolt välja kandmud?
  2) miks makstakse dividendid kahes osas ja mida tähistab nende juures 14/86 ja 20/80?
  3) olen foorumist lugenud, et mingitel juhtudel tuleb dividendi maksjale anda teada, et tegemist on investeerimiskontoga. Kas sellest sõltub maksukohustus?

  Aitäh. Maksude teemas orienteerun üsna kehvasti, eriti viimase kahe valitsuse ajal :)
 • Mul ka küsimus :)
  Kui investeerimiskonto alt on ostetud võlakiri ja emitent on informeerimata , et see on investeerimiskonto
  (mis tähendab siis seda , et kupongi makselt läks kohe maha ka tulumaks)
  Kas siis juba tulumaksustatud kupongimakse võiks ka nimetada nõ sissemakseks ?
 • Pick955
  Mul ka küsimus :)
  Kui investeerimiskonto alt on ostetud võlakiri ja emitent on informeerimata , et see on investeerimiskonto
  (mis tähendab siis seda , et kupongi makselt läks kohe maha ka tulumaks)
  Kas siis juba tulumaksustatud kupongimakse võiks ka nimetada nõ sissemakseks ?


  Jah

Teemade nimekirja