Börsipäev 29. mai - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 29. mai

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Pikema nädalavahetuse eel polnud Ühendriikides turuosalistel väga huvi hakata positsiooni võtma, mis väljendus indeksite külgsuunas liikumises ning selle aasta kõige madalamas käibes, kui vaid 5,2 miljardit aktsiat vahetas omanikku vs 6,7mld keskmiselt mais. Esmatarbekaupade sektori aktsiad olid tõusjate nimekirja eesotsas osalt tänu Costco oodatust parematele tulemustele, energiasektori ettevõtteid toetas reedel WTI nafta 1,8% kosumine 49,8 dollarile pärast neljapäevast kukkumist.  Euroopas sulgus Stoxx 600 reedel -0,2% madalamal, millega jäi indeks nädala lõikes nulli. Suuremateks tõusjateks olid reedel Spirax-Sarco Engineering +8.5%, Informa +5.8%, Capita +4.3%, Mediaset +4.2%, GVC Holdings +3.8%. Langust vedasid Petrofac -9.7%, Natixis -5.5%, Amundi -4.1%, Marine Harvest -4.1%, Amadeus IT Group -4.0%.

  Kuigi Ühendriikide esimese kvartali majanduskasv korrigeeriti 0,7% pealt 1,2%le, mis ületas analüütikute 0,9% ootust, siis erilisi emotsioone see turuosalistes esile ei kutsunud. Korrigeerimine tulenes peamiselt ettevõtete arvatust suurematest arenduskulutustest, kuid kuna paralleelselt avaldatud kestuskaupade aprilli tellimused valmistasid pettumuse, siis väljavaade teise kvartali investeeringutele osutus pehmemaks ning tõi analüüsimajade jooksva kvartali SKP kasvuootust allapoole. Atlanta FED korrigeeris oma sisemajanduse kogutoodangu mudelis teise kvartali kasvuprognoosi 4,1% pealt 3,7%le, arvestades ka nädala esimeses pooles avaldatud kinnisvarastatistikat.  Nädal algab börsidel väga vaikselt, sest nii Londoni kui ka New Yorki väärtpaberiturud on pühade tõttu suletud ning majandusuudistest selguvad vaid Hispaania jaemüügi aprilli muutus ning eurotsooni aprilli rahapakkumise statistika.

  10.00 Hispaania jaemüük (aprill)
  11.00 Eurotsooni rahapakkumise ja krediidi statistika (aprill)
 • Hispaania jaemüügi aastane kasv kiirenes aprillis 1,3% pealt 1,8%le, ületades analüütikute 1,2% ootust
 • Eurotsoonis jätkus aprillis stabiilne krediidi vool, kui majapidamistele väljastatud laenude maht kasvas YoY 2,4% (sama, mis märtsis) ning väljaspool finantssektorit tegutsevatele firmadele väljastatud laenud suurenesid kuiselt 12mld euro võrra, mis tegi aastaseks kasvuks 2,4% (märtsis 2,3%).


  Väljaspool finantssektorit tegutsevatele euroala firmadele väljastatud laenude kogumaht (miljonit eurot)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon