Balti turud (OMXBaltic)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Septembrikuu on toonud balti turule päris põneva pöörde. Karud on lähti pääsenud ja turgu veidike allapoole toonud. Ise oleks oodanud, et müüakse kohe bidi (kiire langus) aga hetkel sellist agresiivset müüki pole märganud. Aktsiad, mis on tublisti langenud, neid pullid vaikselt alt juba ostavad aga keegi ei hakka veel askist võtma (PTR1L). Samas vaadata juba langenud aktsiaid siis nende ask suht hõre (GRD1R) ja ausalt öelda, siis neid müüagi väga keeruline. Aga aeg ajalt ikka mõni karu tahab mõõtu võtta (SAB1L). Ilmselt on hetkel juba hilja lühikeseks müüa. Pigem oodata veel turgu allapoole ja osta vaba kapitali eest odavalt juurde (OEG1T). Samas ootan põnevusega kuna karud jõuavad SFG1T ja LHV1T kallale.

 • lindprii
  Ilmselt on hetkel juba hilja lühikeseks müüa.

  meil on mingi teenusepakuja, kes pakub lühikeseks müümise võimalust?
 • Meil aktsiaid laenata ei saa. Seega balti kontekstis tähendab see seda, et kui sa omad aktsiaid siis saad müüa lühikeseks. Panustades langusele. Kui hind languenud võtad pika positsiooni madalama hinnaga tagasi. Proffit.
 • lindprii
  Meil aktsiaid laenata ei saa. Seega balti kontekstis tähendab see seda, et kui sa omad aktsiaid siis saad müüa lühikeseks. Panustades langusele. Kui hind languenud võtad pika positsiooni madalama hinnaga tagasi. Proffit.

  ära ikka sellist kelbast ka oma lolli jutu toetuseks postita. Uuri järgi, mida aktsia lühikeseks müümine tähendab. Praegu sa räägid lihtsalt positsiooni likvideerimisest, mitte lühikeseks müümisest.
 • Pikaks - idee teenida raha tõusval turul
  Lühikeseks - idee teenida raha langeval turul

  Kui pikaks nimetatakse strateegiat osta madalalt ja müü kõrgelt.
  Kuidas siis nimetatalse vastupidist strateegiat, müü kõrgelt ja osta madalat?

  Kui öelda sulgen pika positsiooni, siis see ei anna infot selle kohta, et soovin sama aktisat alt odavamalt osta.
 • Jeerum. Piinlik pole? Loe natuke investopeediat või midagi, praegu proovid mingeid oma definitsioone anda asjadele mis on ammu ja väga konkreetselt teisiti defineeritud. Short selling
 • Bloombergis oli artikkel: Latvia Probes Multiple Unnamed Banks Over North Korea Ties
  Latvia is looking into connections between several unnamed local lenders and a Turkish company sanctioned by the U.S. for attempting to supply North Korea with weapons and luxury goods.
  Already grappling with the closure of its No. 3 lender and bribery charges against its central bank governor, the latest allegations stem from Oct. 4 action by the Treasury Department against SIA Falcon Group, which has an entity in Latvia. The U.S. froze its American property and interests, and prohibited citizens from dealing with it.
  Attempts to reach Falcon’s offices in Riga by phone revealed the lines had been disconnected. No one was able to comment at its Istanbul location.
  “We’ll have a strategic analysis and the security police will be involved,” Ilze Znotina, director of the Financial Intelligence Unit, said Monday in an interview, declining to identify the banks that held accounts for Falcon.


  Viimastel aastatel:
  * Ukio Bankas moratoorium
  * ABLV pankrott ja USA sanktsioonid
  * Dankse Bank AML probleem
  * Versobank AML probleem ja krediidiasutuse tegevusluba tühistatud, pank suletud
  * Läti keskpanga juhil altkäemaksu võtmise kahtlus

  Pole just ilus uudisvoog.
  SAB1L ja LHV1T on pikemat aega aktsiahinna osas paigal püsinud. Arvan, et teatud AML-discount on hindadele sisse kaubeldud. Kui nüüd Lätist veel mingeid AML uudiseid tuleb, siis on raske argumenteerida, et tegemist on üksikute ja isoleeritud kaasustega.

Teemade nimekirja