Admiral Markets võlakirjad - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Admiral Markets võlakirjad

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Admiral Markets emiteerib võlakirju (märkimine kuni 19.detesember 2017).
  Lühidalt:
  *10a lunastustähtaeg
  * 8% intress (makstakse 2x aastas).
  Avaldage arvamust, kas ostate või hoiate eemale?

  Äripäeva artikkel

  Prospekti kokkuvõte eesti keeles

 • Ei saa aru, milleks nii hästi kapitaliseeritud ja likviidne ettevõte vajab finantseerimist (vt. bilanssi).
 • Miski ei garanteeri, et see lähebki mingi jura katmiseks. Äripäeva esikaane pöördel räägitakse regulatiivsetest kuludest, 3-kordsest kasvust, blokiahelast jms. Muidu iseenesest on tegu tubli ettevõttega. Rääkitakse ka aktsiate emiteerimisest tulevikus, mis vihjab omaniku exiti plaanidele või siis lihtsalt sellele, et börsil olla on pop. Tubli töö börsilt, kui suudetakse murda ettevõtete seas hirme ja eelarvamusi ja lihtsalt populariseerida börsile tulekut.
 • Prospektist:

  2016. aastal moodustas tulu grupi teistele ettevõtetele osutatud teenuste
  eest kogu Emitendi müügitulust 76,0%

  Grupi liikmetest on Emitendile tähtsaimad partnerid AM UK Ltd. ja tehniliste
  lahenduste seisukohast Runa Systems. Võttes arvesse, et Emitendi suurema
  osa käibest moodustavad teenused grupi teistele ettevõtetele, mille seas
  AM UK Ltd. omab suurimat kliendibaasi, siis juhul kui AM UK Ltd. ja/või tema
  filiaalide teenused on häiritud või lõpetatakse, võib Emitendi töökoormus
  ajutiselt langeda sellisel määral, et võib omada märkimisväärset mõju
  Emitendi finantsseisundile.

  *****

  Prospekti koostamise ajal on teatavaks saanud Ühendkuningriikide
  otsus Euroopa Liidust lahkumise kohta. Kuna AM UK Ltd. on
  Ühendkuningriikides registreeritud ja omab sealset tegevusluba,
  võib Ühendkuningriikide lahkumine Euroopa Liidust mõjutada
  Emitendi äritegevust. Võimaliku mõju suurus selgub Euroopa
  Liidu ja Ühendkuningriikide läbirääkimiste käigus, kuid juhul, kui
  finantsteenuseid pakkuvatel ühingutel pole enam lubatud oma
  Ühendkuningriikides omandatud tegevusloa alusel teenuste
  osutamine Euroopa Liidu ühtsel turul, võib Emitent olla sunnitud oma
  äritegevuse ümber korraldama.

 • Kopeerin siia ka:
  Sander Pikkel
  sergeii
  Admiral Markets pakub ka võlakirju

  Alates tänasest saab märkida Admiral Markets AS-i allutatud võlakirju. Pakutavate võlakirjade arv on 50 000. Ühe võlakirja märkimishind on 100 eurot.

  LHV kliendid saavad märkimises osaleda kas kliendikontorites või internetipangas jaotuses "Raha kasvatamine" -> "Väärtpaberite märkimine". Märkimine on avatud 8. detsembrist kuni 19. detsembrini 2017. a kuni kella 17:00-ni. Tehingu väärtuspäev on 28. detsember 2017. a.
  Börsiteade vastavate lisadega.
 • _l_
  Prospektist:

  2016. aastal moodustas tulu grupi teistele ettevõtetele osutatud teenuste
  eest kogu Emitendi müügitulust 76,0%  Tõid lihtsalt ühe riski välja, või mida sa sellega öelda tahad?

 • Tõin riski mis on mu arvamusel kõige suurem.
 • Mida siis arvata sellest, et LHV hoopis plaanib laieneda UK-sse?

  FX turul ilmselt konkurentsi mõistes see suurt tähtsust ei oma. Sest kõik suurimad tegelevad samade probleemidega. Ja ega finantsteenused UK-s ja Euroopas osutamata jää. Ja selleks, et UK-st ära kolida, peab päris palju pisikesi asju enne juhtuma. Brexit on risk võimaliku kontori kolimise kulude ja juriidika ümber korraldamise tõttu.

  Minuarust on suurim risk FX brokerite puhul ikkagi hedgemata positsioonid ja exposure. Ja teisena AML ja siit edasi omanike risk jne.
 • wise
  Mida siis arvata sellest, et LHV hoopis plaanib laieneda UK-sse?


  Mu arust on vahet, kas "UK-sse laienemine" või "kõige suurim klient on UK firma, mis kulub AM omanikudele".

  1. Brexit. Oleks lunastustähtaeg paar aastat, ma võib olla julgeksin seda võlakirja võtta. 10a tähtajaga see paber on mu jaoks liiga riskantne.

  2. UK firma võib ju ülehomme teenuseid ostma sama omanikudele kuuluva kolmanda firma käest.
 • Head investeerimishuvilised,

  Kommenteeriksime siinkohal foorumis tõstatatud küsimust kapitali kasutamise osas. Reguleeritud investeerimisühinguna oleme kohustatud arvutama riskipositsioone ning hoidma sellele vastavalt omavahendeid. 2017. aasta esimese poolaasta lõpu seisuga oli meie koguriskipositsioon ligikaudu 93 miljonit ning kapitali adekvaatsus 22.9%. Kliendibaasi ja kauplemismahtude kasvuga seoses suureneb ka meie riskipositsioon ning kapitali adekvaatsuse säilitamiseks vajame täiendavaid omavahendeid. Allutatud võlakirjaemissiooniga kaasatud vahendeid saame arvestada Tier 2 omavahendite hulka ning sellest lähtuvalt on emissiooni otsene eesmärk ärimahtude kasvu finantseerimine. Tänasel päeval näeme head potentsiaali orgaanilise kasvu jätkumiseks kõikidel turgudel, kus me hetkel aktiivselt tegutseme.

  Parimate soovidega,
  Admiral Markets AS
 • Admiral Markets AS
  Kliendibaasi ja kauplemismahtude kasvuga seoses suureneb ka meie riskipositsioon ning kapitali adekvaatsuse säilitamiseks vajame täiendavaid omavahendeid. Allutatud võlakirjaemissiooniga kaasatud vahendeid saame arvestada Tier 2 omavahendite hulka ning sellest lähtuvalt on emissiooni otsene eesmärk ärimahtude kasvu finantseerimine. Tänasel päeval näeme head potentsiaali orgaanilise kasvu jätkumiseks kõikidel turgudel, kus me hetkel aktiivselt tegutseme.


  Kas te plaanite kunagi ka aktsiad (Tallinna) börsil noteerida?
 • Aktsiate emiteerimine on kindlasti üheks võimaluseks, mida kaalume teiste alternatiivide kõrval edaspidise kasvu finantseerimiseks.

  Eelnevalt on foorumikasutajad tõstatanud ka küsimuse seoses Suurbritannia võimaliku eraldumisega Euroopa Liidust, mis võib negatiivse stsenaariumi korral tähendada piiranguid finantsteenuste osutamisel piiriüleselt. Oleme selle riski realiseerumiseks valmis ning võimalike variantidena kaalume sellises olukorras jaeklientide teenindamist läbi litsenseeritud ettevõtete Admiral Markets ASi või AM Cyprus Ltd. Lisaks oleme valmis taotlema litsentsi mõnes kolmandas Euroopa Liidu riigis, näiteks Saksamaal, kus seni oleme tegutsenud filiaalina. Pikemalt on võimalik lugeda prospekti leheküljelt 50.

  Parimate soovidega,
  Admiral Markets AS
 • Äripäev ja investor Toomas on Admiral Marketsist hea ülevaate kirjutanud.

  "Mis mulle Admiral Marketsi tagamata ja allutatud võlakirja puhul kohe silma torkas, oli intress, mis ületab mu portfellis oleva LHV kui ka Inbanki oma – kaheksa protsenti on magus näitaja. Eks võlakiri olegi selline laisk raha, et intress tiksub ja väga palju oma pead selle üle murdma ei pea."
 • Kas see nüüd ei ole läbikukkumine? Märkimise tulemused siin.
  Ehk oleks viisakas olnud märkimine üldse tühistada?
 • Me oleme jah harjunud 5-kordse ülemärkimisega siinpool sood : )

  Ju siis rahvas ei usu peo kestvusesse?
 • Et spekulatiivselt riski võtta on 8% intressi liiga vähe.
 • ttrust
  Et spekulatiivselt riski võtta on 8% intressi liiga vähe.


  Raha on BTC all kinni ju!
 • Madis Müür oma blogis pakkus välja kihlveo, et Admiral Marketsi kliendid kaotavad 98%+

  Pakun välja, et kasiinos on ka paremad väljamaksed, aga ei reklaamita vähemalt pereemadele kindlat lisateenimisvõimalust. Selline asi peaks olema kriminaalne!. Ässitama pereemasi mängima, kel väiksed lapsed kodus!

  Kasiino vähemalt reklaamib end meelelahutusvõimalusena
  Ja seal tehakse kauplemistreeningud, kus lausa mentorid!!! Võiks ju olympicus ka treeninguid teha ruleti peal-martingale süsteemid, fibonacci jada...
 • ma ei saa hästi aru, kas pühade stress on mõnele halvasti mõjunud või on piss niisama pähe löönud...
  võin ka välja pakkuda, et alko-, tubaka- ja kasiino ettevõtted on tunduvalt rohkem elusid rikkunud kui forexiga kauplevad keskkonnad
 • privador
  Madis Müür oma blogis pakkus välja kihlveo, et Admiral Marketsi kliendid kaotavad 98%+

  Pakun välja, et kasiinos on ka paremad väljamaksed, aga ei reklaamita vähemalt pereemadele kindlat lisateenimisvõimalust. Selline asi peaks olema kriminaalne!. Ässitama pereemasi mängima, kel väiksed lapsed kodus!


  Madis Müür:

  "Investeerimine on positiivse summa mäng, ei pea teemast palju teadmagi, lihtsalt investeerid mõnda hajutatud madalate kuludega fondi või ostad kinnisvara ja on küllaltki väike tõenäosus, et näiteks kümme aastat hiljem miinuses oled. Lühiajaline kauplemine valuutade, aktsiate tuletiste ja toorainetega on aga teenustasude tõttu negatiivse summa mäng."

  Kas investeerimine ei ole siin reklaamitud nagu pereemadele kindlat lisateenimisvõimalust? :)
 • Ja seda väidab pookerimängija ja järjekordne finantsnudist, kellele isegi LHV ei andnud kodulaenu. Just sellest hetkest kunagi lõpetasin blogi lugemist. Sõna "pätt" seletus sõnaraamatus ongi "kindla töö- ja elupaigata inimene". :-) Vahe mingi Olympicu OlyBetiga kindlasti on, et kasumi võimalused ja põhjused peavad olema täiesti erinevad. Kriisi ajal olen ise proovinud kaubelda ja sain kogemust ja ülevaadet, aga ühel hetkel lõpetasin, kui tekkis hea võimalus kohalikul börsil. :-) Tulin lõpuks järeldusele, et pidevalt teenida on võimalik, aga selleks on vajalik väga teaduslik suhtumine ja aeg, seda keegi ei varja.

  Toidukauplustes üle poole toodangust on tervisele väga kahjulik, kas nüüd tohib toiduainete ja jookide tootjate aktsiatest ka loobuda eetilisel või moraalsel põhjusel?

  Hetkel on terve linn Eesti Loto reklaame täis, vaikeste tahtedega hoiatust ei näe ega loe keegi, riik on selle kompanii algaja ja omanik, aga kuskil ei ole kirjet, mis on tegelik võiduvõimalus, arvuta ja mõtle ise. Pettus on igal pool, kui keegi ei ole märganud.

  Oman.
 • privador
  Pakun välja, et kasiinos on ka paremad väljamaksed, aga ei reklaamita vähemalt pereemadele kindlat lisateenimisvõimalust.

  Sou? Tahaks Nanny State'i mis jumala eest inimestel enda raha ise põletada ei laseks? Keegi kes käest kogu aeg hoiaks ja muretseks täiskasvanute isiklike valikute õigsuse pärast.
 • Selge see, et Admirali kliendid kaotavad 98% oma rahast. Privador, kui sa pidasid klientide all silmas võlakirjaomanikke, siis see kaotamise tõenäosus on pigem kusagil 30% - 40% vahel, tegu on pmst junk bondiga ning tema reiting on mitte rohkem kui CCC. Lisaks on ta veel allutamata ja tagamata. Aga sellest hoolimata IMO on Admirali bond riskivabam paigutus, kui see värk, mis toimub krüptoraha ümber.
 • Täpsustuseks, ma pidasin silmas ikkagi seda, et Admirali klientidest kauplemises võitvad, st vähemalt 100 tehingut aastas ja vähemalt €30k cashoute aastas (kumbki pole kauplemises mingi eriline number) on väga tõenäoliselt alla 2% ja selle peale olen valmis ka sümboolse €1k peale kihla vedama. Ülejäänud pigem tiksuvad seal miinust, sest see valdkond on vägagi konkurentsitihe. Paari raamatu, artikli ja koolituse pealt on väga ebatõenäoline võitvaks kauplejaks saada omal käel 1-2h päevas tegeledes töö kõrvalt, kuigi Admirali reklaamitegevus (kauplemise promomine koduperenaistele jne) üritab väita vastupidist. Just see olukorra reaalsusest oluliselt paremas valguses näitamine ja niimoodi kiire raha jahtijate kaotuste pealt teenimine on eetiliselt küsitav tegevus ja see ka ajendas minu blogiposti.
 • Illustreerimaks madise juttu, siis siin näide sellest, kuhu raha läheb :). Üks admirali portfelli tracker ehk et, kuidas raske vaevaga tehtud töö lõpuks õhku lendab ja maja raha teenib. Manuaalsed tehingud 05/2015.a kuni 02/2016. Kuni 400 tehingut olid sisuliselt 98,5% win rate. Lõpuks üks vale treid volatiilsetel aegadel ja ongi kõik. Konkreetsel portfellil oli tagatiseks vahemikus ca 10K. Sai kaotatud aastaga teenitud kasum, mis suurusjärgus oli väga väike, aga nähtud vaev võttis klombi kurku.

 • Kas LHV trader'iga oleks olnud teine pilt? :)
 • Soovime tänada kõiki investoreid, kes otsustasid võlakirjaemissioonis osaleda! Kaasatud kapital toetab meie järgmiste aastate kasvueesmärke. Emissiooni maksimaalse mahu seadmisel juhindusime regulatiivsetest piirangutest Tier 2 kapitalibaasi kasutamisel ning tegu oli maksimaalse ülempiiriga, mida saaksime omavahendite hulka arvestada. Ka väiksem märkimissumma toetab meie ärimahtude kasvu ning seetõttu ei olnud emissiooni tühistamine mõistlik. Usume, et käesolev emissioon ei jäänud Admiral Marketsile viimaseks avalikuks või suunatud kapitali kaasamiseks.

  Finantsinstrumentidega kauplemine on tugevalt reguleeritud ning hästi väljakujunenud tegevusharu. Võimendusega tuletisinstrumentidega kauplemine hõlmab endas kõrgemat riski ning ka kauplejate tuluootus on võrreldes passiivsete investeerimisstrateegiatega oluliselt kõrgem. Vastavalt MiFIDi direktiivile informeerime kõiki investoreid võimalikest riskidest ning kutsume oma kliente üles seadma endale selgeid investeerimiseesmärke ja kehtestama kauplemisdistsipliini. Võrreldes tavapäraste online-kauplemisteenuste pakkujatega paneme suurt rõhku enda klientide koolitamisele ja teavitamisele.

  Soovime kõigile rahulikke jõule ning loodame ka järgmisel aastal taas finantsturgudel kohtuda!
  Admiral Markets AS
 • Soovin edu.
  Turu usalduse võitmiseks on nüüd väga oluline hoida häid investorsuhteid ja loomulikult jätkuvat edukat tegutsemist.
 • _l_
  Kas LHV trader'iga oleks olnud teine pilt? :)


  Nii Traderi kui Brokeriga oleks olnud jah teistsugune pilt. Vaja oli MT4 tuge, sest LHV broker on minuarust Saxo white label ja väga puine. IB (LHV Traderi) puhul on väga palju kohmakat (eriti mobiiliplatvormil), millega ma ei suutnud valuuta puhul mitte kuidagi harjuda. Admirali speread oli samuti üks turu väiksemaid 0,8 bps. Aga kokkuvõttes valuuta ja MT4 hulludele on Admiral täiesti OK, kuid ma soovitan ise ActivTradesi - ülihea teenindus ja turu madalaim fix spread.
 • Kas keegi on veel märganud, et Swedbanki erakliendi konto alt ei saa Admiral Marketsi võlakirju juurde osta ega müüa? Teab keegi põhjust?
 • edgarD
  Kas keegi on veel märganud, et Swedbanki erakliendi konto alt ei saa Admiral Marketsi võlakirju juurde osta ega müüa? Teab keegi põhjust?

  Swedi veebilehel on Balti võlakirjadest saadaval ainult Balti riikide 100% omanduses kraam. Esita pangale päring. Kui teada saad, et miks muud kraami pole, pane palun siia kirja.
 • ttrust
  edgarD
  Kas keegi on veel märganud, et Swedbanki erakliendi konto alt ei saa Admiral Marketsi võlakirju juurde osta ega müüa? Teab keegi põhjust?

  Swedi veebilehel on Balti võlakirjadest saadaval ainult Balti riikide 100% omanduses kraam. Esita pangale päring. Kui teada saad, et miks muud kraami pole, pane palun siia kirja.


  Selline vastus siis Swedbanki esindajalt:
  Tänan Teid kirja eest.
  Admiral Markets võlakirju saab Swedbankis osta/ müüa maaklerite kaudu ja selleks saate eraisikuna sõlmida Finantsteenuste Raamleping.
  Finantsteenuste Raamlepingu sõlmimiseks palun saatke vastavasisulise pangateate.
  Finantsteenuste Raamlepingu kaudu tehingu teenustasu on 0.2% minimaalset 30 eurot.
 • Aga otsest vastust küsimusele miks nii teevad, ei antud.
 • Kui see tundub liiga kallis, siis LHV-s saab neid võlakirju osta otse internetipangast. Teenustasu 6 eurot + 0.2% tehingu mahust. Ja Balti võlakirjade hoidmine on meil tasuta.
 • Praegu pakutakse nominaalist madalamalt ja seda enne intressimakset.
  Või ongi käes olukord, et intressimakset ei tule ja kaputt?
 • velvo
  Praegu pakutakse nominaalist madalamalt ja seda enne intressimakset.
  Või ongi käes olukord, et intressimakset ei tule ja kaputt?


  Võlakirjade intressimäär on 8% aastas; intresside arvestuse aluseks on 30-päevane kalendrikuu ja 360-päevane kalendriaasta (30/360);

  intressid makstakse välja kaks korda aastas. Intressimaksete päevad on iga aasta 28. juuni ja 28. detsember.
 • Nominaalile lisandub veel kogutud intress, mis praegu on ~1,76%. Imet ei juhtunud, nagu see oli LHV ja Inbank paberitega. Mõned tahavad nüüd väljuda.
 • Kas ma olen ainuke "loterii võitja", kes on täna saanud nende käest eraisiku investeerimiskontole tulumaksu võrra vähem intresse?

  Maksekohustuse edasi lükamise avaldus oli omal ajal ilusti esitatud ja nende poolt kinnitatud. :/
 • Sain täissumma, aga avaldust esitasin paar nädalat tagasi.
 • Sain samuti täissumma ja avaldus sai tehtud juba märkimise ajal.
 • Kui poole mängu pealt (järelturult) võlakirju soetatakse läbi invest konto, kas siis tekib tulumaksu edasilükkamise kohustuse võimalik peale avalduse esitamist samamoodi?
 • ikka jah, seal pole vahet, kas võsid IPOlt või järeltutult
 • _l_
  Kas ma olen ainuke "loterii võitja", kes on täna saanud nende käest eraisiku investeerimiskontole tulumaksu võrra vähem intresse?

  Midagi läks valesti, esialgselt intress igal juhul pidi laekuma arvele täielikult. Kui ei ole investeerimiskonto, siis kohe pärast võetakse tulumaks eraldi tehinguna.
 • Kus selle avalduse esitamise koht asub? Ei oma ise, aga kui juba siin arutusel on, uuriks välja.
  Googeldamine ei andnud esialgu kiiret vastust.
 • Oleme teadlikud, et mõned AS-i Admiral Markets võlakirjainvestorid, kes kasutavad
  investeerimiskontot, ei ole saanud intressimakset täissummas oma kontole, kuigi nad on täitnud
  vastava avalduse. Ühes koostööpartneritega tegutseme selle nimel, et leida kiire lahendus ja et
  tulumaksu osa kantakse investorite kontole nädala alguses. Oleme personaalselt vastanud klientide
  küsimustele. Vajadusel kirjutage palun ir@admiralmarkets.com. Vabandame tekkinud olukorra
  pärast.
  Tuletame meelde, et tulumaksu edasilükkamiseks tuleb täita vastav avaldus ning järgmise
  intressimakse jaoks palun täitke see vorm: https://admiralmarketsgroup.com/et/application-for-
  receiving-interest-payments
  .

  Parimate soovidega,
  Admiral Markets AS
 • UPDATE:
  Tegu oli ühe koostööpartneri tehnilise küsimusega, mis sai täna lahendatud ning tulumaksu osa kanti täna investorite kontole. Tulumaks ei kuulunud intressimaksetelt mahaarvamisele nendel võlakirjaomanikel, kes tegid eelnevalt taotluse intressimakse saamiseks täissummana oma investeerimiskontole.

  Seega kui soovite tulumaksu edasi lükata, siis järgmise intressimakse jaoks palun täitke see vorm.

  Parimate soovidega,
  Admiral Markets AS
 • Admiral Markets AS
  UPDATE:

  Seega kui soovite tulumaksu edasi lükata, siis järgmise intressimakse jaoks palun täitke see vorm.

  Parimate soovidega,
  Admiral Markets AS


  Kas iga intressimakse jaoks on vaja uuesti avaldus täita või piisab 1-st avaldusest?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon