IBs optioonide ja margin account-ga kogenenud kaupleja konsultatsioon - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

IBs optioonide ja margin account-ga kogenenud kaupleja konsultatsioon

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere!

    Sooviks mõne investor-kauplejaga konsulteerida, kellel on IBs optsioonide ja margin-ga pikem kogemus. Üldiselt baasteadmised on küllaltki korralikud, kuid sooviks mõne strateegia spetsiifilisi aspekte läbi arutada. Suure tõenäosusega on endal õiged vastused olemas, kuid soovin saada mõnelt kogenenumalt kinnitust. Olen nõus antud konsultatsiooni eest maksma - hea meeleag võtaks IB paper tradingu lahti ning vaataks 1h mõned küsimused üle.

    Arvan, et foorumis küsimuste läbi arutamine läheb pikaks, kuid näiteks sissejuhatuseks oleks üks teema USD positsiooni hedgema, kasutades margin laenu ja FXE positsiooni. Ise seal muud suuremat riski ei näe, kui margin intress ning potentsiaalne saamata jäänud tulu, kui dollar tugevneb. Intressikulu peaks saama aga limiteerida, krirjutades FXE positsioonile OFM covered calle. See on tüüpnäide, mille puhul tahaks riskid läbi arutada, et ei ole ise midagi läbi mõtlemata jätnud.

    Kas sooviks keegi konsultatsiooni pakkuda?
  • IB puhul pead arvestama, et optsioonide aegumise päeval panevad 1-2 tundi enne külmalt optsioonid turgu kui realiseerimiseks piisavalt raha arvel ei ole, isegi kui optsioon on OTM, aga võib enne sulgemist rahasse jõuda, st turgu võivad panna mitte need optsioonid, vaid ka suvaliselt kui marginit puudu.
    Kui teed eurokonto, siis võid ju positsioonide ulatuses eurot müüa ja niimoodi selle riski maha võtta. Margini intressi vältimiseks on võimalus müüa näiteks 1 taalasele aktsiale 5-10 strikega putte, saad päris väikse riskiga suure summa cashi kontole.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon