Börsipäev 25. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 25. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Reedel lõpetasid kõik Balti indeksid plusspoolel – Tallinn +0.02%, Riia +0.25%, Vilnius +0.03%.
  Balti põhinimekirjas kujunes 233 tehinguga käibeks 426 tuhat eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 130 tehinguga 310 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 88 tehinguga 100 tuhat eurot.

  Enimkaubeldud aktsia oli Tallinna Sadam (+0.40%) käibega 121 tuhat eurot ning tehingute arvuks oli 60. Tallinna Kaubamaja Grupp (+0.22%) järgnes käibega 69 tuhat eurot ning tehinguid tehti kokku 7. Harju Elekter (+0.39%) aktsiaga tehti 14 (üks plokktehing EUR 5.200 x 5000) tehingut kogumahus 46 tuhat eurot.

  Suurimad tõusjad olid SAF Tehnika (+0.84%, käive EUR 1k), Olainfarm (+0.62%, käive EUR 13k), Vilkyškių pieninė (+0.61%, käive EUR 800). Suurimad langejad olid Ekspress Grupp (-3.79%, käive EUR 100), Merko Ehitus (-1.01%, käive EUR 7k), Rokiškio sūris (-0.76%, käive EUR 1k).

  Täna:
  Tallink Grupp dividend ex-date

  26.06 Grindeks aktsionäride korraline üldkoosolek
  28.06 Silvano Fashion Group aktsionäride korraline üldkoosolek
  29.06 Olympic Entertainment Group aktsionäride erakorraline üldkoosolek

  Eelmise nädala hinnamuutused:
 • OPECi otsus tõsta koos oma liitlastega nafta päevast toodangumahtu miljoni barreli võrra kergitas esimese reaktsioonina Brenti 3,4% 75,55 dollarile ning WTI taset 4,6% 68,58 dollarile, mis omakorda aitas võtta reedel vedurirolli enda peale energiasektori aktsiatel (2,2%) ning juhtida S&P 500 indeks lõpuks 0,2% võiduni. Terve nädala lõikes jätsid kaubanduspinged S&P 500 indeksi siiski -0,9% punasesse ning Nasdaq kaotas -0,7%, olles saavutanud kolmapäeval ajaloolise rekordtaseme. Ka Euroopa nafta- ja gaasitööstuse jaoks oli reedene päev rohkem kui kahe kuu parim, tõugates Stoxx 600 indeksi 1,1% kõrgemale ning aidates leevendada nädala peale kaotust -1,1%le.  Aasia aktsiaturud jätkasid öösel läinud nädala langust koos USA aktsiaindeksite futuuridega, mis kauplesid kirjutamise hetkel -0,5% jagu miinuses. Hiina keskpank otsustas nädalavahetusel langetada oodatult osade pankade jaoks kohustuslikku reservimäära 0,5pp võrra, mis on juba kolmas kärpimine sel aastal ning pakub tariifide vaidluse ajal majandusele 700 miljardi jüaani ehk ca 92 mld euro ulatuses lisalikviidsust, ent ei näi eriti kaasa aitavat optimismi taastumisele börsil, kus Shanghai Composite kaupleb jaanuari tipust ligi -20% madalamal.

  Nädalavahetusel teatas USA rahandusministeerium, et kavatseb piirata Hiina investeeringuid Ühendriikide ettevõtetesse, mida hinnatakse ohuks riigi julgeolekule. Sinna alla käivad näiteks uue tehnoloogiaga sõidukid, robootika ja õhusõidukid. Ühtlasi andis Euroopa Liidu komisjoni volinik Jyrki Katainen mõista, et kui Donald Trump kavatseb realiseerida reedese ähvarduse ning kehtestada Euroopa autodele 20% imporditariifi, jätkab ka EL vastumeetmete rakendamist.

  Tänase päeva keskmes saab olema Saksamaa ettevõtete kindlustunde indeks, mis on olnud languses novembrist alates ning järjekordse sammu madalamale peaks kaasa tooma ka juuni. Ühendriikides hoitakse silma peal maikuu uute majade müügil.

  11.00 Saksamaa ettevõtete kindlustunde indeks (juuni)
  17.00 USA uute majade müük (mai)
  17.30 USA Dallas FEDi töötleva tööstuse aktiivsus (juuni)
 • Erko Rebane
  OPECi otsus tõsta koos oma liitlastega nafta päevast toodangumahtu miljoni barreli võrra kergitas esimese reaktsioonina Brenti 3,4% 75,55 dollarile ning WTI taset 4,6% 68,58 dollarile..


  Seletaks ehk maainimesele ka miks toodangumahu suurendamine hinda tõstab?
  Kas kardeti suuremat kergitust või anumas juba põhi paistab?
 • koto
  Erko Rebane
  OPECi otsus tõsta koos oma liitlastega nafta päevast toodangumahtu miljoni barreli võrra kergitas esimese reaktsioonina Brenti 3,4% 75,55 dollarile ning WTI taset 4,6% 68,58 dollarile..


  Seletaks ehk maainimesele ka miks toodangumahu suurendamine hinda tõstab?
  Kas kardeti suuremat kergitust või anumas juba põhi paistab?


  Naised sauna taga sosistavad juba ammu, et nafta (futuur) on muutunud lihtsalt finantsinstrumendiks, millel puudub igasugune seos tootmise ja tarbimisega.
 • koto
  Erko Rebane
  OPECi otsus tõsta koos oma liitlastega nafta päevast toodangumahtu miljoni barreli võrra kergitas esimese reaktsioonina Brenti 3,4% 75,55 dollarile ning WTI taset 4,6% 68,58 dollarile..


  Seletaks ehk maainimesele ka miks toodangumahu suurendamine hinda tõstab?
  Kas kardeti suuremat kergitust või anumas juba põhi paistab?


  Esimese pressiteate järgi öeldi, et 1 miljonit barrelit jagatakse liikmete vahel proportsionaalselt ära, mis tähendab seda et tegelik tõstmine jäänuks madalamaks (hinnati 60%), kuna vähestel riikidel oli võimekust tõsta. Laupäeval aga muudeti sõnastust ning nüüd võidakse puuduolevat tootmist kompenseerida riikidel, kellel on see võimalus olemas. Aga kuna vaid Saudi Araabial on märkimisväärset lisavõimekust, siis sõltub turg ilmselt paljuski viimase tegelikest tootmisnumbritest ning energiaministri kommentaaridest.
 • Saksamaa ettevõtete kindlustunde üldindeksi langus 102,3 punktilt 101,8 punktile osutus juunis ootuspäraseks. Detailides alanes jooksva hinnangu indeks 106,1 punkti pealt 105,1 punktile (oodati 105,6) ning järgneva kuue kuu väljavaade püsis 98,6 punktil (oodati 98,0).
 • Gapping up
  In reaction to strong earnings/guidance:


  NA.
  M&A news:

  XRM +100.8% (to be acquired by Andritz AG for $13.50/share in cash)
  EDR +1.3% (to be acquired by Greystar Real Estate Partners for $41.50/share in cash, or approximately $4.6 bln)
  Other news:

  GKOS +2.7% (receives PMA from the FDA for the iStent inject Trabecular Micro-Bypass System indicated for the reduction of intraocular pressure in adult mild-to-moderate primary open-angle glaucoma (POAG) patients undergoing concomitant cataract surgery)
  MNKD +2% (reports positive clinical data for Afrezza)
  TKC +1.6% (following Turkey elections)
  ARRY +1.3% (reports Phase 3 BEACON CRC safety lead-in of the combination of Encorafenib, Binimetinib and Cetuximab)
  NVO +1.3% (Significant blood sugar improvement with Xultophy compared to insulin glargine U-100 when used as add-on to oral diabetes medications)
  SM +0.8% (provides interim second quarter update - production exceeding expectations)
  Analyst comments:

  FSLR +3.4% (upgraded to Buy from Neutral at BofA/Merrill)
  ALRM +1.8% (upgraded to Strong Buy at Raymond James)
  CIEN +1.7% (upgraded to Overweight from Equal-Weight at Morgan Stanley)
  BWA +0.8% (upgraded to Buy from Neutral at Goldman)
  NTR +0.6% (upgraded to Strong Buy from Outperform at Raymond James)
  TPR +0.6% (initiated with a Buy at Goldman and added to Conviction Buy List)
  Gapping down
  In reaction to disappointing earnings/guidance:


  NA.
  Select metals/mining stocks trading lower:

  BBL -2.6%, MT -2.3%, BHP -2.1%, RIO -1.8%, X -1.0%
  Other news:

  MACK -34.4% (announces top-line results from the CARRIE study -- did not meet primary or secondary endpoints)
  AXON -7.1% (entered into $75 mln Sales Agreement with Cowen to sell common shares through an 'at-the-market' equity offering program)
  HOG -1.7% (will not raise prices to cover cost of tariffs; estimates the aggregate annual impact due to the EU tariffs to be approximately $90-100 mln)
  Analyst comments:

  PVH -0.8% (initiated with a Sell at Goldman)
  OHI -0.9% (downgraded to Market Perform from Outperform at Wells Fargo)
  KR -1.5% (downgraded to Hold at Pivotal Research Group)
  ORLY -1.7% (downgraded to Neutral from Buy at MoffettNathanson)
  ATI -1.7% (downgraded to Neutral from Buy at Longbow)
  KMX -2.1% (downgraded to Neutral from Buy at Guggenheim; downgraded to Neutral from Buy at Buckingham Research)
  INTC -2.4% (downgraded to Neutral from Buy at Nomura)

  Briefing.com
 • SPY, DIA, QQQ - ilus põhi tehtud, nüüd ülesse tagasi.
 • Täna relentless selling ja kui päev lõppu mingit short squeeze vigurit ei tehta siis põhjast on asi veel kaugel. Homme võiks selle peale konstrueerida üks mõnus gap down ja seejärel run.
 • Ymeramees, homme turnaround tuesday, pane vaim valmis.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon