Börsipäev: 8. august - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev: 8. august

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti teisipäeval 280 tehingut ning käive oli 347 tuhat eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 141 tuhat eurot ja Vilniuse börsi käive 183 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 122 ning 143. Tallinna ja Riia indeksid sulgusid miinuspoolel: vastavalt -1,04% ning -1,14%. Vilnius lõpetas plusspoolel: +0,04%.

  Teist päeva järjest kaubeldi kõige rohkem esmaspäeval poolaasta tulemused avaldanud Siauliu Bankase SAB1L aktsiatega (+0,39%), millega tehti 62 tehingut ning käive oli 73 tuhat eurot. Järgnes Tallinna Sadam TSM1T, mille aktsiaga (+0,05%) toimus 36 tehingut ning käibeks kujunes 42 tuhat eurot. Grigeo GRG1L aktsiaga (+1,62%) toimus 30 tehingut ning käibeks jäi 36 tuhat eurot.

  Suurimad tõusjad olid Grigeo GRG1L (+1,62%, käive EUR 36k), millele järgnesid Panevėžio statybos trestas PTR1L (+1,33%, käive EUR 91) ning Olainfarm OLF1R (+0,69%, käive EUR 3k). Suurima languse tegid teisipäeval ühinemislepingu sõlmimisest teatanud Olympic Entertainment Group OEG1T (-8,51%, käive EUR 19k), SAF Tehnika SAF1R (-2,84%, käive EUR 19k) ning Arco Vara ARC1T (-2,14%, käive EUR 3k).

  Olympic Entertainment Group OEG1T saatis eile keskööl välja teate erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumisest 10. septembril. Päevakorra ainsaks punktiks on kiita heaks ja otsustada Olympicu vähemusaktsionäridele kuuluvate aktsiate ülevõtmine Odyssey Europe AS-i poolt ühinemise läbiviimiseks, kus Olympic kui ühendatav ühing ühineb Odyssey Europe AS-iga rahalise hüvitise vastu summas 1,40 eurot aktsia kohta, teatas Olympic börsile.

  Eften andis teisipäeval ajakirjanduse vahendusel teada, et kavatseb neljandas kvartalis välja tulla neljanda kinnisvarafondiga, mis oleks suunatud institutsionaalsetele investoritele ning fondi kogumahuks oleks 200-240 miljonit eurot. Põhjus uue fondi loomiseks tuleneb Efteni teise kinnisvarafondi ettenähtud mahu täitumisega, mistõttu seal uusi investeeringuid plaanis ei ole ning uus ehk neljas fond jätkaks teise fondi investeerimisstrateegiaga ehk core ja core plus ärikinnisvarapindade strateegiaga. Tõenäoliselt hakkab Efteni neljas fond investeerima Baltimaade pealinnade ärikinnisvarasse. Ühtlasi selgus, et Efteni kinnisvarafondide varade maht kasvas tänavu esimese poolaastaga 6% võrra 568 miljoni euroni, poole aasta summaarne puhaskasum oli kolme fondi peale 15,3 miljonit eurot. Lisaks teatas Eften kolmapäeva hommikul börsile, et nende kolmas fond EFT1T teenis tänavu juulis 473 000 eurot puhaskasumit.

  Klaipedos Nafta KNF1L käive oli tänavu juulikuus 7,9 miljonit eurot, mida on aastases võrdluses 13,2% vähem. Aasta esimese seitsme kuuga ulatus ettevõtte käive 60,5 miljoni euroni, mida on aasta varasemaga võrreldes 1,3% vähem, teatas firma teisipäeval börsile.

  Novaturas NTU1L teenis tänavu esimese kuue kuuga 80,2 miljonit eurot käivet, mis on aastases võrdluses 43% enam. Ettevõtte EBITDA oli samal perioodil 5,9 miljonit eurot (tõus aastaga: 36%) ning puhaskasum 4,4 miljonit eurot (+24%). Teises kvartalis oli firma käive 54,4 miljonit (+40%), EBITDA 4,6 miljonit (+15%) ning puhaskasum 3,5 miljonit eurot (+2%), teatas Novaturas teisipäeva õhtul börsile.

  Arco Vara ARC1T alustas korterite müüki Pärnu kesklinna Vesiroosi 1 kinnistule rajatavasse 20 korteriga puidust kortermajja, hoone valmib tuleva aasta sügisel ning arenduse maksumus on ligikaudi 2,2 miljonit eurot, teatas ettevõte teisipäeval ajakirjandusele.

  Tallinna Sadam TSM1T korraldab 15. augustil webinari, kus tutvustatakse esimese poolaasta tulemusi ning vastatakse investorite küsimustele. Registreerida saab siin.

  Täna:
  08.08. kell 9.30 Novaturase investorite üritus – kavas tulemuste tutvustamine ja investorite küsimustele vastamine. Registreerida saab siin.
  08.08. Grigeo poolaasta tulemused

  Homme:
  09.08. Tallink Grupi TAL1T poolaasta tulemused
  09.08. Arco Vara poolaasta tulemused
  09.08. Nordeconi NCN1T poolaasta tulemused
  09.08. Merko Ehituse MRK1T poolaasta tulemused

  Sel nädalal:
  06.08.-12.08. PRFoods PRF1T müügitulemused
  10.08. Vilkyškių pieninė VLP1L müügitulemused
 • Teisipäev oli USA aktsiaturgudele taas üks positiivne päev, sest kõik suuremad indeksid tõusid. S&P 500 indeks kerkis +0,28% ja on kriitiliselt lähedal oma ajaloolisele tipule, mille see käesoleva aasta jaanuaris saavutas, kuid millest pidi juba veebruaris korrektsiooni tõttu loobuma. Nasdaq kerkis teisipäeval +0,31% ning Dow Jones lausa +0,5%. Viimase koosseisus leidus vaid 8 kaotusega aktsiat ning nendest halvim oli Apple (-0,94%). Euroopas sulgus Stoxx 600 +0,47% võiduga.  USA valitsus keris teisipäeval veelgi kaubandussõja tuure üles, kui teatas, et kehtestab alates 23. augustist Hiina kaupadele 50 miljardi dollari väärtuses 25%lised tariifid. Oxford Economicsi sõnul vähendab USA-Hiina kaubandustüli globaalset toodangut 2020. aastaks -0,7%. Hiina majandus langeb selleks ajaks -1,3% ja USA -1%. Kuigi üleilmseks katastroofiliseks stagflatsiooniks asi ei lähe, eksisteerib võimalus, et naaseb olukord, mis oli 1930ndatel aastatel.

  Aasia aktsiaturud olid üldiselt positiivselt meelestatud, eesotsas Jaapani (Topix indeks +0,03%) ja Hongkongiga (Hang Seng +0,54%). Põhilised Hang Seng indeksi kergitajad olid infotehnoloogia sektor (+2,22%) ja kestvuskaubad (+2,17%). Korea Kospi indeks tõusis +0,08%. Lõuna-Korea suurim konglomeraat Samsung teatas aga eile, et plaanib investeerida 161 miljardit dollarit suurendamaks enda võimet toota mälukaarte ning muid sarnaseid tooteid.

  Tänastest tähtsamatest majandusuudistest võiks välja tuua Hispaania tööstustoodangu ja USA hüpoteeklaenude taotlused.


 • SNAP, Enne tulemusi üks kommentaar optsioonidest:
  Snap Inc. options imply 29.0% move in share price post-earnings, above median historical move Pre-earnings options volume in Snap Inc. is 5.0x normal with puts leading calls 2:1. Implied volatility suggests the market is anticipating a move near 29.0%, or $3.81, after results are released. Median move over the past eight quarters is 21.5%.

  Numbrite pealt õhtul üles, DAU pealt alla tagasi (ei vaadanud reaalis, oletus), lõpetas praktiliselt nullis. Kui võtta arvesse seda, kui negatiivsert jooksis infot peale terve kvartal ning TWTR ja FB laksud siin lõpus otsa, siis siia oodati hoopis hullemat. Lisaks on public olnud nüüdseks 1,5 aastat ehk IPO väljujate overhang hakkab ka vaikselt mööduma... ehk on täna ülesminekuga tegu? Puhas pilt muidugi ei ole. Võtab aega veidi ringi vaadata. • USA hüpoteeklaenu taotluste statistika näitab, et viimane kukkus 3. augustil lõppenud nädalal -3% võrreldes eelneva nädalaga.
 • ymeramees
  SNAP, Enne tulemusi üks kommentaar optsioonidest:
  Snap Inc. options imply 29.0% move in share price post-earnings, above median historical move Pre-earnings options volume in Snap Inc. is 5.0x normal with puts leading calls 2:1. Implied volatility suggests the market is anticipating a move near 29.0%, or $3.81, after results are released. Median move over the past eight quarters is 21.5%.

  Numbrite pealt õhtul üles, DAU pealt alla tagasi (ei vaadanud reaalis, oletus), lõpetas praktiliselt nullis. Kui võtta arvesse seda, kui negatiivsert jooksis infot peale terve kvartal ning TWTR ja FB laksud siin lõpus otsa, siis siia oodati hoopis hullemat. Lisaks on public olnud nüüdseks 1,5 aastat ehk IPO väljujate overhang hakkab ka vaikselt mööduma... ehk on täna ülesminekuga tegu? Puhas pilt muidugi ei ole. Võtab aega veidi ringi vaadata.  Päris hea pauk sisse pea kõigile eilsetele tulemustele. Õnnestus SNAP-st eemale hoida, aga üks teine sai ikka kätte.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon