Thermory AS börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Thermory AS börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse • Thermory AS - uue põlvkonna puidutöötlemise ettevõte

  Thermory AS on Eesti kalitalil põhinev ettevõte, peakorteriga Tallinnas ning 10-hektarilise tootmiskompleksiga Harjumaal. Lisaks omab ettevõte saekaatrit Valgevenes. Aastane termotöötlusmaht on 40 000 m3 ning müügitulu 2015. aastal oli 26.3 mln eurot. Peamised müügitulud on Euroopa ja Aasia. Ettevõttes töötab 200 inimest.

  Thermory igapäevane töö on avardada puidu seniseid kasutusvõimalusi ja sihiks on saada juhtivaks termotöödeldud puidust toodete pakkujaks Euroopas. Pideva tootearenduse kaudu soovb pakkuda oma klientidele parimaid puitlahendusi interjööri ning eksterjööri. Thermory tooted on kaunid, vastupidavad, keskkonnasõbralikud, keemiavabad, ei koorma looduskeskkonda ega hävita vihmametsasid.

  Toodangusse kuuluvad:
  * terrassilauad - ilmastikukindlad ka kemikaalivabad termotöödeldud terrassilauad
  * voodrilauad - ehitiste välisvooderduse tarbeks
  * põrandalauad
  * saunamaterjalid - voodrilauad ja lavalauad
  * paigaldustarvikud
  * Decor mosaiikplaadid

  Ettevõtte reklaamvideo ja referentsraamat.  Pikka aega omavahel konkureerinud Thermory ja HA Serv teatasid just ühinemisest:

  Thermory ja Ha Serv ühinesid maailma suurimaks termopuidu ja saunamaterjalide väärindajaks

  Aasta eksportöör 2018 tiitliga pärjatud, juhtiva termotöödeldud puidu tootja Thermory ning Euroopa suurima saunamaterjalide ja valmissaunade tootja Ha Serv ühinemisel tekkis antud segmentides maailma turuliider.

  Mitmekülgset tootmisvõimsust omav ühinenud ettevõte on suurepäraselt positsioneerunud, et globaalsetest trendidest kasu lõigata.

  Järjest suurenenud surve alla on arhitektide ja ehitajate silmis sattunud plastik, kemikaalidega töödeldud puitmaterjali ja muude mitte-keskkonnasõbralike toodete kasutamine. Thermory on suurim kemikaalivaba termopuidu tootja maailmas ning on oma tootevalikuga sihtimas kiiresti kasvavat termopuidu turgu. Üldine terrassi ja seinavoodri turg globaalselt on 4-5 miljardit. Sellest võtab termopuit kasvava turuosa. Ühendatud ettevõtte käive läheneb aasta lõpuks 70 miljonile eurole ning ühiselt on võetud sihid jõudmaks palju kaugemale.

  Thermory asutaja Meelis Kajandu ja ühinenud ettevõtte suurim aktsionär, Baltimaade investeerimisfondi Livonia Partners esindaja Kaido Veske on näinud ettevõtete ühendamises loogikat juba aastaid. „Minevikus tihedalt konkureerinud kaks võrdselt edukat puiduettevõtet töötavad täna ühise eesmärgiga. Tunnistame, et olles 20 aastat turul konkureerinud, oli ühise nime valimine küllaltki suur katsumus ja pidime kasutama selleks välist nõu.”

  Thermory ja HaServ müügimeeskondade tulemuslik töö on viinud termopuidu ja saunatooted rahvusvahelistele turgudele. „Üle 20 aasta oleme omavahel tihedalt konkureerinud ning klientide ja tarnijate pärast teineteisele vastandunud. Koos on võimalik aga palju suuremalt mõelda ja mitmesuguseid ärisuundasid edasi arendada,” lisas Meelis Kajandu.

  Ühendatud ettevõte valitud nimega Thermory omab nüüd tootmisüksusi Harjumaal, Tartumaal ja Soome lääneosas Teuvas. Lisaks kuuluvad ettevõttele saeveskid Eestis ja Valgevenes ning tütarettevõte USA-s. Thermory pakub tööd enam kui 500 inimesele.

  Thermory juhatus jätkab kaheliikmelisena koosseisus Johann Sulling ja Marko Kevvai. Johann Sullingu sõnul loob ühinemine suurepärased eeldused pikaajaliseks kasvuks tootevaliku ja turuhaarde laiendamise abil. „Võidavad kõik. 1+1 ei ole kindlasti 2, vaid meie puhul palju rohkem,” ütles Sulling. Thermory teine juhatuse liige Marko Kevvai lisas: „Jõudsime tõdemusele, et kui tahad kiiresti edasi liikuda, siis tee seda üksi, aga kui soovid kaugele jõuda, siis on parem teha seda koos.”

  MIS ON MIS?
  Thermory:
  – suurim termotöödeldud lehtpuu tootja maailmas
  – ekspordib oma toodangut rohkem kui 50 riiki
  – 2017. a käive 33,7 mln eurot
  – fookus termotöödeldud terrassi- ja fassaadilaudade tootmisel
  Ha Serv:
  – Euroopa juhtiv saunamaterjalide, valmissaunade ja termopuidu tootja
  – ekspordib oma toodangut 34 riiki
  – 2017. a käive 30,6 mln eurot
  – fookus saunamaterjali ja valmissaunade tootmisel
  Ühinenud ettevõtte kõige suuremaks aktsionäriks saab Livonia Partners investeerimisfond. Livonia Partners on Baltimaade juhtiv investeerimisfond, kelle Eesti partneriteks on Rain Lõhmus ja Kaido Veske. Suuruselt teine aktsionär ettevõttes on Thermory asutaja ja visionäär Meelis Kajandu. Thermory osanik on olnud ligemale 10 aastat ka ettevõtja Jüri Mõis. Samuti jätkavad ettevõttes aktsionäridena ühinenud ettevõtete kõik senised võtmeisikud.
  Ühinemistehingu õigusnõustajad olid advokaadibürood Eversheds Sutherland Ots & Co ning Sorainen. Tehingu läbiviimist toetasid PriceWaterhouseCoopers Advisors ja Deloitte Advisory. Tehingu hind on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne


  Äripäev kajastab tehingut: Mõis ja Lõhmus kohtuvad tegelike kasusaajatena puiduäris
  Börs ei ole välistatud

  Livonia Partnersi fondi kaasasutaja Kaido Veske ei välista uue ühise ettevõtte Thermoryga tulevikus börsile minekut, kuid tema sõnul on seda veel vara kommenteerida. "investeerimisfondina ei saa me neid ettevõtteid igavesti hoida. Mõnda tublit ettevõtet tahaks igavesti hoida, Thermory on selliseks kujunemas, aga umbes viie aasta pärast pärast esialgse investeeringu tegemist me peame need kuidagi realiseerima ja edasi liikuma."
  Veske märkis, et nad kaaluvad kindlasti uutele investeeringutele ja suundadele Thermory jaoks börsilt raha kaasamist. Tema hinnangul võiks termopuit olla börsile sobiv. "Me näeme, et just selline tubli Eesti ettevõte tootega, millest on võimalik kergesti arusaada, võiks sobida."
 • ÄP vahendab: Kristjan Rahu ostab Rain Lõhmuse fondilt eduka puiduäri
  Soojaärimees Kristjan Rahu firma UG Investeeringud sõlmis Rain Lõhmuse fondiga Livonia Partners lepingu enamusosaluse omandamiseks maailma juhtivas termopuidu valmistajas Thermory AS.

  UG Investeeringud oli seni ettevõtte vähemusaktsionär. Äripäeva hinnangul on Thermory väärtus suurusjärgus 60 miljonit eurot.


Teemade nimekirja