Makseta väärtpaberikanne

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Mul on aktsiad hetkel arvelduskontol ja plaanin teha investeerimiskonto, et uusi aktsiaid osta ning olemasolevad aktsiad ka uuele kontole kanda. Kui teen makseta väärtpaberikande investeerimiskontole siis rahalist sissekannet pole? Et kui saan varem ostetud aktsiatelt dividende siis nende eest maksan ikka igal aastal maksud? Kōik uued aktsiad, fondid jne. maksud maksan aga alles tulevikus? Ja kuidas siis deklareerin igal aastal varem ostetud aktsiad, mis IK? Oleks just plaan, et kogu investeerimine oleks ühel kontol koos.
 • Aktsiad on ikka väärtpaberikontol, mitte arvelduskontol. ;-)

  LHV juhend on siin
 • hugeli
  Aktsiad on ikka väärtpaberikontol, mitte arvelduskontol. ;-)

  LHV juhend on siin


  Aktsiad võibad väärtpaberikontol olla, aga mul soovitati selleks, et III samba osakud internetipangas teise arvelduskontoga seotud oleksid, just makseta väärtpaberikanne teha. Kuna mul oli neid vähe, siis selle kandetasu maksmise asemel ma lihtsalt müüsin need maha ja enam ei torgi seda sama fondi ka.

  Ragne, kui sa makseta kandega viid need olemasolevad väärtpaberid sellele arvelduskontole, mille deklareerid investeerimiskontoks, siis need jäävad sul ikkagi mitteinvesteerimiskonto süsteemi ja sa pead suutma nüüd sama konto peal kahes süsteemis pidada arvet. Dividendimaksed, millelt on juba kinni peetud tulumaks, lähevad investeerimiskontol sissemakseks, millelt ei ole kinni peetud, ei lähe sissemakseks. Vana süsteemi väärtpaberite puhul ilmselt lähevad kõik sissemakseks ja pead need eraldi deklareerima ja eraldi maksud maksma. Seega mina soovitan hoida need asjad ikkagi eraldi.

 • Kui aktsiad on sel aastal ostetud, siis üks võimalus oleks olemasolev konto võtta aktsiate ostule eelnevast hetkest kasutusele investeerimiskontona, kanda aktsiad makseta väärtpaberikandena üle uuele investeerimiskontole ja seejärel olemasoleval kontol investeerimiskonto staatus lõpetada. Investeerimiskontona saad oma konto kasutusele võtta ja seda staatust lõpetada Maksuameti juures tuludeklaratsiooni esitades.
 • Sander Pikkel
  Kui aktsiad on sel aastal ostetud, siis üks võimalus oleks olemasolev konto võtta aktsiate ostule eelnevast hetkest kasutusele investeerimiskontona, kanda aktsiad makseta väärtpaberikandena üle uuele investeerimiskontole ja seejärel olemasoleval kontol investeerimiskonto staatus lõpetada. Investeerimiskontona saad oma konto kasutusele võtta ja seda staatust lõpetada Maksuameti juures tuludeklaratsiooni esitades.


  Kui ma õigesti tean, siis tuludeklaratsiooni saab parandada 3 aasta jooksul. Eeldades, et möödunud perioodidesse ei teki täiendavat maksukohustust, võib investeerimiskonto deklaratsioonile kanda ka tagantjärele (nt. üle-eelmise aasta algusest). Tasub maksuametiga konsulteerida, kui küsimusi tekib. Kui sa ei ole investeerimiskontolt väljamakseid teinud, siis ei tohiks see maksukohustust mõjutada.
  Risk on see, et juhul kui parandusega peaks tekkima täiendav maksukohustus, rakendatakse ka intressi.

Teemade nimekirja