Börsipäev: 23. november - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev: 23. november

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti neljapäeval 551 tehingut ning käive oli 884 tuhat eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 396 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 373 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 222 ning 247.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:


  Suurimad tõusjad ja langejad olid:


  PKG1T aktsiat mõjutasid ilmselt neljapäeval avaldatud kolmanda kvartali tulemused, mis näitasid puhaskahjumit.

  Uudised:

  Pro Kapital Grupp PKG1T teatas neljapäeval börsile, et ettevõtte käive oli tänavu kolmandas kvartalis 5,978 miljonit eurot, kasvades aastavõrdluses 165,6%. Ärikasum oli samal ajal 350 tuhat eurot, kasvades aastaga 15,9%. Kolmandas kvartalis teenis ettevõte puhaskahjumit 543 tuhat eurot, võrreldes mullu samal ajal teenitud puhaskasumiga 870 tuhat eurot. Suurenenud käibe taga oli kinnisvarasegmendi müügitulu enam kui kümnekordne kasv 4,865 miljoni euroni.

  Neljapäeval toimunud Ekspress Grupi EEG1T aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul valiti uueks nõukogu liikmeks Ahto Pärl, kelle volitused algasid alates 22. novembrist.

  Apranga APG1L teatas neljapäeval börsile, et ettevõte avas Leedus esimesed Sandro ja Maje kaubamärkide poed. Mõlemasse poodi investeeris Apranga kokku ligi 300 tuhat eurot. Järgmise kuu jooksul on Aprangal plaanis avada veel kaks uut teiste kaubamärkide poodi.

  Neljapäeval toimunud Olainfarmi OLF1R erakorralisel aktsionäride koosolekul otsustati tagasi lükata kõik päevakorrapunktid. Anna Maligina ning Nika Saveļjeva kokkukutsutud koosoleku päevakavas oli muuhulgas ettevõtte põhikirja muutmine, uute nõukogu liikmete valimine ning kaebuse esitamine nõukogu liikmete tegevuse vastu. Ettevõtte juhtkonna teatel valisid aktsionärid nende otsustega jätkata stabiilsust ning arenemist.

  Sel nädalal:
  14.11-27.11 LHV LHV1T allutatud võlakirjade avalik pakkumine
 • Kui Ühendriigid võtsid eile tänu avaldamiseks aja maha, siis globaalses pildis mõjutasid eile aktsiaturgude meeleolu siiani kestvad USA-Hiina vahelise kaubandusega seotud vaidlused, mis on tekitanud juba pikemat aega investorites ebakindlust tulevase kasvu suhtes. Euroopas lõpetasid aktsiad neljapäeva laias laastus miinusega, seal hulgas Euro Stoxx 600 indeks kukkus -0,70%, viies nädala kaotuse -1,63% peale.

  Briti nael kerkis neljapäeval hoogsalt ühe protsendi võrra kõrgemale jõudes üle 1,29 dollari ja seda uudise peale, et Euroopa Liit ja Ühendkuningriik on tulevase omavahelise suhte kokkuleppe kavandis üksmeelele jõudnud. Sellega rajati teed Brexiti-kokkuleppe heakskiitmisele sel nädalavahetusel.  Aasias juhtisid öösel regionaalseid langusi Hiina aktsiad, kus Hongkongi Hang Sengi indeks kukkus -0,52% ja Shanghai Composite indeks -3,66%. Lõuna-Korea Kospi indeks vähendas taset -0,60%, Jaapani Topix kerkis aga +0,81% ja Nikkei 225 +0,65%.

  Hiina tegi avalikuks enda ambitsiooni olla nn järgmise põlvkonna tehas, mis tähendab siis näiteks tehisintellektil töötavate robotite tootmist. Jefferies’i analüütik Edison Lee ütles, et hiinlased tahavad jätkuvalt olla terve maailma tehas, kuid nende ambitsioon on toota enamat kui lihtsalt mänguasju ja elektroonikat. Kuid kuna tööjõud on odav, peavad nad enda tehaste ja inimeste tootlikkust tõstma. Tootmise tõhustamine on üks osa Hiina „Made in China 2025“ programmist.

  Heites pilgud tulevastele sündmustele, siis järgmisel nädalal on oodata USA presidendi, Donald Trumpi ja Hiina Rahvavabariigi presidendi, Xi Jinping kohtumist G-20 tippkohtumisel, mis toimub Buenos Aireses, Argentiinas.
  Keskendudes aga tänasele makrole, leiab sealt järgneva:
  9:00 Saksamaa kolmanda kvartali SKP
  10.15 Prantsusmaa töötleva tööstuse ja teenindussektori PMI (november)
  10.30 Saksamaa Markiti töötleva tööstuse ja teenindussektori PMI (november)
  11.00 Eurotsooni Markiti töötleva tööstuse ja teenindussektori PMI (november)
  15:30 Kanada inflatsioon (oktoober)
  15:30 Kanada jaemüük (september)
  16:45 USA Markiti töötleva tööstuse ja teenindussektori PMI (november)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon